Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gorgias

    csendes tag

    válasz GoZoL #766 üzenetére

    Szia!

    Köszi a választ és bocs, hogy csak most írok. A problémám röviden a következő volt: bekapcsolásnál a monitor egyszer adott képet, egyszer nem, de minden felpörgött és a windows is indult. Amikor volt kép akkor minden tökéletesen ment. A probléma sajnos még mindig fennáll de azóta sikerült próbálgatni egy-két dolgot. A videókártyát elvittem egy ismerősömhöz és ugyanazzal a dvi kábellel használta 2 napig amivel én. Nála nem volt semmi gond.
    Kipróbáltam azt, hogy amikor nem kapcsol be a monitor akkor a dvi kábelt átdugom az alaplapi dvi-ba, úgysem volt jó. Viszont fogtam egy vga kábelt és laptopra kötöttem a monitort, akkor tökéletes volt. Ezenkívül próbáltam bios resetet, frissítést de nem segítettek.(Egyébként még tápcserét próbáltam de a probléma ugyanúgy fennállt).
    A probléma pontosan úgy néz ki, hogy bekapcsolom a gépet a monitor kis jelzőgombja kékre vált majd elmegy power safe módba (máskor pedig bekapcsol). Na már most ha én ilyenkor kihúzom a dvi-t a videókártyából akkor azt érzékeli és kiírja, hogy nincs dvi és 5 percen belül átmegy safe módba. Ha visszadugom akkor a kis jelző átvált kékre de megint csak megy safe módba. Ha ki-be húzogatom akkor van, hogy 15-ödszörre behozza képet.
    Ezen kívül még egy hiba jelentkezett, bár ennek nem tudom mennyi köze van az előzőhöz. A ventillátoroknak van egy ilyen forgatható cuccosuk (pontos nevét nem tudom) a gép hátoldalán ami eddig úgy működött, hogy a sebességét szabályozhattam vele. Mikor teljesen balra tekertem akkor lassultak de nem kapcsoltak ki. Most ez úgy működik, hogy csak akkor mennek ha teljesen jobbra van tekerve, tehát csak maxon. Ennek se tudom mi az oka.

    Bocsánat a hosszadalmas írásért de már nagyon elegem van. A legrosszabb az, hogy azt se tudom melyik hardvernek van egyáltalán baja. Szóval ha Te vagy bárki más tudna segíteni akkor azt nagyon megköszönném.

Új hozzászólás Aktív témák