Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laci4

    senior tag

    válasz Silent77 #61866 üzenetére

    Köszi szépen! Így annyira nem buli.. van nekem még valamelyik régebbi (november) snap-up ból egy egyes Broadlink SP Mini..
    Bevallom, amikor megjött, akkor "játszottam" vele pár napig, azóta meg a "topik ártalmai" dobozban van sok másik kütyüvel :B

    nyirzoz (#61895)
    Köszi szépen! Ez már izgalmasabb, de az hogy keresek túlzás :N
    Újabb kütyü lenne, amit nem biztos,hogy használnék.. csak egész jó áron volt Silent77 által linkelt hosszabbító, és amilyen káros a topik, ha külön kapcsolhatóak lettek volna, lehet behúztam volna egyet.. de jobb is így..
    Így is amint lesz időm, leltározok, és ami nem kell, megpróbálom elpasszolni majd :B

    Más!

    Nekem is megjött az 5 portos Blitzwolf BW-S1 töltő..(fekete EU-st kértem, az is jött..)
    Munkahelyen próbáltam ki, zajos környezet, ott nem hallottam,hogy "zizegne".. vagy 39. évesen elég süket vagyok hozzá, hogy ne halljam :((( :B
    Most, hogy reggel haza értem, itthon is kipróbáltam. Szinte tök csend.. üresen a jobb fülemhez rakva közvetlenül, hallani egy nagyon hangyányi zizegést..de csak közvetlen a fülemhez rakva, és épphogy csak!

    Bal fülemmel már nem.. sajnos még tini koromban dec.31-én egy félig zárt (lépcsőház átjáró) mentem át, amikor valaki okos, pont ledobott egy petárdát, ami a fülemtől talán fél méternyire robbant.. 1 hét kórház, utána azt mondták, hogy nagyon jó lehetett a hallásom, mert most átlagos... köszi, ezzel pont vigasztal.... :(((
    Valószínűleg ennek hatása.. no meg az évek..

    Viszont történt egy érdekes eset.
    Bent meló helyen két dolgot töltöttem vele egyszerre.
    A Nitenumen NE01 lámpicskut, és egy Ipad Air2-őt.
    Az utóbbihoz egy ilyen kábelt használtam.

    Valaki mintha nemrég linkelte volna ugyan ezt, csak talán e-bay-ről.. és meg volt vele elégedve.
    Hozzá is szólna a kérdésem.

    Szóval ezzel a kábellel töltögettem már vagy 4-5 ször a Padot, nem volt vele gond (gyári töltővel, samu 4 töltőjével...). Annyi volt a gyári kábelhez képest, hogy "csak" 1.2A körül töltőt, nem 1,7-1,9A kűrül, mint a gyári kábel.
    Namost, tegnap szépen rátettem a Blitzwolf töltőre a fenti kombót, nem mértem áramot, nem vittem magammal Usb dokit. Elkezdte tölteni a padot. Valami 3x%-on volt..
    Jöttem mentem, egyszer ránéztem, látom azt írja ki, hogy nem töltődik.. mondom mi a?! :Y
    Máris beszart a Blitz? Kihúzom, bedugom, tablet jelzi hogy valami történt, de továbbra is azt írja, hogy nem töltődik. viszont 8x%-on volt, tehát addig előtte töltötte a kábel.

    Ahogy most reggel haza értem, itthon teszteltem.
    Amikor a fenti u.gy. kábelt teszem rá, mindegy hogy Blitz, vagy gyári töltő fejről, akkor USB doki szerint 0,7-0,5A körül vesz fel, de azt írja, hogy nem töltődik...
    Ha ugyan így bármelyik töltőfejre a gyári kábellel kötöm, akkor 1,7-1,4A körül vesz fel, és jelzi a töltést! :U

    A történet úgy egész, hogy a minap frissítettem 10-es-re a rendszert..

    Létezik, hogy ez a nyavalyás almás cucc ennyire pénzéhes, és szoftveresen képes érzékelni, hogy nem gyári kábel, és a régebbi szoft nem, de az új szinte teljesen letiltja?! :(((

    Mert azt hallottam, hogy sok kábelt nem fogad el, meg hogy a szinkron nem megy, de hogy a töltés se?!

    Bevallom, soha nem voltam alma fan, ezt is valami csoda folytán nyertem (38 év alatt sose nyertem semmit)...megvan fél éve, de még mai napig sokszor gondolok rá, hogy elpattintom, és inkább egy erős androidos tablet.. no de ez már nagyon-nagyon off itt.

    Na.. míg írogattam, eltelt vagy 20 perc, USB doki szerint tölti a padot, és hiába írja, hogy nem töltődik, mégis 95%-on van már a kis genyó :DDD

    Bocsi srácok ha nagyon off volt! :B

    Jah.. és amit zoltan6 írt, hogy a tekercsek szoktak rezonálni a kapcsi tápokban, én is olvastam, hallottam, és akartam is írni, de megelőzött. Anno elektroműszerészként végeztem, azóta nem melózok a szakmában, de ha nagyon hangos lenne, én megpróbálkoznék némi visszatérítéssel, aztán szétkapni, és a fenti módszerek egyikét kipróbálni... esetleg szigetelt eszközzel megkeresni,hogy melyik alkatrész adja a "zajt"..
    Látom, közben jött még egy megerősítés..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák