Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andris_2

    aktív tag

    Kb, egy hetes tapasztalatom alapján én úgy gondolom, hogy ennél a telefonnál valamit rendesen elcsesztek a rádiós kapcsolatok terén. :o
    Nálam a következő a helyzet:

    - Térerő: az egyik pillanatban maximális, a következőben (helyileg ugyanott, ugyanúgy tartva a telefont) már egyetlen egy vonalka sincs, majd kicsit később megint más. Teljesen össze-vissza ugrál, de nagy általánosságban csak 1-2 vonalka van. Telefonálni viszont mindig tudtam, szóval ez inkább csak zavaró tényező...

    - WIFI: nálam is gyenge a routertől 2-3 méterre már nem maximális a jel, a másik szobában már csak 1-2 rublika van, lakáson kívül pedig már nem is műküdik. Összességében ez nem zavar annyira, mert ott ahol használni akarom működik, és a netbook-om sem tud sokkal többet. Ami viszont érdekes, hogy a 10 Mbit-es netem csak 3 Mbit-tel jön a router mellett is, nem mintha kellene több, de mégis furcsa.

    - Mobilnet: nekem a legnagyobb gondom ezzel van. Ha kézben tartom a telefont, akkor a 3G jelet rendszeresen dobja és átvált Edge-re, vagy sokszor egyátalán nem tölt semmit, pedig van jel. Kipróbáltam, hogy mértem a sebességet felváltva kézben fogva és letéve az asztalra és egyértelművé vált, hogy a kézben tartással van a probléma. Ezután kipróbáltam hátlap nélkül is (kézben tartva) és úgy sokkal-sokkal stabilabb a kapcsolat, a problémák nem is nagyon jelentkeztek.

    - GPS: odakint lassan talál műholdat, bent a lakásban pedig egyátalán nem. Ezt is kipróbáltam hátlap nélkül és úgy már lakáson belül is megfelelően működött.

    A fentiek alapján én úgy vélem, hogy a hátlap lehet a bűnös és az árnyékolja le a telefont brutálisan (talán az NFC antenna miatt). Azt nem értem, hogy hogyan dobhatták piacra a telefont így? Nem tesztelték le vagy mi? :F

    Lehet, hogy egy utángyártott hátlapra történő csere, amiben nincs antenna megoldaná a problémákat? Próbálkozott már valaki ezzel?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák