Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AuraSync

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz gooool #1 üzenetére

    Mióta konzolos lettem Goooooooool azóta nincs ilyen problémám, hogy milyen PC alkatrészt szerezzek meg honnan. :K
    Adok egy tippet, vegyél egy mini PC-t (NUC vagy ahhoz hasonló) meg két konzolt egy PS5-öt meg egy Series X-et aztán még az életed is boldogabb lesz.
    Megvettem a 4080-at ~540k-ért aztán végül pár hónap múlva 100-al olcsóbban sikerült csak eladni.
    Azóta beletótam a PS5-be vagy ~300 órát és vígan élek a pénztárcapusztító PC nélkül.

    A legjobb még ami a HA-n zajlik a mennyit engedsz a feléből míg úgy is, hogy én teszem fel a legolcsóbban a garis újszerű cuccot.
    Vagy a másik legrosszabb amikor alulértékeled a cuccod és a hirdetés felrakása után már 5-en írtak, hogy vinnék utalással.

    Amúgy én azt is el tudom képzelni, hogy sokan szándékosan raknak fel alacsony áron dolgokat (amit nem tudsz megvenni mer nem ír vissza) csak azért, hogy lenyomják az árakat.
    Még az sem biztos hogy neki van olyan cucca.

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

  • AuraSync

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz mötálhed #22 üzenetére

    Így van meg kell békélni a hátrányaival és kész. :K
    De több előnye van a PC-vel szemben az már biztos.
    Főleg így hogy van 120Hz mód sok játékban hát csak ámulok bámulok egy-két játék milyen szépen megy egy mindössze 150k-s konzolon (aminek se hangja se fogyasztása) és valszeg ez még jobb lesz majd a kövi generációval.

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

  • AuraSync

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz joergie #26 üzenetére

    Hiába írsz bele mindent a hirdetésbe akkor is megkérdezi amit meg akar meg ő fel akar hívni, hogy ugyan azt elmondjam ami a hirdetésben le van írva. Hogy ez miért jó egyeseknek azt nem tom.

    Sokszor úgy hirdetek, hogy előreutalás esetén nincs posta, tehát beleírom ezt a tényt.
    Erre rám ír, hogy ő előreutalna de engedjem el a PK-t. :U
    Aztán amikor megírom neki, hogy olvassa át rendesen a hirdetést akkor mentegetőzik hogy izé ozé...
    Én nem tudom egyesek nem érnek rá elolvasni 10 mondatot vagy nem értik meg elsőre vagy mi? :F

    Néha egyes vevőkön azt érzem, hogy még a 8 általánost sem járta ki.

    Ha nem írod bele miért adod el akkor az a baj ha beleírod hogy "kisebbre váltás miatt" akkor meg jönnek a cserebere ajánlatok holott az is bele van írva, hogy nincs csere.

    Amúgy hogy válaszoljak a feljebb írt dologra hogy "kár hogy már nem akarnak az emberek csereberélni", nos ez azért van mert az emberek 90%-ának a lóvé kell, hogy meg tudja venni azt amit akar helyette.
    Mennyi az esély arra, hogy pont azt cserélné el ami neked van, arra ami neked kell? 0,1%?

    A nyerészkedésről meg annyit hogy a legalja aki ezt csinálja és mindig reménykedek abban hogy rárohad a portéka az illetőre. Lásd amikor a PS5 megjelent. (hirdették 250k-ért én meg a Media-ban megrendeltem azt 1 hét alatt megjött 160k-ért a Digital verzió)
    De most az új PS5 Slim-nél is majd meglátjátok hogy ez lesz.

    [ Szerkesztve ]

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

  • AuraSync

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Norb79 #35 üzenetére

    "vagy tényleg éhenhalás van mindenhol"
    Nem vagy messze a valóságtól, de ennyire nem rossz a helyzet viszont az (csinált) infláció és a rezsi emelés (márakinek) sok ember pénztárcáját megbolygatta és sajnos már kétszer át kell gondolni mire költünk.

    Meg a termék felhozatal is kezd egyhangú lenni.. most őszintén hány ember fog 14 Pro Max-ról 15 Pro Max-ra váltani? Vagy éppen S22 Ultráról 23-ra váltani? Olyan minimális a különbség az új terméknél hogy nem éri meg beruházni inkább várnak pár évet.

    A másik meg a noname boltok elterjedése. Régen volt az iPon meg az Extrémdigitál meg a HA azokon mindent be tudtam szerezni jó áron.
    Most annyi noname bolt van és olyan "olcsón" adják a termékeket, hogy nem éri meg 1500Ft-ért olcsóbban itt megvenni használtan a cuccot. Sőt legtöbbször a használt cucc itt drágább mint a noname online boltban az új. Oké persze gyári gari, bolti gari a különbség de ez nem mindenkit érdekel.

    Én is úgy vagyok vele hogy előbb megveszek egy terméket újonnan 1 év bolti garival 50k-ért mint egy használtat 65k-ért 2 év gyári garival. Tessék már is vesztett az illető egy vevőt.
    Főleg ha mondjuk egy CPU-ról van szó ami örök meg egy ha ésszel használjuk.

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

  • AuraSync

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Undoroid #52 üzenetére

    Én is így adtam el minden cuccomat, hogy olyan volt mint az új még is alkudoztak belőle mikor már fél áron adtam alapból garival. :B

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

  • AuraSync

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz parandroid #54 üzenetére

    Igen belefutottam ilyen hirdetésekbe itt is és általában PM-be jelzem az illetőknek a túlárazásukat.
    Kétféle válasz szokott jönni:
    -Nem az én dógom semmi közöm hozzá mennyiért adják.
    -Köszi hogy szóltál.

    Megjegyzem az első válasz után is általában lejjebb viszik az árat. :U

    De olyan is volt hogy egy csávónak a túlárazott hirdetését ~3 hónapig követtem (kedvencekbe berakva) míg végül levette (vagy elkelt).
    A poén az hogy minél később adod el annál kevesebbet fog érni még akkor is ha addig nem használod.
    Szóval nem elég hogy már a felrakás pillanatában túl volt árazva a termék de rá 3 hónapra meg pláne. Azt viszont néztem egy fillérrel sem csökkentette az árat egész végig.

    A másik véglet amikor bevásárolnak egy limitált szériából mondjuk egy limitált játékból aztán miután már sehol nem lehet kapni szépen eladják akár dupla áron is. Ilyennel is lehet játszani valóban de valszeg aki megveszi az ilyen limitált cuccokat mind1 neki mennyibe kerül szóval "nem húzzák le".
    Aki megteheti hogy 60 millás BMW-vel mászkál az megteheti a 150k-s limitált szériás árat is.

    A 3. véglet az amikor annyi pénzed van hogy már nem tudod mire költeni és megveszed a legbrutálabb VGA-t meg CPU-t meg mindent és a Starfiled kinevet hogy csak ilyen gyenge géped van hozzá. :DDD
    Abba a játékba tovább tart egy liftes utazás mint az új Pókemberbe egy városon átívelő gyors utazás. XDDDDDDDDD

    [ Szerkesztve ]

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

  • AuraSync

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz mefistofeles #56 üzenetére

    Az sem jó, hogy kirekeszted a tegnap regisztrált emberkét mert hát emlékezz vissza te is nulla értékeléssel kezdted és ha olcsón ad valamit nem feltétlen jelent átverést.
    Nyilván nem utalsz neki előre de pl egy személyes átvételt megér ha jó az áru. (persze megfelelő távolságon belül)

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

  • AuraSync

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz mefistofeles #59 üzenetére

    Én olyan áron teszem fel mindig a cuccaimat amiből már 1Ft-ot is alkudni nevetséges. A PK-t előreutalásnál el szoktam engedni és ennyi. Ha ennyi sem elég a vevőnek akkor tovább keresgélhet. :K

    Én még soha az életben nem alkudoztam egy hirdetésnél sem ha hiszed ha nem. ;)

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

  • AuraSync

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz mefistofeles #61 üzenetére

    Mérlegelek. Ha olyan magas az ár akkor inkább újat veszek. :B

    De abba inkább ne menjünk bele mi mennyit ér mert sztem egy RTX4080 (ami nekem is volt) nem ér meg 450k-t sőt sztem még 300k-t sem újonnan.
    Vagy egy Suzuki Vitara amit most reklámoznak sötétkék színben hol ér meg a fullos 4x4-es verzió 13 millát? Pár éve 13 milláért elég jó márkás kocsikat lehetett szerezni.
    És akkor az ájfón 15 Pro Max áráról ne is beszéljünk.. de bármelyik csúcs teló árát nézhetnénk.. az előállítási árának a triplájáért árulják őket.
    Az S23 Ultrámat vettem itt használtan 430k-ért, rá 1 héttel már volt 390k-ért ugyan olyan. Most meg már nem érdemes eladni annyi az ára.

    Szal inkább nem veszem meg sőt ki fogsz röhögni de inkább részletre veszek meg cuccokat és akkor nem kell fél évet gyűjtögetni valamire.
    Most a Wacs 6 Classic-ot hoztam ki Telekom-tól 22 havi törlesztőre és nem szégyellem. Sajnos nem mindenkinek végtelen a pénze.

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

  • AuraSync

    őstag

    LOGOUT blog

    Tettem fel hirdetést meg is érkezett rá a vevő minden oké.
    Ilyenkor jegelem és bele is írom az aktuális állapotát nagy fekete betűkkel, hogy Jegeleve, szállításra vár.
    Erre megérkezik a jómadár azzal a kérdéssel, hogy meg van-e még a termék. :))
    A szállításra vár a logikus gondolkodás szerint már el van adva vagy csak én vagyok ekkora hülye, hogy nem értem a világot?
    Kíváncsi leszek hány emberke fog még ma érkezni ezzel a kérdéssel.

    [ Szerkesztve ]

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

  • AuraSync

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz icemad #73 üzenetére

    Akkor te mázlista vagy mert nekem egy fillért nem engedtek egy új autó árából és nem adtak hozzá semmit sem. Utána égett a pofám hogy bocs má.
    Azóta nem alkudok sehol sem én nem fogom beégetni magam azt meghagyom a fogáhozveri a garast embereknek.
    Akinek van 1000 ojrója hűtőre annak 1200-a is van.

    A te fajtád így gazdagodik meg amúgy, hogy még az 1Ft-ból is alkudna.

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

Új hozzászólás Aktív témák