Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz CPT.Pirk #480 üzenetére

    na, nekem van egy 4.5éves... nagyon sok pénzbe lesz az indulás...havi kb.500 pelenka,átlagban...plusz, ha az anyatej nem tápláló, mert lehet ilyen is, akkor havi akár 8-15ezer ft spectápszer...plusz a ruha... és még erre súlytanál egy családot pénzbírsággal? ha márkás pelenkával számolok, akkor 30ezer alsóhangon csak a pelenka, meg ha kell spec tápszer, az legyen akkor 15ezer,az már 45ezer.... és ez még csak a baba... a lakásköltség és az egyéb babakozmetikumot nem is számoltam,meg ha beteg lesz a baba, aranyáron adják a gyógyszert,meg még sorolhatnám...szerintem van még rajtam kívül itt pár gyerekes fórumozó... ezt a pénzbírságos dolgot szerintem nem gondoltad át alaposan....

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • Chaser

    titán

    válasz CPT.Pirk #480 üzenetére

    lehet ötletelni, de sajnos felesleges, amíg alkohol lesz alkoholisták lesznek, amíg dohány lesz, dohányosok lesznek, nyílt titok h nem csak nemzeti dohányboltban lehet dohányterméket venni, ha még jobban felemelnék az árát még jobban belendülne a fekete kereskedelem
    vagy felfogja az ember, h másokat ne károsítson/zavarjon vele, v nem, olyan országban élünk, ahol az emberek nagy része a 8 általános vizsgát nem tudná letenni ha holnap behívnák, de ez sokkal fejlettebb társadalmakban is probléma
    a terhes nőket kellene megzabolázni mindenképp, a tanárokat, orvosokat, kezdetnek
    félreértés ne essék, én is füstölök, de odafigyelek h másokat lehetőleg ne zavarjak és más egészségét ne károsítsam, nem dobálom el a csikket, inkább rászólok olyanra aki eldobja, nem füstölök be a buszmegállóba, inkább rászólok olyanra aki azt csinálja, a mentalitást nem lehet szankciókkal megváltoztatni, tömegekét pláne nem, kezdetnek a fentebb felsorolt személyekkel kell kezdeni valamit, esetlegesen az autóban dohányzókkal - ha másért nem, mert kedvenc hobbijuk kivágni a csikket az ablakon, ami nem egy esetben okoz/okozott tüzet is, de saját ismerősi körből tudom, h baleset is majdnem lett autóban dohányzásból -
    megszüntetni biztos nem fogják ahogy az alkoholt sem, ahhoz túl sok pénz van benne

    szerk:
    ha nem tévedek nagyot, dohányzó kismamára lazán rá lehet sütni a kiskorú veszélyeztetése történetet, amennyiben nem, mert a még meg nem született gyermeket nem tekintik kiskorúnak, akkor egy külön törvény kell oda

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #480 üzenetére

    A rákos beteg gyógyulni szeretne, a dohányosok azon része aki nem akar leszokni, az viszont nem.

    Ezt akkor sem értem, de szerintem te sem. Senkit nem akarok megbántani, de bármilyen halálos betegségben szenvedő emberről azt gondolni, hogy nem akar gyógyulni, iszonyatosan nagy marhaság! Gondolkodjatok már egy cseppet ezen, tök mindegy mitől lett rákos, meg akar gyógyulni mindenki, ilyenkor az orvos korlátozásokat ír elő, ezt vagy betartják vagy nem, de azt mondani, hogy valaki ne akarna meggyógyulni? Ne már......

    A plasztik kártya dolgában szerencsére megelőztek, így 70 esztendős anyám nem fog lebukni az orvosa előtt, ugyanis sosem szívott cigit, de hosszú évek óta hoz cigit a városból egy öreg tatának!
    Ugye mindkét bűnös 18+-os, most akkor milyen hátrány érje anyámat? Bűnt követett talán el? Kivágják az orvostól, ha köhögni fog télen?

    Erre mondtam én a NER-es dolgot, bár tudom, hogy nem vagy orbanista, de nagyon tetszik neked is, amit a fődohánymaffiózó most kitalált. ;] (amúgy itt nem politika van, hanem törvényalkotó szintű maffiózás)

Új hozzászólás Aktív témák