Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    válasz leviske #21 üzenetére

    "Emlékeim szerint a Mass Effect 1-2-vel sem volt gondod, pedig azok végképp nem klasszikus RPG-k voltak, 8 eredettörténettel és 200 óra végigjátszással."

    Igaz, de az nem is szerepjáték, hanem sci-fi akció, megfűszerezve pár szerepjáték elemmel. Ellenben a Dragon Age: Origins egy normális (Sajnos már az sem vérbeli) RPG, ami egy alapnak kellene, hogy számítson manapság. Épp most kezdtem újra és még mindig legalább olyan jó vele játszani, mint amikor kijött. A Dragon Age 2-t pedig azóta fel sem raktam, hogy megírtam róla a cikket. Ez azért számomra jelzésértékű. Ha követik a DA2 irányát, akkor részemről felejtős lesz a dolog.

    Nem akarok én Baldur's Gate szintű összetettséget, mert tudom, hogy sajnos manapság a nagyobb célközönséget az olyan játékosok jelentik, akik a gombok nyomogatásával akarnak sikerélményt elérni, nem pedig a szürkeállományuk használatával (Lásd: Tomb Raider QTE-k). De azért a Dragon Age-nek egy szerepjátéknak kellene lennie, nem pedig hack & slash akciónak, mint a második részben. Ha az Originst meg tudták normálisan csinálni, akkor az Inquisition-től legalább ezt a szintet elvárnánk. Főleg, hogy annyi rajongónak nem tetszett a DA2...

    MOD: De hát, ők tudják, mi a jó nekik és ez bizony a profit. :) Az ő helyükben én is a többség javára döntenék, elvégre sokkal többet nyernek azzal, ha megveszi több millió vérpistike, aki látványos harcokat és véres jeleneteket akar, őrölt kontroller-nyomkodással. Azzal, hogy esetleg pár ezer vérbeli szerepjátékos egekig magasztalja, nem sokat érnek, ha a többiek pár perc után megunják és félredobják azzal, hogy sok benne a szöveg...

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák