Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _Karesz_

    tag

    Szenzációs topic, átérzem szinte mindannyiótok sztoriját. Összeszedem majd én is a sajátokat. :)

    Én zsenge ifjú koromban autószalonban dolgoztam, ahol sokszor betaláltak a szervizes kollégák. Szerencsére megtaláltam az arany középutat. A pár kattintásos melókat egy köszönömért/kóláért megcsináltam. Ha valakinek kellett valami hardver, olcsón beszereztem, 1-2 ezer forintért cseréltem alkatrészt, vagy telepítettem windowst. Aztán mikor autóm lett (természetesen olyan, aminek volt 4 kereke és éppen csak gurult még), a kollégák szerencsére mind tudták, hogy baráti áron dolgozok szabadidőmben, így viszonozták a szívességet. Jó volt a közösség, persze az is kellett hozzá, hogy nem nagyon voltak köztünk pofátlanok, akik ezt kihasználták volna. :D

    Persze volt egy másik ág is, ahonnan jöttek a melók ismerősökön keresztül. Tudjátok, akik az utcán még köszönni sem hajlandók, amíg el nem romlik a laptop. Ott maradt a jól bevált módszer: hozd el, szólok, ha kész. Itt aki nem akart fizetni, az le is kopott, mert úgysem adtam volna vissza, amíg nem fizet. Ha meg mégis házhoz kellett menni, előre megmondtam, hogy minimum mennyi. Megint lemorzsolódott a többség.

    És a kedvencem: 200 kilométerre lakok már a szülővárosomtól és volt aki megkért, hogy segítsek már neki használt gépet választani. Meg is lett az alany, majd jött a célzás, hogy mi lenne, ha elmennék érte és hazavinném neki. Ez mind szép és jó, de akkor éppen tömegközlekedtem autó hiányábán. Szabadidőmben valószínüleg a város másik végére akarok buszozni egy gépért, majd hazavonatozni vele szatyorban, hogy ő spóroljon 1500 forint futárköltséget. Logikus.

Új hozzászólás Aktív témák