Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    "Mol Plugee, hazánkban a regisztrált felhasználók számára az AC töltés díja 109 Ft/kWh, a DC töltés pedig (ultra töltőkön is) 155 Ft-ra emelkedik. (Jelenleg az árak 99 Ft és 139 Ft, ezek emelkednek mintegy 10%-kal jövő hónap elsejétől.) A 31. perctől fizetendő 1 Ft/perc idő alapú díj nem változik. Regisztráció nélküli, ún. ad-hoc töltés esetén 119, illetve 165 Ft/kWh lesz az AC és DC töltés díja. A töltőállomásokon megvásárolható 10, 20, illetve 40 kWh energiát tartalmazó csomagok ára 1290, 3490, illetve 6990 Ft lesz." Forrás: MOL, Portfolio

    Számoljunk.
    Az én 22 éves ócskavasam országúton 100 körüli tempónál 5,5 litert eszik. Mai 500Ft benya mellett ez 2750Ft.
    Namost. Nincs olyan elektromos autó ami 100km/h környékén 18-20kWh alatt enne, egyébként ennek az e autókázásnak jótékony hatása van az autópályabarmokra mert az összes E autó 130-140-nél orbitálisan elkezd zabálni, ezért a sok e autós szépen battyog a szélső sávban a kamionok után 90-el.
    Nézzük a 20kWh/100km árát a fenntiek után.
    Ha csak simán elindulsz egy Hungarian körútra, mindennemű regelés meg mókolás nélkül (mekkora mázli, ha én beállok Pécsen vagy Pakson vagy Bivalybasznádon tankolni bármikor, nem kell előtte regisztrálni meg csomagokat venni :DD akkor vagy 119 vagy 165Ft lesz 1kWh.

    100kilométerre ez vagy 2380Ft vagy 3300Ft lesz.
    ha a csomagot veszem meg akkor 3490Ft.

    Tehát az én trágyadombom 2750Ft
    kontra E car 2380, relatíve lassú AC,
    vagy gyorsabb 3300Ft vagy 3490Ft.

    Öööö...izé, mi van?

    Vagyis ha nem tudsz csak kúton tankolni, akkor egy országjáró turné sokkalta többe fog fájni mint a kiherélt 22 éves Skodámmal.

    Az Ionity töltőhálózatról ne beszéljünk mert az perpill tőlünk nyugatabbra is mellbevágó árakkal működik.

    Konklúzió, no európai turné, no magyarországjárás,
    ami teljesen oké az a városi, elővárosi kis ingázás, gyerekhordás, bevásárlás. HA!!! otthon tudsz tölteni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák