Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz gbors #177 üzenetére

    "Határozatlan idejű szerződést mindkét fél bármikor felmondhat.": ez természetesen nincs így. a szolgáltató részéről történő szerződésbontásnak megvannak a feltételei, egyéb esetekben nem teheti meg.
    "Ilyen esetben az egyoldalú szerződésmódosítás annyit jelent, hogy a szolgáltató felmondja a régi szerződést, és megpróbálja rögtön becsatornázni az előfizetőt egy újba. Ezzel nincs gond.": de, van gond, mert véleményem szerint a szolgáltató nem mondhatja fel a szerződést csak azért, hogy drágább csomagba toljon. az áremelésnek megvannak a szabályai az ászf-ben, aszerint kell eljárni.

    "Határozott hűségidővel kötött szerződéseknél ez a kérdés már eleve necces.": ennek is megvannak a szabályai az ászf-ben, tehát ilyet is lehet csinálni, különös tekintettel a gazdasági helyzet változására. nem az a probléma, hogy a szolgáltató most árat emel, hanem az, hogy akkora orbitális balfék volt mind a három, hogy fogalmuk sincs, hogyan tudták volna ezt jogszerűen levezényelni. a matávnál nem volt egy darab ügyvéd se, aki a saját maguk által faragott ászf-et elolvasta volna?

    összegezve: az, hogy itt most a pofájukba robbant a pr katasztrófa, én helyeslem. hülyék voltak, boruljon rájuk a bili tartalma. másrészről viszont azt nem helyeslem, hogy páran itt azt hiszik, a szolgáltatónak egyáltalán nincs joga árat emelni vagy szerződést módosítani, még akkor sem, amikor erre külső körülmények kényszerítik.

    háttérinfó: én ugyanazt oboázom kicsiben, amit a mobilszolgáltatók nagyban. a 2/2015-ös (III. 30) nmhh rendelet az egyedi előfizetői szerződések kötelező tartalmáról című rendelet következményeit szívja itt mindenki. fogadd el, hogy több ászf-et olvastam és írtam az elmúlt három napban, mint amennyit te egész életedben látni fogsz. és legalább 10-zel többet, mint amennyit az átlag fórumozó értelmes, értő olvasással elolvas élete során :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák