Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz Syl #13923 üzenetére

    Teljesen egyetértek veled!
    nem tudok olyan Celeront, amire egy 3rd gen I5-öt érdemes lenne lecserélni.
    A jelenlegi legújabb és legcsúcsabb modell (amennyire tudom) a Celeron G5925 3.60GHz-el, 2C2T, 4MB cache, nincs turbo
    Ez még a legtöbb 3rd gen I3-astól is gyengébb...
    A 3rd Gen I5 meg natív 4 mag 4C/4T 3000-3400MHZ közötti órajel, 6MB cache-el.

    Már csak a paraméterekre ránézve is látszik, hogy a Celeron komoly downgrade lenne (21 ezerért találtam legolcsóbban), és akkor még nem beszéltem arról, hogy az alá kéne valamilyen alaplap amiből a legfapadosabb is 23 ezernél kezdődik, akkor DDR4 memória, amiből 16GB 30 ezernél kezdődik. EZ így 74 ezer, plusz egy csomó szerelgetés, futárköltség stb, és teljesítményben meg ránézésre komoly downgrade. Igaz., hogy egy új "modern" gép lenne, de lassabb lenne. 74 plusz, szerelés, futár számoljunk 80-al... 80 ezer a használt VGA piacon ugyan nem sokat ér, der tuti komolyabb VGA-t mint amit a Celeronba integráltak.

    Ahhoz, hogy neked jelentős előrelépés legyen a csere, minimum egy 10th gen I3 10100F kellene (vagy ennek a sima nem F változata akkor a VGA kérdés is megoldva) de ez alaplapnál jelentene pár extra ezrest, a procinál meg a 10100F 49 ezer, a 10100 (VGAval) meg 58 ezer... vagyis nagyjából 140 rugó... abból még VGA-t is lehet komolyabbat venni mint egy integrált.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák