Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • marcee

    addikt

    Nem kívánok beelszólni a ''kell-e a nagy teljesítmény vitába''

    Nekem spec. kellene, cad-ezek, látványtervezek és éjszakánként megy a videokódolás/render. Az még nem lenne olyan durva, hogy a tökéletes beállítást 6 óra alatt számolja ki a gép (2200+) (1 db állókép), de ahány próba render nekem kell addig, az megrázó! Én állandóan a gépre várok!

    No, mégis sikerült beleszólni :D

    Amiért nekikezdtem a hsz-nek, csodálkozom rajta, milyen kevesen foglakoztak azzal eddig, hogy ez teljesítmény EGYSZERŰEN KIVITELEZHETETLEN még vagy 6-10 évig. Vajon miért nem szerverprocit csinál, aki ilyet tud. Ehhez földönkívüli kapcsolat kell szvsz.

    \m/

  • marcee

    addikt

    válasz L3zl13 #22 üzenetére

    Csak annyiban tévedsz, hogy a fejlesztés szakaszában nagyfelbontású modellekkel dolgoznak és direkt a játékhoz butítják vissza, és textúrákkal próbálják részletesebbé tenni.
    Nagy számítási teljesítmény esetén felhasználható lenne az eredeti modell, mondjuk egy egyszerű matt szövet textúra öltönyben, amire nem kellene gyűrődéseket festeni, hanem az anyag fizikai tulajdonságaiból adódna.
    Megváltozna a feladat, de nem biztos, hogy növekedne.

    \m/

  • marcee

    addikt

    válasz L3zl13 #31 üzenetére

    1. A konzolban az a pláne, hogy olyan programot írnak rá, ami kihasználja. Persze ideális esetben és nem is azonnal a megjelenése után. EZ főleg azokra a játékokra vonatkozik, amik csak arra a gépre jelennek meg. A pc-nek az a baja, hogy nem éri meg azt a ficsőr támogatni, amihez a nagy többségnek nincs vasa. (Doom3 Gf1-ben bevezetett ficsőröket igényel majd fél év múlva)

    2. Mint fentebb is írtam, kivitelezhetetlen ez a chip. 6-10 év múlva már reális lesz, és lesz is hozzá megfelelő körítés.

    \m/

  • marcee

    addikt

    válasz Den #35 üzenetére

    Rendkívül előre látó módon (kac-kac), három évvel ezelőtti gépfejlesztésemkor 30GB-os vinyót vettem, hogy kiszolgáljon két egymást 2évre követő gépet. Ez sajnos egy Quantum lct15-ös darab. Az új gépem (adatok között) bár baráti társaságomban a legerősebb, mégis szinte mindegyiken gördülékenyebb a munka, mert ammedig ezen a töltés/boot eltart az nem egy leányálom. Hihetetlen milyen mértékben fogja vissza a gépet.
    Ismét bő lére eresztettem, de az a lényeg, hogy ilyen számítási kapacitást, nincs ami kiszolgáljon.

    Az is igaz viszont, hogy ha ez a chip mindenért felelős, akkor a PC-ben lévő alkatrészek összteljesítményével kell összehasonlítani, és ha jól tudom az élGPU-k számítási kapacitása, már több a P4-énél. Így rögtön már csak 30-40-50 szeres sebességről van szó. Node egy chipen, 2 év múlva?!

    \m/

Aktív témák