Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Koda #1

    tag

    válasz Genesistibi #46 üzenetére

    igen ez a szintű pofátlan másolás a kínai cégek oldaláról tényleg nem vicces, inkább szánalmas, és ez a jelenség nem csak a mobil iparban feltűnő, hanem az autóiparban is. A honlap full copy paste-elése röhejes, és a grafikai munkák majmolása is szánalmas. szvsz.

    Az MIUI7 meg nem hozott kb. semmit. Az itthoni ár áfával, vámmal és egyéb sarcokkal a 16GB-os modellnél kb. 55-60 ropi lesz és akkor még a support is kétes. Ez nem valami nagy deal szerintem. Főleg, ha az ember kifog egy pixel, illesztési, alaplap, stb hibás darabot és várhat egy hónapot a cserére.

    [ Szerkesztve ]

  • Koda #1

    tag

    válasz Genesistibi #53 üzenetére

    Nem látok bele minden telefonba iterméket... és márka fanatikus sem vagyok, néhány formalitással ellentétbe. De ami egyértelmű és azt nem észre venni, ugyan olyan elfogultság, mint amivel Te vádolsz. Látogass el a honlapjukra, nézd meg a képek beállítását, perspektíváját, grafikusi munkákat. :N :U

    Ugyan úgy elismerem és megjegyzem az apple termékek releváns hibáit is, nem hajlok ilyen szinten részre. OS-t pedig direktbe nem szoktam kritizálni és mást sem annak megválasztása miatt. A "tollkordás", ami inkább fricska volt, a gyártó ellen szólt, mert SZERINTEM röhejes. Anno én is doridról váltottam és iOS mellett sokáig használtam is másod készülékként. Samu S1, Note 1 megjelenéskor, mikor még mindenki nevetett és kételkedett a phablet kategóriában. Sokáig pedig Nexus 5. (Ezek mind akkor amikor aktuális csúcsok voltak.) TW-től falra másztam, hogy a Samu, hogy képes ennyire szarul optimalizálni és szétcseszni az amúgy (akkor verzión 2.3-4.0) is instabil droidot. Nexus vonal viszont bejövős volt.

  • Koda #1

    tag

    válasz GoldhandRent #79 üzenetére

    olvasd el az 59-es hsz-t.
    Illesztési hiba, meg alaplaphiba csak az almánál. :D :DD ezen jót röhögtem. Főleg, hogy a Foxxconnál meglévő minőség ellenőrzésnél is silányabb lehet azoknak az üzemeknek a teljesítménye akiknél a kínai gyártók szereltetnek, mivel nincs világpiaci nyomás, a globális forgalmazás miatt. (adott országokban, helyi support-tal meglévő értékesítés.)

    De remélem nem is lesz semmi gondod a készülékeiddel és tökéletesen kiszolgálják az idejüket, mert ha mégis valami baj lenne akkor KOP-oghatnál az SLA vagy a szavatosság miatt. (nem rosszindulatból írom, csak számomra a normális terméktámogatás, EU-s ill. hazai garival nagy prioritást élvez, minden tech cuccnál, amit veszek, és gyakran befolyásolja a márkaválasztást is. Pl.: Lenovo laptopot nem is vettem és javasoltam ismerősöknek, addig ami a románoktól áthurcolt szerviz szolgáltatást a Telemax vette át és nem rendeződött a helyzet.)

    [ Szerkesztve ]

  • Koda #1

    tag

    válasz Milestone2 #85 üzenetére

    "Összeszerelési és egyéb gyártási hiba meg mindenhol van!!! Tökéletes gyártó nincs!
    NONAME sárga gyártóknál nagyobb a hibaszázalék, de a XIAOMI néhány társával együtt már átlépett a NONAME kategórián."

    Ezt mondom én is, az egyetlen amit sok esetben nem értek a vám, áfa, és egyéb sarcokkal megvett kínai teloknál, ahol az ár így a helyi forgalmazási ár +35-40%-a lesz, bonuszként a gari és support bukása sok esetben. Azok a kínai gyártok akiknek van EU bázisuk, a helyi hatályos fogyasztóvédelmi jogokat betartva okésak. Ezeknél meg is értem a felárat a kínai árhoz képest, mert szolgáltatást is vásárolsz. De a mázlifaktorra való alapozás a Kínából rendelt teloknál, számomra erős ódzkodásra ad okot.

    [ Szerkesztve ]

  • Koda #1

    tag

    válasz GoldhandRent #90 üzenetére

    "Szervizes srác felajánlotta, hogy megforrasztgatja, mert tuti rossz az érintkezés.. Eddig működött a telefon, eztán nem :)"

    Ez ismerős :D a "szervizekben" dolgozó "szervizesek" nagy része szörnyű műszerész, ha egyáltalán az is :D tisztelet a kivételnek.

    "Haveromnak iPhone 4s van, eddig 3x gariztatta..."

    nekem csak egyszer kellett, de az i6-ot eddig már 4x cseréltettem, engem zavaró fizikai jelenség miatt. A sokak által ismert huppogó kijelző átok volt a ludas :D ez az alsó dokkcsatlakozónál lévő csavarok nem kellő meghúzása miatt van a gyártó szerint, ugyanis ez a két csavar rögzíti a vázhoz a kijelzőt.
    Szerintem ennek a hibajelenségnek prózaibb oka van. Az Apple elkezdte a 2,5 D-s kijelzőket alkalmazni, mert milyen szép és milyen jó, hogy ugyan olyan rádiusza lesz a kijelzőnek oldalt, mint a háznak a a készülék alján. Csak, hogy ami nem megy az nem kéne erőltetni. ;] vagy amíg Steve Jobs a mérnökök fejét verte ha silány volt a terv, addig Tim Cook a Cookijukat, (csupán véletlen a szexuális orientáció stimmelése is az érintett vezetőnél, de most jól jött ki :D)
    A 6S-nél ha ugyan így maradnak a kijelzők rögzítései, akkor a Force Touch feature nagyon faszagányos lesz. Nem csak a nyomás erősségét fogja érzékelni, hanem széppen cuppog és huppog is majd hozzá. Lehet erre majd azt mondja az Apple, hogy "ez is egy feature, direkt van hangja és mozog, hogy a felhasználó tudja, Force Touch érintést adott. A készülék kijelzője visszajelez hanggal és mozgással is" :DD :DD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák