Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz fatpingvin #20336 üzenetére

    Ez csak akkor igaz, ha kellően értelmes userrel beszélsz.
    Nekem az megfigyelésem, hogy a nagyon fontosadatot meg onnan ismered meg, hog nincs rüla backup... :( persze a usernek nagyon fontos nem neked.
    Sokan egyébként sajnálják az idpt a backup jkészítésre.
    Ott van pl öcsém is, félévnte egyszer ha eszbe jut, hogy legalább pár dolgot backupolni kéne, miközben folymaatosan a saját adatainak fontosságáról papol. Egyelten darab 10+ éves agyonhajszolt HDD-t hajt... kicsit sem lepne meg ha valami katasztrófa következne be, azt meg borítékolom, hogy rögtön én lennék ugrasztva, mert ki más?
    Hihetetlen, hogy 21-22 éve a számítógép mellett ül, de egy Windowst nem tud felrakni, csak a játékokhoz ért, mert folyton az megy. Kell az, meg megvan a helye, de azért durva, hogy egy Windowst nem tud felrakni...

    [ Szerkesztve ]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • BiP

    nagyúr

    válasz fatpingvin #20336 üzenetére

    #20336 fatpingvin : Meg van az az adat, ami amúgy fontos, pótolhatatlan, csak a gazdája nem ismeri a backup fontosságát. (vagy az említett definíciót).

    Az említett pendrive visszamentős eset ilyen volt. Több évi meló/anyag 1 szem hurcolászós pendrive-on, ami megbízhatóság szempontjából a régi floppyk mai verziója. Semmi backup, pedig ott a laptopja, amin dolgozik, meg otthon van is NAS + asztali gép. De ezután a lelkére kötöttem, hogy ne hallgasson a férjére ("ne ments mindent a desktopra"), és a NAS-ra is tegyen nyugodtan egy másolatot kb. havonta.
    De most megtanulta szerintem egy életre.

    #20348 KROK640 : Haverom pont ilyen paraméterű géppel játszik. (most épp sok a meló, így épp alig), 4590 + 8gb ram +ssd, viszont 950 helyett 6GB 1060-nal. Nem panaszkodik.
    Szóval havernak is a vid.kártyára kéne inkább fókuszálni (ha elvinné a táp.)
    90e + a 950 árából valami 4gigás AMD talán kijön. Itt a játékélményt a vga dobná meg.
    Mondjuk függ attól is, mivel játszik, mert az újakhoz azért kevés lehet a 4mag/4szál 4590 is már, de szerintem van ott nagyobb probléma, mint a proci :)

    #20369 Diabolis : Mi 2 éve home office vagyunk, tavaly márc. közepe óta, az elsők között zártak le. (amikor még szumma 22 eset volt).
    Azóta itthon, és időnként felmerül csapaton belül is, hogy a cég ezt mivel fogja megtámogatni. Nyilván semmivel, mert ha valaki akar, bemehet az irodába. A HO-nak meg nem csak hátránya (rezsi), hanem előnye is van (nincs utazási költség, idő), úgyhogy kb. zéró balanszos a dolog.
    Amúgy hiányzik a rendszer, de az, hogy minden nap metróznom kelljen, az rohadtul nem.

    #20371 E.Kaufmann : Na igen, ez így van. "Ha már úgyis otthon vagy, csináld meg ezt meg azt." Hát köszi.

    #20381 hcl : Nálunk is hasonló volt, heti 1nap fix HO, +1 kérhető. Arra még vettem bérletet. Majd ha egyszer visszaállunk, akkor meg heti 2 nap bejárás lesz.
    Arra már nem fogok. Kelenföldtől 1 jegy oda, 1 jegy vissza a metró. Gyűjtőjeggyel heti 4x300Ft, ezért nem fogok bérletet venni 10e-ért. De kocsival se vészes (8ker) esetenként.

    #20385 Diabolis : bérleten spórolok havi 10e-et, viszont télen több a rezsi, hiszen egész nap itthon ülök. Ha bejárnék, és nincs itthon senki, akkor napközben nem megy egész nap a fűtés.
    Irodai környezetet olcsón megteremtettem itthon. Amikor a cég költözött, akkor lehetett olcsón asztalokat, forgószékeket venni. (nem szarokat), magamnak vettem egy fullHD monitort, hogy ne a 14"-t bámuljam, mert attól kifolyik a szemem. De a cégtől is haza lehetett hozni a bentit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák