Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • limre2

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!
    Aki esetleg telefonváltáson gondolkodna, leírok pár tapasztalatot. 1.5 hete váltottam ősrégi Moto G 1st gen-ről Nexus 5x-re. Első tapasztalataim vegyesek. Fontos, hogy a lenti lista az előd telefonhoz képest összehasonlítás.
    Pro:
    - villámgyors
    - nagyon jó fényképező (elsősorban ez volt a váltás oka)
    - ujlenyomat olvasós feloldás nagyon király, és mindig, bárhogy érintve pontos
    - LTE hálózat: elképesztő sebesség sima 3G-hez képest

    Semleges a Moto G-hez képest:
    - akksiban nem előrelépés, nap végét stabilan kibírja, de jobbra számítottam
    - kijelző szép, de nem nagy ugrás
    - szokni kell, hogy alul van az értesítési led, és kézbe véve hirtelen nem tudom, hol az alja, teteje

    Kontra:
    - Nagy kijelző (nagy kezem van, de még mindig nem bírtam megszokni)
    - egyszer már produkált újraindulást. Moto G-nél 2 év alatt talán ha 1x-2x előfordult
    - Marshmallow-al szívok egy kicsit: pl: exchange naptár szinkronizálása nem 100-as, ismert Marshmallow bug, át kellett térnem Outlook cliensre
    - szívás a nano sim és USB C csatlakozó, főleg, ha valamiért pót töltő, csere telefon, stb-re lenne szükség
    - Moto G-nek jobb volt a fogása, nehezebben csúszott ki a kezemből (kicsit gumisabb hátlap, jobban lekerekítve). Nexus sem egy fém hátlapos csúszós vacak, de lehetne kicsit biztosabb a fogása. Már megrendeltem a tokot, ami javítani fog a helyzeten.

    Aki vásárlás előtt áll, ne habozzon, nagyon jó telefon a Nexus 5x ezért az árért. És mivel a fő váltási ok (fotóminőség) még túl is szárnyalja a várakozásaimat, én sem vagyok csalódott.

    [ Szerkesztve ]

  • limre2

    csendes tag

    válasz katalin888 #13007 üzenetére

    Sajnos én is beneveztem a bootloop csapatba 13 hónap használat után. Anno még izgultam, hogy ne legyen semmi baja 1 éven belül, hiszen a partnero-tól vettem, és csak adásvételit kaptam. Hát valóban nem volt szükség a gyári garanciára :(
    Én kb. 2 hónapja használtam tokban a telefont (eddig soha semmilyen telefonom nem volt tokban), pénteken a 40 fokban egész nap sok hívásom, navigáció, mindenféle volt a telefonon, és délutánra meg is adta magát.
    Nem tudtok valami olcsó megoldást a javításra? Korábban volt olyan, hogy kinába el kell küldeni, és 3GB RAM-mal küldik vissza, javítva.

Új hozzászólás Aktív témák