Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Issty18

    csendes tag

    Úgy érzem elfelejtitek sokan a lényegi szempontokat!

    Véleményem szerint még a 75Watt is sokszor túl sok egy PCIe-re, kevesebbnek jobban örülnék, hogy miért?

    Ha az alaplap 100 Watt-ot adna le PCIe csationként és nekem van a deszkámon:
    -12db SATA, 12db USB, Hangkártya, dual hálókártya, egy 200Wattot megevő húzótt CPU, 8db RAM, M2-es csatlakozó, 2db x4-es foglalat, meg 5db PCIe, akkor a 24pin mellett még 3db 8pin-est is dugjak az alaplapra?
    800Watt teljesítményre keljen az alaplapgyártóknak készíteni deszkát azért, hogy ha valaki mindent telerak (mint én is szoktam), akkor működjön a gépezet? Mindezt pedig a VGA gyártók természetesen kihasználnák és az alaplapon ekkora mennyiségű áram menne át? Ki fogja ezt lehűteni, ki fogja ezt biztonságosan megépíteni és ha valami probléma van (kiég valami, túlmelegszik, OC hiba túlfeszültség mellett), akkor még elvárjuk, hogy ne vigye az egyik alkatrész halála a másikat is? Szimpla áramfelvételről van szó, melyik a biztonságosabb, egy alaplapon keresztül menő áramforrás, vagy közvetlenül a tápegységből jövő áram egy VGA számára? Hol mekkora az áramingadozás, a hő, a kiépítés költsége, a jelenlegi tápegységek támogatottsága vagy csak szimplán hányan dugnák rossz alaplapba a VGA-jukat, mert egy 95Watt-os csatinélküli VGA-t vett és nem bírja a PCIe 3.0-ás alaplapja.

    Ugyan már, a világ afelé halad, hogy kevesebb energia felhasználással érjenek el nagyobb teljesítményt, mindezt úgy, hogy a kevesebb energiafelhasználás van előtérben. Egy 980Ti és egy 1080 sincsen egy fogyasztásban, mégis lehetett volna 40cm-es is a 1080, hogy több cuda mag férjen bele...

    Ugyan mit spórolnánk azzal, ha 100Watt lenne ez az érték PCIe csatinként? Csak bukás lenne belőle, méghozzá felhasználói és gyártói végről is. Megspórolnál egy kábelt a VGA-ba, cserébe az alaplapodba plusz minimum 1-et be kellene rakni, de inkább kettőt (és még messzebb is van + nehezebben hozzáférhető), mert 4-5 PCIe-nél ez már 100Watt feletti különbség. Plusz alaplap terheltség és hő.

    Sokkal biztonságosabb, megbízhatóbb, és barátibb a max 75Watt-os PCI-e, én annak örülnék, ha 50Watt-ra levinnék ezt az értéket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák