Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz #65675776 #8 üzenetére

    hálózatkezelés, usb, házirend, jogosultságkezelés, frissítés, defender, stílusok, ribbon, pivot, kereszthivatkozás, vba, dokumentumösszehasonlítás

    most kapásból felsoroltam egy tucatot csak csuklóból de a lista ezres nagyságrendű, és én csak egy sima user vagyok, sem rendszergazda, sem power office user.

    valóban nincs sok újdonság. ültess le egy irodistát egy 3.1 elé, hogy 98%-ban jóaz, és megnézhetsz egy nett érműtétet ollóra és levélbontóra hangolva fél napon belül.

    ja, mancika ott is be tudta pötyögni hogy hello world hibajavítózás nélkül, meg ellenőrizhette szalagos számológéppel franciakockás papíron, ahogy az excel összeadta az egész számokat, de messze-messze-messze vagyunk már a 3.1 era funkcionalitásától a valósan kihasznált potenciált nézve is.

  • dabadab

    titán

    válasz #65675776 #8 üzenetére

    Mondjuk egy Win3.1-en az a mutatvány, hogy az ember játsszon mondjuk a CS:GO-val (ez talán elég hétköznapinak számít), a következő pontokon bukik meg:
    1. jó eséllyel (nem tudom, hogy konkrétan mekkora) már rá se fér a program egy FAT16-os meghajtóra, ráadásul a 8.3-as filenevek is gondot okoznak
    2. be se tud töltődni a program, mert nem fér bele az 1 MB-os címtérbe
    3. az egész rendszer 16 bites, a 32/64 bites kód nem is futna
    4. nincs semmilyen internetes API
    5. nincs semmilyen 3D grafika API
    6. nincs semmi működőképes hang API
    7. nem megy se az egér, se a billentyűzet, mert nincs USB stack

    Persze, ezeknek a problémáknak a jó részét más, Win3.1-gyel egyidős rendszereken megoldották (talán csak egyedül az USB-t nem, de azt akkor még ki se találták), de a Windows az azért tényleg sokatt fejlődött azóta.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz #65675776 #18 üzenetére

    funkciót kértél, amit érdemben használ az ember. kaptál egy tucatot. életbe vágót kértél? ne tőlem kérd, nem ígértem neked életbe vágó funkciókat. funkciókat ígértem, amit a 3.1 és a kortárs office nem tartalmazott, és használják aktívan. azt is csak példálózó jelleggel.

    a ribbon funkció? igen érdemben használják? igen segíti a munkát? igen, mert ergonomikusabb kezelőfelületet ad, jobban kéz alá dolgozik, igaz szokni kell.

    légyszi akkor wordpadon csináld már meg nekem légyszives a havi háztartási költségvetésem tracking meg planning logját. köszi. (btw. google docsban csinálom, de szerinted erre elég a wordpad, lássuk :) )

    @frescho:

    az első pontban (és általában) egyetértünk, a második pontban csak részben. vannak ilyenek, de pl. egy office esetében ne gázpalackos pista bá legyen már a mérvadó, hanem a célközönség felhasználók. az office irodai szoftver.

    és még egyszer, a te állításod az volt, hogy funkció(3.1)=0,98*funkció(10)

    nem volt szó sem az emberek (akármilyen metszetét is vesszük az embereknek) többségéről, sem a használt funkciókról.

    ennyi erővel bevehetjük a bantu négereket is, meg a szibériai tajgán rakott szoknyában kapáló mámuskát, és akkor commodore basic=win10 mert a többség ugyanúgy nem használja egyiket sem, tehát a felhasznált funkciók száma egyenlően nulla

    [ Szerkesztve ]

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz #65675776 #21 üzenetére

    ja értem, tehát akkor akár lehetett is volna, ami meg nem lehetett volna azt meg az átlagembernagyával úgy sem használja.

    nagyapám is lehetett volna villamos ha megkapja a szükséges módosításokat, de úgy se ült volna rá fel senki. nagyapám tehát egy villamos.
    álmában még csenget is egy picit.

    nincs több kérdésem.

    ráfutottatok egy szerencsétlen kijelentésre (pontosabban frescho futott rá, te csak beleálltál) és most próbáljátok védeni a lehetetlent (pontosabban most te próbálod, pedig nem te jelentetted ki, csak beleálltál - frescho felé nem általánosítanék most) ahelyett, hogy leszögeznénk, hogy szerencsétlen kijelentés volt, és spongyát rá.

    én ebben most már nem szeretnék tobzódni.

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    válasz #65675776 #13 üzenetére

    "A FAT32-t még a Win95 is csak utólag kapta meg az OSR2-vel. Ergo ez így önmagában nem indok. Beépíthető utólag."

    Fogalmam sincs, hogy a W95 hogy jön ide, ha egyszer az a felvetés, hogy a Win3.1 nem tudta, most meg használjuk. Egyébként meg bármit be lehet építeni utólag, nem hiszem, hogy ez komoly érv lenne abban a tekintetben, hogy akkor nem tudta, most meg használjuk.

    "Ami 386 Enhanced módban már 4 GiB, bár praktikusan csak 256 MiB-ot kezelt"

    Szerintem félreérted a Win3.1 memóriamodelljét. A programok mind real mode-ban futottak, ami azt jelentette, hogy volt összesen 1 MB címterületük, az is 64k-s szegmensekre osztva. A 386 enhanced mode ehhez sokat nem tett hozzá, csak annyit, hogy amolyan virtuális gépeket csinált (amik maguk szintén real mode-ban futottak), de windowsos szempontból ennek se volt sok jelentősége, mert a Windows és a windowsos programok mind az első VM-ben futottak, a többiben csak DOS-os programok mehettek.

    "Ez igazából egy érdekes kérdés. Ahogy a 64 bites átálláskor is volt és van a mai napig is külön 32 és 64 bites verzió, úgy akkoriban is megoldható lett volna utólag."

    Nem igazán. A komplett OS egy csomó olyan feltételezésre épült (nagyon mélyen), hogy 16 bites architektúrán fut.

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák