Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz Power #33 üzenetére

    ''Sajnálom, hogy képtelen vagy értelmezni egy összetett mondatot.''
    Az összetett mondat szerkesztésével nem nekem vannak problémáim.

    ''A Newcastle cache-et nem azért csökkentik, hogy olcsóbb legyen a gyártás, hanem hogy ne legyen költségesebb.''
    A Newcastle 512kb l2 cache-t tartalmaz, nem csökkentenek rajta.

    ''Na bökd már ki, szerinted egy Athlon-64 gyártási költsége!''
    Szerinted ez egy értelmes mondat? Nem ezt akartad írni? '' Na bökd már ki hogy szerinted mennyi egy Athlon64 gyártási költsége.''

    :)

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz Power #33 üzenetére

    Ezt írtam:
    ''A cache méretét azért csökkentik mert nagyon sok tranyót emésztene fel, ráadásul az Athlon 64 kevésbé érzékeny a cache méretére. Viszont kevesebb cache-el (tranzisztorral), egyszerűbb gyártani a procit és könnyebb növelni az órajelet a 0,09mikonos gyártástechnológia bevezetéséig.''

    Erre válaszoltál így:
    ''Amúgy a fele L2 cache miatt nem fognak tudni nagyobb órajelű processzort gyártani, egyedül a hűtés igénye lesz kisebb, fogyásztasa lesz kisebb.
    A gyártási költség sem nagyon lesz kisebb, ugyanis a tokozás is elég jelentős költség.''

    Ugye beszéltél itt a szövegértelmezésről, én ezt írtam?
    Nem azt írtam amire reagáltál:

    ''fele L2 cache miatt nem fognak tudni nagyobb órajelű processzort gyártani''
    != ''kevesebb cache-el egyszerűbb gyártani a procit és könnyebb növelni az órajelet''

    Felfogtad?

    Az hogy szerinted a gazdaságosan elérhető órajel nem függ a cache mérettől, azaz a processzorban levő tranzisztorok számától az a te véleményed.

    Gondolj bele abba, ahogy közelítik a 0,13mikronos technológia határait ezzel a procival (2,2Ghz-2,?Ghz), akkor a frekvencia növelésével milyen arányban nő annak a valószínűsége hogy a cache egyik fele (az egész proci 1/4 része), hibás lesz?

    Annak a valószínűsége hogy a cache egyik fele hibás nem ugyanakkora 1,8-2Ghz-en mint 2,2-2,4Ghz-en.

    Erre utaltam azzal amikor azt írtam hogy fele akkora cache-el könnyebben növelhető az órajel ebben a tartományban, ezzel a gyártástechnológával.

    [Szerkesztve]

Aktív témák