Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZnVjaw0K

    tag

    válasz bencze #12 üzenetére

    Az biztos, hogy sok a kókler. Pont emiatt is van a sok módszertan (a kóklerek jelenléte termelte ki) és pont emiatt is hiszik a managerek, hogy a sok módszertan majd megvéd, úgyhogy nyugodtan lehet kóklereket alkalmazni. Voltam olyan környezetben is amiről te írsz. Ez konkrétan az architekt és a project manager hiánya (vagy a tökeik hiánya). Olyan is volt, hogy felső utasításra (micromanagement) kellett szétgányolni a terméket. Azért ha bizinyos alapszabályokat betartunk és betartatunk(ez az, ami igazán nehéz), akkor lehet jól is csinálni. Professzionális környezetben megvan hogy kinek mi a feladata. Az ops-ost nem kell sajnálni azokért amiket írsz, hiszen pont ez a feladata. Ők ezt választották, ezt élvezik. Ha a felelősök töketlenek és emiatt a dev feladatát is részben az ops kénytelen csinálni, az cumi. Mint ahogy az is, ha az ops feladatát részben vagy egészben a dev-nek kell csinálni. Pont erről írtam amúgy.
    Én se sarat akarok dobálni, csak jelzem, hogy foglalkozzon mindenki azzal, amihez ért. Mindenhez nem lehet érteni. Abból születnek csak az igazi kóklerek.

Új hozzászólás Aktív témák