Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz beyruth82 #11 üzenetére

    Az utóbbi idők abnormális eredményei után már csak úgy szoktak hivatkozni rájuk jobb helyeken, mint "náluk ez lett a teszt eredménye... de érdekes módon nálunk teljesen más", márpedig sokszor minden más tesztelővel szembe mennek az eredményeik. Legabszurdabb eddig az S21U "tesztje". Minden korábbi nonszenszen túltesz, amit abban műveltek (a tesztkörülményektől kezdve a "véleményekig"), és erre az összes valamit érő oldal felhívta a figyelmet, amikor cikkeztek a dologról (pl. GSMArena).
    Egyébként egy kínai propagandaoldal/reklámoldal (vagy ha úgy tetszik, kínai gyártók által pénzelt oldal, lévén elvileg európaiak a tesztelők (ami így dupla szégyen)).
    Nincs is erre nagyobb bizonyíték, mint a tény, hogy jelen cikk alanyának bemutatóján volt megrendezve a dicsőséges, abnormálisan korai (máskor legalább 1 hónapba telik mire tesztelnek valamit, de minimum a piacra-kerülés után, most meg a bejelentés előtt elkészültek vele!) teszteredmény bejelentése. Hát ennyit ér az egész.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz beyruth82 #11 üzenetére

    A legmértéktartóbbnak, vagy az egyetlennek, ami hajlandó aládolgozni a mobilgyártóknak? Amikor a kínaiak az Antutu láz viszonylagos lecsengése után beleemelik a pontjaikat a termékeik PR-jába, akkor szerintem nem kérdés hogy mennyire hitelesek, és függetlenek. Lehet úgyis pontozási rendszert, metódusokat kialakítani, hogy közben megprobálják megtartani a hitelességüket ( pld teljesítménx, hardverek súlyozása ), de amikor a Huawei készülékeivel megcsúsznak, aztán törlik a tesztet, majd rá 2 hónapra jelentkeznek egy újabbal, amin már 10 ponttal kevesebbet kap a készülék, az sokat elmond számomra a hitelességről. Vagy amikor, és ahogyan a Pixeleket tesztelték az elmúlt években, az aktuálisan legfrissebb Pixel a Huawei 2 generációval az előtti készülékével kap azonos pontszámot, csak mert nincs rajta 6 kamera. Vagy amikor a Xiaomi, Huawei már a hivatalos terméklapokon is a DxO pontjaival reklámozza a készülékeket... Nekem az is érdekes húzás volt hogy a decemberben debütált Mi11 csúcsmodellt a mai napig nem sikerült tesztelniük, pedig eltelt 4-5 hónap azóta, a Mi11 Ultra tesztpontszámaival viszont már a bemutató alatt tetszelgett a gyártó... Ha jól emlékszem 2018-ban vált ki a DxO Mark az anyacégből azzal a céllal, hogy ráfekszenek a telefonok tesztelésére. A srácok teljesen függetlenek már jogilag, és nekem nincs kérdésem afelől hogy milyen pénzek mozgatják nekik az üzletet, miből élnek. Azóta már mindenhez is értenek, kijelzőt, hangszórókat is tesztelnek, és nyomják a kínai megrendelők fele ezeket az álságos, és machinált pontokat.

    Biztos vagyok benne hogy remek kamerák vannak a Huawei, Oppo, Xiaomi készülékeiben, hiszen rengeteget dolgoznak rajta ezek a gyártók. De a fent leírtak tudatában abban is biztos vagyok, hogy a szponzorpénzek mozgatják ezt az álságos pontozási rendszert. Amikor a P20 Pro a maga idejében az ezer sebből vérző kameráira és multimédiás képességeire nagyságrendekkel több pontot kapott mint az akkori Pixel, már azzal megcsúsztak a srácok. Remek telefon volt a P20 Pro éjjeli móddal, zoom-mal, DE! Annyi hiányossága, és banális hibája volt a kamerájának, amihez képest egy egyszenzoros Pixelt a maga kiegyensúlyozott teljesítményével nem szabadott volna olyan durván alápontozni.

    A mértékadó Antutu mellett ezt az egyértelműen reklámolatformot is egye, aki akarja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák