Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    válasz ZnVjaw0K #14 üzenetére

    Hát mivel az volt a mantra, hogy az IT csak kiszolgálja az üzletet így sokszor az ops olyasmit vesz át amit régen bottal sem piszkált volna meg (dokumentált, rendesen tesztelt, kész dolgokat). Van olyan, hogy valami úgy van összerakva, hogy üzemeltethető meg van olyan, hogy nem igazán, az előzőhöz több idő kell de mindenki az átadást várja aztán megy más irányba, a megígért dolgok, hogy majd utólag tutibecsszó ritkán szoktak megvalósulni. Tudom, ez PM meg szerződés meg kötbérezés is befolyásolhatná de a PM is csak a fejlesztési ciklusban érdekelt, utólag mindegy mi lesz csak induljon el és onnantól nem az ő problémája. Amit én látok az az, hogy ezeket devops meg agilis meg cd-vel magyarázzák meg. Ahol elég nagy a komplexitás ott az a baj, hogy vagy csökken a minőség, vagy drágább lesz az üzemeltetése, vagy néha valami nagyobb cirkusz van amikor 1-2 embert kirúgnak aztán megy tovább minden ahogy eddig. Devopsban mintha a jómunkásemberek lennének azok akik a leginkább ki tudják találni egyébként okosba', hogy mit hogy csináljanak, mert a ppt-ket lóbáló menedzsmentnek sokszor a bulletpointokon túl fogalma sincs mi legyen.

    (#15) bambano
    Üzleten a megrendelői oldalt értem nem a szolgáltatót amit esetlegesen igénybe vesz a cég. Az más téma, járnak haknizni a felsővezetéshez mindenféle színes szagos dolgokkal és mindegyre eladnak valami nagy dolgot. Irtó korrupció szaga van néha egyébként, nem bírom eldönteni, most kajakra megkentek valakit vagy csak ennyire hülyék...

    ebből az jön le, hogy egy cinikus pöcs vagyok, azért az is lehet, pedig istenbizony látok jó dolgokat is ezekben az új buzzwordökben csak valahogy az implementálásuk jellemzően többnyire siralmasra sikeredik. de alapvetően nekem is unalmas lenne a munkám ha semmi nem változna szóval hajrá

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák