Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    válasz ZnVjaw0K #10 üzenetére

    Érdekes én a fordítottját látom. Fejlesztés oldalon mindenféle kókler ír valami kódot ahogyan ő szeretné de semmi szándék nem mutatkozik semmiféle tervezésre, az architektúra szó olyan, hogy látszólag mindenki jól ismeri látszólag de a fejlesztő széttárja a karját, hogy ó de hát agilisak vagyunk, honnét tudjuk mi lesz ebből a kódból mire kikerül élesbe. Aztán túrja a kis szutykát, lesz valami ami nincs ledokumentálva ergó senki nem lát bele, az üzlet kifizeti kilóra aztán szerencsétlen ops hegesztgesse támogassa a millió problémájával együtt. Hogy rendelkezésre állási sla? Ja hát azt a fogyatkozó opsosok maradéka megoldja okosba valami automatizálással. (vannak ilyenek ezt szokás gánynak hívni de hát mit tudjon szerencsétlen csinálni odarak valami scriptet ami újraindítgatja max meg törölget meg mittudomén devnullba tolja a debug logot hogy ne teljen meg a disk 2 naponta - ne kérdezd miért marad bekapcsolva vagy miért nem konfigolható prod kódnál)
    A fejlesztők 99%-a (nem túlzok, tényleg érzésre kb ez az arány) gyakornoki szintre való. Meg kell mondani mit csináljon de üzlet közelébe ne engedjük mert csak átveri a buzzwordokkel kihúz belőle csomó pénzt aztán akkora szart szállít le amekkorát nem szégyell - szét ne essen a demo alatt.
    Értem, hogy ez az egész abból ered, hogy az üzlet szeretne gyorsabban, olcsóbban haladni, de valójában nincsenek csodák, a cloud sem attól olcsó mert varázslat van benne hanem mert kispórolnak csomó mindent amit magadnak nem spórolnál ki, és persze nem fogsz tudni róla, hogy kezeld a kockázatokat. A nagyok elég jól körbebástyázzák a dolgaikat mindenféle tákolmányokkal ezért nem esett szét a dolog, meg a hype miatt.
    A devops meg gyakorlatban az, hogy majd mindenki csinál mindent és a kód minél hamarabb menjen ki élesbe. Ok. Ennek az árát a megrendelő nem látja de egyre nehezebben üzemeltethető dolgok vannak mert a rövid távú eredményekért feláldozzuk a hosszú távú gondolkodást így nagyon gyorsan egy karácsonyfa lesz az egész. A legacyt szokás szidni, hogy micsoda kupleráj, láttam greenfieldes dolgokat amik rekord idő alatt lehagyták kupleráj kinézetben mindenféle előzetes ígérgetés ellenére. A végére drága lett és szar. Igaz, kezdetben gyorsan jöttek dolgok.
    Szóval egy nagy marketing ez az egész és kell a kritikus gondolkodás, ezek a módszertanok alapján próbálnak mindenkiből kis coding monkey szerűséget csinálni pedig szükség van arra, hogy valamennyire átlásd a dolgokat, hogy hosszú távon is legyen értelme annak amit csinálsz, márpedig az üzlet sem fog felszívódni 1-2 éven belül hanem jó esetben 5, 10 stb év után is stabilan szeretne élni...
    A bambano történeteit eléggé át tudom élni, a konténer / api világ is erősen hangzatos manapság de amikor feltettem pár kérdést, hogy de hát emezt meg amazt hogy oldjuk meg a konténerben ki fog foglalkozni vele mert eddig inkább ops lett volna most a fejlesztői csőből folyik ki, erre meg pingvinezés volt a válasz. Ja értem, hogy ettől gyors.

    p.s. nem vagyok se fejlesztő se üzemeltető csak van szerencsém látni pár területet.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák