Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • solena

    tag

    válasz IO.sys #1066 üzenetére

    Az ilyet miért nem lehet kivágni? Jó, tudom, nem nagyon van másik, lasszóval kell fogni az rg-t az állami szférában, mert a bértábla enyhén szólva is... khm... (csak mielőtt tovább morgok rajta) De legalább ott, ahol tudják, hogy az értő ember kincs, ott azért hellyel-közzel meg van becsülve a kollégák által. Jóllakni nem lehet belőle, de legalább nyugi van.

    A topik főtémájához szólva:

    A kezdet kezdetén, mikor még csak a haveri kört láttam el tudásommal, már akkor sem ingyé' csináltam, csak nem pénzt kértem (akkora pofám nem volt, mert még volt, hogy valamit ott tanultam meg helyben, az addigi tudásomra alapozva), később meg már nem merték volna csak azt tenni, hogy köszi:DDD Nem tudom, engem nem nagyon akarnak lehúzni:DDD Ha meg kolléga hozta volna maszekba, helyből közöltem, hogy fizetős buli, és ha nem tetszett neki, vitte máshoz:)
    De a legkényelmesebb a férjemnek, neki életre szóló support-szerződése vanXD

    Viszont, az egyik haver is megéri a pénzétXD Kitalálta, hogy szeretne használtan asztali gépet venni, kisebb hang- és videóvágásokhoz, lóf*szpénzből. Talált marketplace-en három (szerinte) szóbajöhető konfigurációt, elég sokáig magyaráztam neki, hogy miért nem az igazi egyik sem, de ragaszkodott az egyikhez. Jóvan, fiam, akkor vegyed, de számíts erre-arra-amarra. Azért másnap szúrtam rajta egyet, körbekajtattam a hardveraprót (semmi nem találtam, dél-alföld, evvan:DDD), jófogás, stb. Találtam nekivalót, olcsóbban, közelebb is, de ő ragaszkodott ahhoz, amit kinézett, már megegyeztek. Ő biznisze, nem az én pénzem;]
    Másnap felhív, hogy vett SSD-t, de nem tudja rá felvarázsolni a w10-et, mondom neki, mit próbáljon, de nem tudja rávenni a rendszert (kábé 12 éves, xeonos ws cucc), hogy pendrive-ról bootoljon. Fél órán át magyaráztam neki, majd meguntam: ok, hozd át az ssd-t, arra feldobok egy alapot, utána otthon már csak arról bootolsz, és rendben leszel. Elsőre felmászott rá, majd meséli, hogy elcsattant az egyik memóriamodulja a 4ből, kéne neki ddr2. Mázlija volt, hogy az előző konfigomból megtartottam (én nem szórakozok netes hirdetésekkel, hagyjanak a lidércek), és megegyeztünk egy árban (nem mert alkudni:DDD). Öröm és bódogság^^ Aztán felhívta az asszonyt, hogy az nem-e jönne érte (nem. És teljesen meg is értettem), úgyhogy hazavittem kocsival:D
    Tanulság: én jól jártam, haver meg megtanulta, hogy nem véletlenül jártatom a pofám:D

    Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

Új hozzászólás Aktív témák