Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz Kisgépkezelő #55 üzenetére

    "Valamiért ilyen téren az informatikával foglalkozókra rájár a rúd."

    Nagyon messze vagyok még attól hogy hivatásos fotós legyek, de ugyanez a szitu itt is (ráadásul amúgy főállásban IT-ban dolgozom, igaz hogy adatbázis illetve BI vonalon, na de magyarázd el annak, akinek az IT = rendszergazda :D) , nekem is voltak lightos célzások hogy menjek már ezt meg azt fotózni (csak mert nekem van nagy és csattogós gépem), de fotós ismerősök akik már pénzért csinálják, szintén mesélték: "neked úgyis ez a hobbid is", "jók lesznek az elkészült képek a portfóliódba" alapon (természetesen ingyen) őszi/nyári/karácsonyi/babafotózás, extrém esetben "meghívunk az esküvőre, nem kell külön ajándék, elég ha a fotókat megkapjuk ajiba". (azt tudni kell hogy egy normálisabb esküvői fotós 200e. alatt nem igazán jön ki)

    Gyanítom hogy ezek a szakmák olyanok az átlagembernek, hogy rá lehet fogni hogy "csak a gombokat nyomkodod", meg "ez a hobbid", míg a burkoló, az asztalos, a műkörmös, stb. azok "tényleg" (látványosan és kézzelfogható eredménnyel) dolgoznak, így őket cink lenne ingyenmunkára kérni.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák