Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz dabadab #11 üzenetére

    1. A FAT32-t még a Win95 is csak utólag kapta meg az OSR2-vel. Ergo ez így önmagában nem indok. Beépíthető utólag.
    2. Ami 386 Enhanced módban már 4 GiB, bár praktikusan csak 256 MiB-ot kezelt. 3.11 meg ugye már alapból csak és kizárólag ebben a módban futott.
    3. Ez igazából egy érdekes kérdés. Ahogy a 64 bites átálláskor is volt és van a mai napig is külön 32 és 64 bites verzió, úgy akkoriban is megoldható lett volna utólag.
    4. Utólag beépíthető.
    5. Utólag beépíthető. Lásd első pont. A W95 ezt sem tartalmazta eredetileg a DX-et, ez is az OSR2-ben jelent meg. És igazából az összes W9x telepíthető volt DX nélkül, amit utólag fel lehetett telepíteni. Mellékesen nem igaz az állításod, mert a Win3.x.ben ott volt a WinG. A W98SE-ben került ki a rendszerből. Emellett ott volt a DCI is.
    6. Utólag beépíthető.
    7. Megintcsak lásd első pont. Annyi változtatással, hogy nem is az OSR2-ben, hanem az OSR2.1-ben került bevezetésre.

    Szóval az egyetlen dolog, amit sehogy sem lehetne eliminálni teljes újraírás nélkül, az a 16 bites felépítés. A 32 bites alkalmazások futtatása ettől még megoldható volt, igaz csak korlátozott formában, ami részben a MS üzletpolitikájának is a következménye.

    API-k meg jönnek-mennek. A Win 95-re DX1.0-DX8.0a-ig mindent fel lehetett rakni. Eredetileg OpenGL sem volt benne, mégis lehetett telepíteni. Ahogy az A3D és EAX nem volt része egy pillanatra sem a rendszernek, minden esetben utólag telepítette az ember a hangkártya driverével.

    Persze itt feltehető a kérdés, hogy akkor még mindig Win3.1-ről beszélnénk-e. Erre a választ annyi, hogy csak a MS-tól függött volna. Mert ugye kijelentették, hogy a W10 az utolsó asztali Win, innnetől csak a funkcionalitás fog változni, a verziószám nem. Félig meddig nem első eset a MS-nál. A WXP első kiadása és az összes frissítéssel és SP-kel érkező verziója között is ég és föld a különbség, mintha nem is ugyanaz az OS lenne. Ahogy az OSX-ről is elmondható ugyanez.

    Alapvetően az a kérdés, hogy minderre a sok fejlesztésre szüksége van-e az embernek, átlagfelhasználónak. Illetve hogy ezek megléte indokolja-e a jelentősen megnövekedett hw igényt. Nyilván a folyamatos fejlesztés mindenképpen ezzel jár, ergo egy mindennel megpakolt W3.1 is jelentősen megnőtt volna minden szempontból.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák