Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Myers

    senior tag

    Lehet, hogy egyedül leszek a véleményemmel, de nem egy ésszerű kompromisszum az óraállítás? Óraállítás párti vagyok.
    Nálam úgy működik, hogy a tavaszi állítás "elindítja" az évet, az ősz pedig lassításra int. Jó ez így.
    2 féle ember van, akit megvisel és akit nem. De szerintem túl van lihegve ez a megviselés, bár senkinek nem akarom megmondani, hogy hogyan érezzen.

    De akik azt mondják, hogy őket megviseli, azok ugye nem a következő szakmát űzik:
    - 2/3 műszakos dolgozó. Igen, még a 2 műszak is durva, mert van hogy fél 4:30-kor kell kelni hozzá, máskor meg, hogy 23-23:30-ra ér haza. Ne mondja senki, hogy akkor is 4:30-kor kel. És mindezt hetente váltva. Akkor ezeknek az embereknek évente 52-szer van óraállítás.
    - Mentős, rendőr, tűzoltó, orvos, ápoló, biztonsági őr, diszpécser, hibaelhárító, sofőr, kis gyereket nevelő, és még ki tudja ki.

    Aki reálisan panaszkodhat, az az egy műszakos melós, vagy irodista.
    A nyugdíjas akkor kel, amikor akar. Kelhet együtt a nappal, vagy kelhet órára is.

    És ugye akkor sincs gond az óraállítással, amikor el kell menni nyaralni 1 időzónával odébb. :) Ez meg inkább a szellemi melósok reszortja.

    De ha már állítunk, akkor legyen nyári. Tiszta ideg lennék, ha 7 hónapon keresztül (eddig van nyári i.sz.) minden délutánomból elveszne egy óra.
    A téli i.sz. igazából nem a nyár kellős közepén fájdalmas, hanem pont kora tavasszal és késő ősszel. Akkor hiányozna nagyon délután az az egy óra.

    #53forumpista
    Népszavazást? Az emberek aztán nagyon át tudják gondolni, ez már sokszor bebizonyosodott. Ne várjunk azoktól az emberektől ésszerű döntést, akiket már 1001-szer megvezettek, és nem tűnik fel nekik.

    http://www.muszaj.hu/

  • Myers

    senior tag

    válasz t72killer #63 üzenetére

    Lehet, hogy beugrok majd hozzá. ;)
    Eredetileg tényleg nem volt. A semmiből nekem sem jutna eszembe hirtelen órát állítgatni. De így hogy van, szerintem ez egy ésszerű kompromisszum.

    #67Ghoosty
    Pont ugyanez a ranglistám. Esetleg még egy pontot el lehetne helyezni: csatlakozzunk a román időszámításhoz. :D
    Nekem sem feküdne ez a munka előtti ténykedés. Figyelni, hogy hány perc múlva kell abbahagyni. :U

    http://www.muszaj.hu/

Új hozzászólás Aktív témák