Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #448 üzenetére

    "Dohányozni jó."

    Próbáltam 7évesen, szär, mintha egy égő műanyagzacskó füstjét kellett volna beszívni. :P Huszonkevés évesen újra próbáltam, hasonló eredménnyel. Pontosan mint a tablettás-bor effekt: brutális íz, a fogyasztást csak erős függőséggel vagy vagánykodással-csordához tartozni akarással lehet indokolni.

    Tudom, ez nem vigasztalja azokat, akiknek "7évesen" a második-harmadik stanglit is a szájába tolták a haverok és tizenkevés évesen már függővé váltak - "leszokás" után pedig jöttek az egyéb problémák a hirtelen relatív nikotinhiány miatt (pl elhízás). De annak a szemszögéből, aki nem ugrott bele, reálisan kb ez a helyzet. Függetlenül az instant tüdőrákos rémiszthetéstől.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • updog

    senior tag

    válasz Vladi #448 üzenetére

    (Nem személyes megjegyzés, úgy általában) az a baj, hogy a dohányosok (alkoholisták, koffeinisták, MMO függők stb.) a saját függőségük tárgyát védik, és relativizálják / kisebbítik a többiek problémáit. Ördögi kör (szerencsére itt is voltak azért olyanok, akik még ha csinálják is, belátják, hogy ez nem egy jó dolog).

    És jön a visszatámadás (ebben a topicban is volt többször) hogy a nemdohányosok is relativizálnak és felfújják a dolgot. Mit? A nem megfulladástól, a szagtalan ruháktól, a füsttől nem besárguló dolgoktól való függőségünket?

    Amúgy (badummts) én is dohányoztam kb. 2 évig, de valahogy (badummts 2) nem sikerült ráfüggeni. Vettem magamnak (ha volt rá pénz :DD), és ha kínáltak, sosem utasítottam vissza (vagy külön tarháltam :D). Majd megszűnt az a közeg (egyetemi társaság), és soha többé nem gyújtottam rá.

    "mod: Akkor viszont a tüzeléssel kéne foglalkozni, nem a dohányzással. Mert sokszor nagyobb probléma." Látod, máris a kibúvó, hogy vannak nagyobb bajok is, akkor ezzel ne is foglalkozzunk. No offfense, de így nem lehet értelmesen vitatkozni. Egyébként full igazad van, ha azt nézem, hogy a lakásba beszivárgó szagok, egészség szempontjából káros bejutó anyagok terén szigorítani kéne. Csak nekem ebbe még mindig ugyanúgy beletartozik az, hogy a szomszéd lakásból befüstöl hozzám a kretén szomszéd "Mer'asajátlakásomba b+ azcsinálokamitakarok!!!444!!". Most fejezem be ezt a hsz.t mert leszállt a lila köd elém. :B

    (#453) Vladi magas labda :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Vladi #448 üzenetére

    Persze, hogy jó! Lehet vele lógni a munkából, meg bratyizni a szintén lógós kollégákkal hogy utána bevigyed a ruháddal a büdöset a nemdohányzó térbe. Aztán mindezt megismételni 1 óra múlva, mert hát le kell vezetni a stresszt meg be kell szerezni az új pletykákat...

    Az állami fellépés meg majd akkor lesz megfelelő, ha a középiskolák előtt reggelente nem látom a dohányzó 18 év alatti arcokat, akik energiaitallal és cigivel pöfékelnek.

    Az meg sajnálatos, hogy aki rászokik erre a szemétre, annak tompul a szaglása, íz érzékelése. Mivel sosem tudtak rászoktatni, így nem tudom elképzelni, hogy mi kell ahhoz, hogy azt a rettenetesen büdös szagot jónak fogja fel az ember. Van az a barna bűzrúd cigi (dunsztom nincs mi a neve, csóróbb embereknél szoktam látni) ami kb. olyan szagot áraszt, mint az égett diólevél. Nem tudom elképzelni, hogy hogyan lehet azt kellemesnek érezni.
    Elég sokat kellett szagolnom ezt a fajta cigit az elmúlt időben, egyszerűen merénylet az emberiség ellen.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák