Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rusi

    senior tag

    válasz Integrale #5 üzenetére

    Meg fogsz lepődni, de bizony van, amikor bejönnek azzal, hogy Note 4 vagy S5 (S6-ot még nem kérdeztek eddig) vagy iPhone kártyás csomagban van-e. A kérdés amúgy is felesleges, mert a válasz egyértelmű rá. :D

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz janeszgol #15 üzenetére

    Hát ez az, viszont ez sajnos tipikusan magyar mánia. Sajnos az iPhone használók elég nagy részének kb. fogalma sincs, hogy mit tud a készüléke. Bekapcsolja, telefonál, facebook, szelfi és kb. ezzel ki is merült. Még e-mail sincs neki beállítva, na meg a kedvencem, hogy a benne lévő (lehetőleg feltöltős...) kártyán semmilyen mobilnet nincs, mert hát az nem kell és úgyis van WiFi. :W

    Nekem is a saját telefonom egy iPhone 4, ami minden, csak nem státuszszimbólum (bár egyesek annak hiszik, pedig kb. ha 30 ezret ér), de ki is használom a tudását. Az már más kérdés, hogy hamarosan le kell cserélnem, mert elég viseletes, illetve a gyenge hardver és a régóta nem frissített szoftver miatt nem nagyon bírja az iramot (ja, meg az 5 éves gyári akku is a végét járja).

    Itthon sokan tényleg olyan szinten tolják ezt az egészet, hogy kb. inkább éhezik hetekig, de lerakja a 2-300 ezret az iPhone-ért (300 ezer elfogadhatatlan ár bármilyen okostelefonért) egyben vagy részletben és aztán havonta feltölti 1500-zal a kártyát, mobilnet nincs és lehetőleg mindenki hívja vissza őt. Szerencse, hogy a baráti körömben nincs ilyen illető, pedig többeknek is van iPhone-ja. Ja, meg a másik, hogy azért veszi, mert akkor ő hű de király lesz. Nem, egy mobiltelefon nem változtat a megítéléseden semmit (egy Vertu persze más), főleg ha látszik, hogy nem tudatosan választottad azt, amit (ez érvényes persze a Samsung S6 és társaira is), hanem csak mert XY márka. Én eddig is és ezután is tudatosan választom ki, hogy mit szeretnék venni, legyen az egy telefon, egy laptop vagy bármi más műszaki termék (na persze ez már a 11 éves szakmai ártalom :D ).

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz #56573440 #22 üzenetére

    Lehet, nem pontosan fogalmaztam, de én arra a szituációra gondoltam, amit itt fentebb már említettek. Miszerint azért vesz iPhone-t, mert akkor attól "isten" lesz (pedig nem adnak magasabb fizut a melóhelyen vagy több kenyeret a boltban emiatt). És bár bőven megfelelne számára (és a pénztárcája számára is) egy kb. 40-50 ezer forintos okostelefon, de hát az nem Apple és húúú, akkor az gáz. Az ilyeneknél ha megkérdezed, hogy miért épp ezt a telót vette, akkor vagy simán kiböki a "mert ez menő stb." szöveget vagy kb. nem tud mondani semmilyen indokot (esetleg olyat mond, amit 25 másik telefon is tud, csak mondjuk harmadannyiért). Sajnos az itthoni árak is rájátszanak erre a jelenségre, mert pl. Amerikában az iPhone szimpla néptelefon (lassan már itt is az...), a hajléktalannak is az van, meg a cégvezérnek is (legfeljebb nem ugyanaz a típus), no és persze jóval olcsóbb (reálértéken és az ottani fizetésekhez képest is). Ez az Apple többi cuccaira is érvényes, így ott nem valami "hiperluxus" felhő lengi be a márkát.

    [ Szerkesztve ]

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz #56573440 #25 üzenetére

    Igazad van, nyilván nem is arra gondoltam, hogy az igazi okostelefon használó 99%-ban kihajtja a készüléke tudását. Te például tudatosan döntöttél a Z Ultra mellett, mert szükséged volt a hatalmas kijelzőre egy bizonyos funkció miatt (TeamViewer). Ugyanakkor tudtad azt is, hogy egy okostelefon képes olyanra, hogy egy számítógépet távolról kezelhess vele, tudtad, hogy létezik Play Áruház, hogy milyen programok kellenek ehhez, szóval ilyesmikre gondolok. De amikor az iPhone (vagy más, prémium telefon) tulaj azt se tudja, mi az, hogy App Store / Play Áruház (jó esetben annyit tud, hogy onnan tudja letölteni a Facebookot), még egy e-mail fiók sincs beállítva neki (mert ugye mobilnet sincs rajta), sőt még a háttérképet és a csengőhangot se módosítja, nos erre aztán tényleg van értelme egy 2-300 ezres telefont használni, mert ugye iPhone-ról Facebookozni, fotózni stb. menőbb, mint más telefonról... :U

    [ Szerkesztve ]

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz Blasius0704 #66 üzenetére

    Te kicsit félreértetted, amit írtam. Nem azzal van bajom, ha valaki nem változtatja meg a háttérképet vagy a csengőhangot (a régi nyomógombos korszakban is 1000 emberből 997-nek a gyári Nokia dallam szólt), hanem aki megvesz egy iPhone-t és még ezt sem állítja át, és sokszor azért, mert nem is tudja, hogy kell. Te pontosan le is írtad, hogy miért választottál olyan telefont, amilyet, és ezzel semmi baj nincs. A gond azokkal van, akik azért vesznek iPhone-t vagy S6-ot vagy hasonlóan drága, felsőkategóriás telefont, hogy azzal "villogjanak, menőzzenek", miközben a telefonáláson kívül kb. egyetlen funkcióját vagy képességét se használják ki (és sok esetben nem is tudják, mire lenne képes az adott telefon).

    Ja igen, és a lényeg, hogy 350 ezret nem ér egy mobiltelefon. Egyik sem, akár alma van ráírva, akár más. Számomra már a 200 ezer is erős lélektani határ, noha ennyiért is csak akkor vennék telefont, ha farzsebből kiraknám kp-ban az árát (és persze ha szükségem is lenne az adott készülékre).

    [ Szerkesztve ]

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz arkades #69 üzenetére

    A "mindegy, csak drága legyen és villoghassak" hozzáállást én nem nevezném tudatos döntésnek. Amúgy szerencsére az ilyeneket kilométerekről ki lehet szúrni, főleg mert a mobiltelefon mellett más módon is igyekszik az említett filozófiát hirdetni a nagyvilág felé.

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz pit stop #75 üzenetére

    A havidíj emelés az ilyeneket nem érinti, mert feltöltőkártya van a 300 ezres iPhone-ban és havi maximum kétszer 1500-zal töltik (vagy a 100 megás alapnet miatt vagy csak hogy néha ők is tudjanak telefonálni és ne kelljen visszahívatni magukat). Természetesen vannak kivételek, de ahogy te is írtad, már ott kezdődik a gond, hogy úgy vesz 2-300 ezres telefont, hogy valójában kb. 50 ezreset engedhetne meg magának. De hát akkor beégne a "haverok" előtt...

    Mobilaréna (2010-2017)

Új hozzászólás Aktív témák