Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csizo13

    tag

    válasz Geffry #10 üzenetére

    Hol kezdődik a normális fényképezőgép? Valakinek ott, ahol ez az MP3 lejátszó az MP3 lejátszók között. Nekem pl. bőven jó majdnem bármilyen 2-3 éves telefon fényképezésre, zenehallgatásra, netezésre, stb, akár még telefonálásra is. Mert a kombinált fogó mindenre jó, és mindig kéznél van.

  • Tulku

    veterán

    válasz Geffry #10 üzenetére

    "Ez csak 1-2 audiofil köcsögnek fog kelleni aki jobb dologra se tudja költeni a pénzét,"

    Érdekes megfogalmazás...persze a megfogalmazó szempontjából bizonyosan értéke van.
    Nézzük:
    Ezen analógián végigfutva, aki kiad egy mobil eszközre sok pénzt az ezek szerint köcsög...ráadásul audiofil.
    Most nem mennék bele, miért is vesz emberfia sok százeztres lejátszót, hogy esetleg létezik olyan aki út közben, esetleg otthon is ezzel próbál "audiofil" életteret biztosítani magának, megfelelő fülessel-fejessel párosítva olyan zenehallgatási élményt létrehozni, ahol másokat nem zavar, fáraszt, terhel, kizárólag zenét hallgat (továbbiakban tehát "audiofil köcsög")
    Tehát tovább barangolva akár létrehozhat íróasztalán egy láncot, amit már a jól ismert 230 V váltóárammal táplál (Bodz kolléga például ezt teszi) és erről futnak zeneszámai, továbbra is ügyelve embertársaira. Ekkor ő is "audiofil köcsög"? Mondjuk egy milliós rendszer esetén megkozkáztatjuk az elnevezlést?
    Most tovább nem mennék...tehát szobai, hangfalas frontra...mert ott akár tíz milliókért építhet rendszert a megnevezett réteg (mondjuk rövidítsük AK-nak az "audiofil köcsög" jelzős szerkezetet)...vagyuis láthatjuk, hogy az AK réteg egyre tágul...lehet tehát azt mondani, hogy aki x forintnál többert költ zenehallgatás ürügyén az AK?

    Én biztosan...én egy AK vagyok, AK240 lejátszóval, ami ugyebár új árán 2500 dollár (megvallom bűneim) és egy 1300 dolláros AK fülhallgatóval használom...és hétvégén is találkozom egy AK-val, aki több százezres hordozható láncot "üzemeltet"...de számosan írkálnak topikokba itt a PH-n (mily meglepőő, egy műszaki indíttatású portálon) vagyis számuk akár 100-as nagyságrendű lehet...

    Fent nevezett lejátszónál jobban ajánlom az Onkyo DP-X1 dap-ját, ott ugyanis minden duplikálva és duplázva vagyon, egy Balanced kimenet tásaságában már bizonyos fejeseknek és szinte minden fülesnek megfelelő táptalajt biztosítva minőségi zenehallgatásra...szint mindenki jobbnak tartja, bár a Pio is igen jó hangú darab lehet...egyszer meghallgatom...

    Egy "audiofil köcsög"....

  • Tulku

    veterán

    válasz Geffry #23 üzenetére

    Semmi probléma...néha én is elragadtatom magam, ám 50 éves koromra megtanultam tisztelni embertársaim "agybaját". :D

    Egyébként szvsz a "legelvonultabb" műfaj, ami igazán senkit nem zavar (fejessel-fülessel zenehallgatás) és bátran állíthatom, hogy hallható különbség van egy pár 10 ezres és egy pár 100 ezres DAP (szerintem célszerű így nevezni) hangja között.

    Elnevezés: Itthon rajta ragadt az MP3 lejátszó...természetesen annyi féle formátumot tudnak, hogy teljességgel megvalósíthatatlan eszerint elnevezni őket, a külföldi DAP (digital audio player) elnevezés áll legközelebb a valósághoz. Mondunk mi stihl fűrészt, flex korongot is láncfűrész és gyors daraboló korong helyett...ez van.

    Kijelző: Én eléggé vak vagyok, már az AK240 kijelzőjén is hunyorognom kell, szerintem jó dolog a nagy kijelző, de vannak olyan extra irányzatok, ahol a kijelzőt elhagyva próbálnak hangminőség javulást elérni (Tera player...2000-6000 dolláros szint) , mondván, hogy minden elektronikai elem-alkatrész, világító kütyü ront a hangminőségen...én menet közben lekapcsolom és eltekintek ettől, számomra fontos, hogy lássam amit hallgatni akarok. Kezelhetőségben egy érintő képernyő agyonveri a kattingatós lejátszókat, erről nem nyitnék vitát, jelenleg is 300 gb-nyi zenét tárolok a DAP-omon, nem kétséges, pörgettyűvel nyomógombbal mennyi idő lenne ez...

    Hangminőség: Szerintem a nagyfelbontású frontra nem érdemes egyelőre gyúrni, én valami térábrázolás javulást érzékelek, de ez is tekinthető placebonak, egy 16/44 jól masterelt, streamelt flac (CD-ről EAC-val) vígan elég minden hordozhatóra...szerintem. De ez végtelen polémia tárgya lehet....

Új hozzászólás Aktív témák