Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essentials

    aktív tag

    válasz beyruth82 #11 üzenetére

    A legmértéktartóbbnak, vagy az egyetlennek, ami hajlandó aládolgozni a mobilgyártóknak? Amikor a kínaiak az Antutu láz viszonylagos lecsengése után beleemelik a pontjaikat a termékeik PR-jába, akkor szerintem nem kérdés hogy mennyire hitelesek, és függetlenek. Lehet úgyis pontozási rendszert, metódusokat kialakítani, hogy közben megprobálják megtartani a hitelességüket ( pld teljesítménx, hardverek súlyozása ), de amikor a Huawei készülékeivel megcsúsznak, aztán törlik a tesztet, majd rá 2 hónapra jelentkeznek egy újabbal, amin már 10 ponttal kevesebbet kap a készülék, az sokat elmond számomra a hitelességről. Vagy amikor, és ahogyan a Pixeleket tesztelték az elmúlt években, az aktuálisan legfrissebb Pixel a Huawei 2 generációval az előtti készülékével kap azonos pontszámot, csak mert nincs rajta 6 kamera. Vagy amikor a Xiaomi, Huawei már a hivatalos terméklapokon is a DxO pontjaival reklámozza a készülékeket... Nekem az is érdekes húzás volt hogy a decemberben debütált Mi11 csúcsmodellt a mai napig nem sikerült tesztelniük, pedig eltelt 4-5 hónap azóta, a Mi11 Ultra tesztpontszámaival viszont már a bemutató alatt tetszelgett a gyártó... Ha jól emlékszem 2018-ban vált ki a DxO Mark az anyacégből azzal a céllal, hogy ráfekszenek a telefonok tesztelésére. A srácok teljesen függetlenek már jogilag, és nekem nincs kérdésem afelől hogy milyen pénzek mozgatják nekik az üzletet, miből élnek. Azóta már mindenhez is értenek, kijelzőt, hangszórókat is tesztelnek, és nyomják a kínai megrendelők fele ezeket az álságos, és machinált pontokat.

    Biztos vagyok benne hogy remek kamerák vannak a Huawei, Oppo, Xiaomi készülékeiben, hiszen rengeteget dolgoznak rajta ezek a gyártók. De a fent leírtak tudatában abban is biztos vagyok, hogy a szponzorpénzek mozgatják ezt az álságos pontozási rendszert. Amikor a P20 Pro a maga idejében az ezer sebből vérző kameráira és multimédiás képességeire nagyságrendekkel több pontot kapott mint az akkori Pixel, már azzal megcsúsztak a srácok. Remek telefon volt a P20 Pro éjjeli móddal, zoom-mal, DE! Annyi hiányossága, és banális hibája volt a kamerájának, amihez képest egy egyszenzoros Pixelt a maga kiegyensúlyozott teljesítményével nem szabadott volna olyan durván alápontozni.

    A mértékadó Antutu mellett ezt az egyértelműen reklámolatformot is egye, aki akarja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák