Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vole

    tag

    válasz DS39 #44 üzenetére

    "Mondjuk azon csodálkozom hogy ez még nem tűnt fel nekem a filmekből, sorozatokból."

    Mivel a filmekben ritkan kell neked fizetned, ezert ertelemszeruen nem tunt fel :D

    Amugy az elso par hetben nekem is fura volt. Foleg amikor a $9.49 -es kajara nem volt eleg a $10 -es amit adtam es meg vart az elado. Ez kicsit olyan mint a hulye angoloknal a forditott kozlekedes. Turistaknak fura, aki ott el az viszont hamar megszokja. Egy ido utan mar fel sem tunik. Tudom, mert naluk is lehuztam par evet :)

    Ez a netto aras dolog amugy nem veletlen, mivel sok ceg tobb allamban is jelen van es az emberek elvarjak, hogy az orszagon belul mondjuk egy BigMac mindenhol ugyan annyiba keruljon. Termeszetesen adoval terhelve mar kulonbozhet az ar, de szerintem tobben panaszkodnanak hogy mondjuk Phoenix -ben olcsobb a Bigi mint LA -ben. Marpedig az amcsik eleg sokat utaznak.
    Emellett netes vasarlasnal, ha masik allambol rendelsz, akkor nincs ado, netto arat fizetsz.

    Itt Kanadaban amugy ugyan ez a rendszer van es egyreszt nem foglalkozik vele az ember, mert nem kell szamolgatni a fillereket mint a magyar atlagnak, masreszt ahogy mar emlitettek kartyaval fizet a tobbseg ugyhogy eszre sem veszik. Ha mondjuk elmesz bevasarolni a kozertbe, akkor a kasszanal ugyis csak azt nezed, hogy a gep milyen vegosszeget ir, az pedig mar az adoval novelt, fizetendo osszeg.

    Jo kerdes, hogy miert alakult igy a vilagnak ezen a felen, hisz az osok ugyebar europaiak, de talan az a magyarazat amit irtam ( az allamok es utazgatas ).

Új hozzászólás Aktív témák