Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szipipeti

    csendes tag

    válasz updog #63 üzenetére

    Ne gondold...
    Asztalos és csőszerelő szakmával is...
    Ugyan ez a szitu...
    Kóstolgatnak kóstolgatnak...

    '88-ból egy sztori...
    Ugyan annál az idős házaspárnál a két eset...
    A bácsika szerzett valahonnan 2 "-os csöveket vagy 300 métert...
    Ebből a "hozott anyag"-ból kellett megoldani a teljes szenes-kazán / központi-fűtés dolgot. Még ez valahogy megoldható is lett volna, ha nem "bontott áru" Egy tsz-ből fóliasátorban volt fűtővezeték. 50 cm-enként 1-1 db 1/2" leágazással.
    Azzal kellett kezdeni, hogy mindent levágni, és a kb 20 mm lukakat lehegeszteni...
    Persze a kakas, megy a tyúkok a láb alatt az udvaron...
    Szóltunk, hogy nem lesz jó...
    Vágáskor egy kb: nagyobb diónyi sárgán ízzó salakdarab leesett a földre...
    A vagy 15 kilós kakas úgy gondolta, jó ötlet felkapni... Át is esett szegényen... Persze ment a hiszti. "mama" gyorsan nekiállt, felcsapta levesnek... Persze nem kaptunk...
    Az átlagos 4-5 napos szerelési idő helyett majd 2 hétig odajártunk....
    Egy kávét, egy szem gyümölcsöt egy bögre kútvizet nem kaptunk...
    Vége lett, a "papa" megkapta az instrukciót a "próbafűtés" levezényléséhez, - ekkor már bőven augusztus eleje volt...
    Egyenletesen kell gyenge tűzzel fűteni, 2 teljes napig, figyelve a hőmérőt, hogy 45 és 65 C között legyen a hőfok éjjel/nappal, (hogy "igazodjanak a csövek"), majd az utolsó, a 3-ik nap 24 órában 80 C, vagy kicsit több, de ne menjen alá...
    A kocsmában panaszkodott a "papa", hogy rohadt meleg volt bent, kinn aludt az udvaron... és aludni sem tudott, mert mindig elment a "hőfok"...

    Ja, az egyik kolléga apjának volt a "párttársa"... Ingyen munka...

  • zsintai1987

    tag

    válasz updog #63 üzenetére

    "Gyanítom hogy ezek a szakmák olyanok az átlagembernek, hogy rá lehet fogni hogy "csak a gombokat nyomkodod", meg "ez a hobbid", míg a burkoló, az asztalos, a műkörmös, stb. azok "tényleg" (látványosan és kézzelfogható eredménnyel) dolgoznak, így őket cink lenne ingyenmunkára kérni."

    Dehogynem látványos, addig nem működött , ha megcsinálod működik!
    Ilyen egyszerű, ugyan az mint, hogy megcsináltam a körmöd hisz ott van a kezeden...
    :R :W

    3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

  • nyisziati

    veterán

    válasz updog #63 üzenetére

    "Valamiért ilyen téren az informatikával foglalkozókra rájár a rúd."
    "míg a burkoló, az asztalos, a műkörmös, stb. azok "tényleg" (látványosan és kézzelfogható eredménnyel) dolgoznak, így őket cink lenne ingyenmunkára kérni."

    Én azért ezt cáfolnám. Mindkét területen tudok alkotni, és az a haver, aki simán bekéredzkedett "némi" segítséget kérni a gépéhez (egy délután+egy délelőtt), ugyanúgy kőművesmunkára is megkért volna.
    Mondjuk nem ingyen (egyiket se), de minimális összegért (piaci ár / 3) körülbelül.

    Úgyhogy ez inkább egyénfüggő szerintem.

  • DeltaPower

    őstag

    válasz updog #6 üzenetére

    Én sd kártyáról hoztam vissza törölt fotókat, egy hatalmas doboz pralinét és egy üveg baromi drága, de nem túl jó olasz bort kaptam érte.

    Az egyik kevésbé profitáló eset az volt, mikor már bőven a core korszakban, 3 házzal arrébb lakó szomszédnak volt 2 db p2/p3 gépe (őskövület szarok, de fullextrásak, mindkettőben két hdd, hangkártya, tv-tuner, külön cd olvasó és író, illetve a nagyobbikban dvd író is). Vett egy brand p4-et baromi drágán, a p3-ból át kellett rakni a vinyókat, dvd írót és a tunert a p4-be, a p2-ből pedig a p3-ba, aztán beállítani, drivereket telepíteni. 3 órás szenvedésre kaptam egy ezrest. Egyébként zseniális érzéke volt muzeális szar hardvereket összevásárolni, pl scsi külső cd írót, mert a pc szaki ismerőse mondta neki, hogy az jó.

    Másik helyen windows élesztés, takarítás és vírusirtás, a front panel usb rosszul volt bekötve, a hiren-es pendrive-om úgy felforrósodott hogy csak ruhával megfogva tudtam kiszedni.

    Harmadik helyen, a minimálbéren tengődő gyerek bevásárolt egy vadonatúj i7-es gépet, és elhívott magához összerakni. Szerelés közben feltűnt, hogy nem vett hűtést az oem procira. Az előző gépének a hűtése még jó lehetett volna rá, ha nem törte volna le a rögzítő pöcköket, úgyhogy elküldtem hűtést venni, aztán mehettem vissza később még egyszer, össz profit két kávé és két sör volt.

    "Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

  • koby11h

    aktív tag

    válasz updog #1285 üzenetére

    Szűk körben, nem hirdetem, csak ismerősöknek, havi 1 ha beesik idegen - így nem hiszem hogy üzletet rontanék. A többieknek sok szerencsét és jó üzletfeleket!

    Szerk: nem ugrom azonnal, nem bárkinek, de tény ha többet próbáltam kérni akkor nem kell, nekem meg volt időszak amikor az a kicsi is jól jött.

    [ Szerkesztve ]

    Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

  • opr

    veterán

    válasz updog #1285 üzenetére

    Nem csak azoknak, akik ebbol elnek, hanem azoknak is, akik szeretik, mert azt az uzenetet kozvetiti, hogy egyreszt a tudasunk semmit nem er, "ugyis csak ulsz meg kattintgatsz", masreszt meg azt, hogy ha ertesz az informatikahoz, akkor a barmilyen mas szakmaval ellentetben koteles vagy a sajat idod, szorakozasod, eleted aran azonnal ugrani barkinek IS, hiszen ez ugye errol szol, termeszetesen barmilyen ellentetelezes nelkul, es semmi gond nincs azzal, hogy Te ingyen, barmikor es barmennyi idot elbaszol neki (ismet, csak ulsz es kattintgatsz), de visszafele a szivesseg mar nem jar mondjuk egy vizvezetekszerelotol, mert ugye az "igazi munka, ne vicceljunk mar".

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • Diabolis

    tag

    válasz updog #1294 üzenetére

    Telefon: elromlott, meg kéne csinálni, nem sürgős, de ne fél év múlva. Válasz: Jövő héten, fix 10.000, öt perc alatt kész.
    Jövő hét: Azt csinálta amit mondott, annyi idő alatt amennyit mondott. Aztán beköpi, hogy 20.... Teljesen normálisan szóltam neki, hogy múlt héten még 10 volt. Jött a hőbörgés, hogy a szakértelem drága. Megkérdeztem, hogy a gerinc mennyi? 10 lett a vége.

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

  • Pötyi

    őstag

    válasz updog #2012 üzenetére

    Tehát akkor - ha jól értem - megkérdezte, hogy rendszergarázda-e vagy-e, majd utána megkért, hogy végezz neki angol-magyar fordítást ?

    :DDD

    QNX is cool!

Új hozzászólás Aktív témák