Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZnVjaw0K

    tag

    válasz bencze #12 üzenetére

    Az biztos, hogy sok a kókler. Pont emiatt is van a sok módszertan (a kóklerek jelenléte termelte ki) és pont emiatt is hiszik a managerek, hogy a sok módszertan majd megvéd, úgyhogy nyugodtan lehet kóklereket alkalmazni. Voltam olyan környezetben is amiről te írsz. Ez konkrétan az architekt és a project manager hiánya (vagy a tökeik hiánya). Olyan is volt, hogy felső utasításra (micromanagement) kellett szétgányolni a terméket. Azért ha bizinyos alapszabályokat betartunk és betartatunk(ez az, ami igazán nehéz), akkor lehet jól is csinálni. Professzionális környezetben megvan hogy kinek mi a feladata. Az ops-ost nem kell sajnálni azokért amiket írsz, hiszen pont ez a feladata. Ők ezt választották, ezt élvezik. Ha a felelősök töketlenek és emiatt a dev feladatát is részben az ops kénytelen csinálni, az cumi. Mint ahogy az is, ha az ops feladatát részben vagy egészben a dev-nek kell csinálni. Pont erről írtam amúgy.
    Én se sarat akarok dobálni, csak jelzem, hogy foglalkozzon mindenki azzal, amihez ért. Mindenhez nem lehet érteni. Abból születnek csak az igazi kóklerek.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz bencze #12 üzenetére

    "Értem, hogy ez az egész abból ered, hogy az üzlet szeretne gyorsabban, olcsóbban haladni": nem. az üzlet üzletet szeretne kötni. erről szól a történet, hogy ha nincs buzzword, nincs valami hangzatos fícsör, amit marketingelni lehet, akkor senki nem veszi meg a következő verziót. se a konténerből, se a cloudból, se semmiből.

    pontosan ugyanaz a probléma az üzemeltetés környékén, mint az xp. a júzerek elsöprő többségének elég volt az xp, és lehet, még ma is elég lenne. ehhez képest keresztültapostak rajtuk egy vistát, egy w7-et, egy 8/8.1-et meg egy 10-est. ebből a pistát meg a 8.x-et simán ki lehetett volna hagyni. de akkor bizonyos cégnek meg a disztribútoraiknak nem lesz meg az év végi pulykapénz. tehát ki kell találni valamit, amitől a nagyobb vevők a zsebükbe nyúlnak. de ahogy halad az idő, úgy egyre kevesebb dolog maradt, aminek értelme/haszna is van, tehát minél nagyobb dolgot találnak ki, az annál nagyobb valószínűséggel ökörség. most nem kipécéztem az ms-t, csak szemléltettem vele. ugyanez igaz az összes cloud szolgáltatóra, meg a többi köztesszoftver árusra.

    meg azt hallani, igaz, csak olyanok szájából, akik konténert fejlesztenek, hogy ha nem tudsz két perc alatt 100 ezer node-ra deployolni, akkor itt az armageddon és éhező gyerekek fognak hullani az égből. miközben ha kihagynák a szemetet a rendszerből, lehet 200 node elég lenne ugyanarra az ügyfélélményre...
    mesterségesen feltekert igények ezek.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • emvy

    nagyúr

    válasz bencze #19 üzenetére

    A kontenernek az a lenyeges tulajdonsaga, hogy allapotmentes, nem az, hogy fekete doboz. (Altalaban.)

    Az appliance-eknek is megvan a maguk problemaja, es persze erteni is kell hozzajuk, ahogy a kontenereknek is. A kerdes, hogy jobb-e a celjaidra, mint az elozo megoldas.

    while (!sleep) sheep++;

Új hozzászólás Aktív témák