Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xsjado93

    senior tag

    válasz Frozen #48 üzenetére

    A több memória nem feltétlen eredményez erősebb hardvert (legalábbis az én értelmezésemben az erősebb vas = nagyobb számítási kapacitás, de lehet tévedek). Amúgy már a 2 magos A7 is simán felvette a kesztyűt a 4 magos S800-zal teljesítményben, pedig még a max órajel is 60%-kal nagyobb volt a Snapi javára. Hiába a papíron erősebb(nek tűnő) hardver ha az a való életben nem hozza a papírformát :N
    És mire mennek a droidok a rengeteg rammal? Főleg, ha szar a memória menedzsment, és folyton kilövi a háttérben futó appokat, pedig lenne nekik hely bőven...

    @Linkin
    Persze, én ezekkel tisztában vagyok, nem is állítottam, hogy az iPhone a korlátlan lehetőségek tárháza és mindenkinek is tökéletes. A gépelés speciel egy fura dolog, mert a 6.4-es V40-emen sokkal többet ütök félre mint anno a 3.5-ös alma képernyőn, pedig nem lett nagyobb kezem 😅

    Your life is a lie.

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz Frozen #48 üzenetére

    több memoria van belepakolva az androidosban ergo erősebb hardwer

    a több memória nem jelent automatikusan erősebb hardvert. extrém példa rá: 128gb ram és egy 2008-as intel vs 16gb ram bármelyik aktuális i7 (mobiltéren - életközelibb példa! - meg pl 4gb ram, 5 éves mediatek vs 3gb ram iphone se2)

    a proci orajel is magasabb volt a droidos telefonoknál

    a magasabb órajel nem jelent automatikusan erősebb hardvert. extrém példa rá: kétmagos procik előtti csúcsrajáratott órajelek vs többmagos alacsonyabb órajel (mobiltéren meg armv6 csúcsra járatva vs armv8 lehúzva, lásd azt az évet amikor az apple nagyjából egy évvel a qualcomm előtt lépett armv7-re. teljesítményben ég és föld kb)

    a harmadik hiedelem szokott lenni, hogy "több mag = jobb", ami szintén nem igaz így önmagában. egy 8 magos energiatakarékos rendszert egy 6 magos erőgép földbe tud tenni.

    azt már nem is említem meg, hogy két hardver teljesen eltérő "erősségű" is lehet, ha egyiken natívan futtatod a kódot, a másikon meg virtualizálva, VM-ek közt ugrálsz. ja, ez nem csak "lehet", hanem így is van, előbbi az ios működése, utóbbi az android.

    volt, hogy olyanokat hittem, mint amiket írtál, de ahogy írod, ezen nem kell (mert nem is lehet) vitázni. ezek tények. felmerül bennem a kérdés, hogy akkor mit hisznek azok, akik ilyeneket gondolnak, ha a két rendszer közül az egyikben van több ram, de a másikban magasabb az órajel? :DDD ezt én sem tudtam, mikor még abban a hitben éltem, hogy "magasabb órajel = jobb."

    szerk: most látom nem lapoztam, #51 már írt hasonlókat :R

    [ Szerkesztve ]

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz Frozen #48 üzenetére

    Fogalmad nincs az egészről. Almáék a saját procijukhoz csinálnak OS-t. Droidos vonalon talán most kezd a Google soc-ot fejleszteni, de ez még gyerek cipőben van. Almáéknak sose kellett annyi ram, mert teljesen más a rendszer. A legjobb ha megnézel egy összehasonlítást a két oldalról. Nincs olyan nagy különbség, pedig ha igaz lenne amit állítasz akkor a memória és a soc miatt tetemes lemaradásban kellene lennie az Almás teloknak. A leginkább éhes appok a játékok, és ezen a téren az Apples telok szarrá verik az egész droidos mezőnyt. És ez már régóta így van. Mondjuk nekem ez pont nem szempont.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Új hozzászólás Aktív témák