Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz KROK640 #691 üzenetére

    Egyszer egyetem alatt diákmunkában hívtak (protekcióval, ismerős) hálózatépítésben segédkezni, ha már középsuli óta megvolt a CCNA, na majd most élhetek vele. Huszasért, fix számú végpont, az ígéret az volt hogy pár órás meló, kis kábelezés, switchek dugdosása, max. két nap. Ez már tizenéve volt, akkor azért nem tűnt rossz ajánlatnak. Na mint kiderült, a meló abból állt hogy kábeleket kellett húzni tizenméter hosszan a kábelcsatornába, elől-hátul rároppantani az aljzatot és a csatit, majd letesztelni hogy jó-e. Egy friss építkezésen, ahol kb. a gipszkarton se volt még mindenhol fent. Plusz úgy, hogy a 4 érpáron menjen el minden végpontra a telefon ÉS az internet is (ugye 100Mbitig ez simán megoldható más-más érpárokon - persze már akkor se volt túl futureproof megoldás). Ráadásul végül öt napig húzódott a meló, de mivel ismerős szervezett be, nem hagytam ott a 'csába a meló közepén. De érdekes módon azután vele már nem sokszor találkoztam az egyetemi évek alatt :D

    OFF mert végülis nem ingyenmeló, csak a #691-ról jutott eszembe :)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák