Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Dr. Akula #50 üzenetére

    Nálunk az IBM-nél elég sokan használnak Linuxot a céges ThinkPad-jeiken munkára...
    Ráadásul az új céges ThinkPad-ek AMD belsővel érkeznek... bár nem tudom, mind-e, vagy csak a developer gépek, de utóbbiak tuti.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • sb

    veterán

    válasz DraXoN #135 üzenetére

    Maradjunk annyiban, hogy amit leírtál az alapján is el lett felejtve. :)
    Egy büdös szó nem esett a Fusion óta róla, se gpgpu-ról se HSA-ról. Az új Vega gpgpu-ra annyira nem is jó (végre*). Kínosan ügyelnek rá.

    Nyilván most 16-64 maggal a visszapillantóból figyelve az Intelt nem is annyira kell erőltetni. :D

    Az sw része világos. Én is tisztában vagyok vele... és azzal még talán jobban, hogy ez a legkritikusabb tényező. Hiába a jó hw/optimális architektúra, ha sw oldalról nehéz megtámogatni akkor veszett ügy mert a humán erőforrás kegyetlen drága...

    *Szerintem ez lett volna a helyes irány de a fentiek miatt nem is várható, hogy hamarosan viszont látjuk home user szinten. Nyilván a célpiaca megvan ahol megéri a cirka 1-2 nagyságrendű erőfölényét kihasználni a cpu-val szemben.

    Párhuzamosítani kell 32-64 magra is... remélhetőleg ez majd segít egy későbbi átállást a heterogén rendszerekre.

    [ Szerkesztve ]

  • DraXoN

    addikt

    válasz sb #153 üzenetére

    Mondjuk az intel pont most akar ráfeküdni erre az APU-val gyorsításos vonalra, az egész Foveros részben erről szól. Azt leszámítva, hogy lesz benne pár "gyenge" CPU, és pár "közepes", de nem lesz erős CPU benne, viszont a GPU úgy van tervezve, hogy általános számításokhoz is jó legyen...
    Kíváncsi vagyok nekik sikerül-e lenyomni a torkokon...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • hallador

    addikt

    válasz #04824576 #139 üzenetére

    Na igen, azt senki nem állította, hogy az Intel kihoz mindent a szoftvereiből, de kompatibilis. Értem én hogy minden kellene, legyen ingyen, meg tökéletes, meg ingyen legyen, hát ilyen nincs. Nálam az fontosabb, hogy menjen vele minden rendszer, mint hogy az igp-ne fusson a krájzisz 6.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • #04824576

    törölt tag

    válasz hallador #155 üzenetére

    Az a baj, hogy itt nem olyan hiányosságokról beszélünk, hogy "nem egy nagy szám, de legalább rendesen működik". Nem mondom, hogy minden hardveren gondok vannak, de nem egy olyan inteles géppel találkoztam már, ahol gondok voltak a VGA illesztővel. Fagyott a kép, meg kék halált okozott, és hasonlók. Szóval szoftver oldalról az Intel nagyon ótvar.

  • hallador

    addikt

    válasz #04824576 #156 üzenetére

    Ja Windows alatt. Ott a driver szar, de van értelmes ami nem fagy. Linux alatt nincs gond vele. ellentétben az AMD-s gépekkel, mert azok nem mennek. Nálam ez kizáró ok, mint ahogyan az is, hogy az MS frissítések több alkalommal AMD-s gépeket érintenek. Nem véletlenül vont vissza röpke több update-t az MS. Szóval ótvar, ótvar, de működik az AMD, meg annyira nem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • #04824576

    törölt tag

    válasz hallador #158 üzenetére

    Egyrészt arról volt szó, hogy az Intel szoftver oldalról sz...r. Nyilván, ha linuxon nem Intel által írt drivert használnak, hanem sajátot, működhet rendesen. De az a linux érdeme, nem az Intelé.

    Másrészt linuxal még nem sok tapasztalatom van, mert aktívan csak nemrég próbálgatom, de eddig amit tapasztaltam, hogy az AMD-s gépek ugyanúgy jobban mennek alatta, mint az Intelesek. Szóval sztem hülyeség ez az "AMD gépek nem mennek linuxon" dolog, de a közeljövőben lesz még alkalmam ezt több gépen is kipróbálni, szóval megerősítést fog nyerni.

    Na most ezt "az MS frissítések több alkalommal AMD-s gépeket érintenek. Nem véletlenül vont vissza röpke több update-t az MS." dolgot nem értem. Ha arra gondolsz, hogy AMD-s gépekről visszavont biztonsági frissítéseket az MS, az azért lehetett, mert őket az Intel biztonsági rései nem érintették, de a frissítés az elején nem válogatott, hogy melyik gépre menjen fel, és melyikre ne. Ha meg nem erre gondoltál, akkor fejtsd ki légyszi.

    Szóval nem tudom, mi ez a nagy AMD ellenesség, de sztem erősen eltúlzod az ótvarozását. Régi E szériás AMD APU-kkal voltak sebesség gondjaim, de a maiak semmivel sem rosszabbak, mint az Intelesek, sőt, sok esetben jobbak is.

    UI.: Látod? Ha értelmes hangnemben írsz, értelmes hangnemben kapod a választ is.

  • hallador

    addikt

    válasz #04824576 #159 üzenetére

    Próbáltál már Ryzenes notebookon Linuxot futtatni?

    Egyrészt arról volt szó, hogy az Intel szoftver oldalról sz...r. Nyilván, ha linuxon nem Intel által írt drivert használnak, hanem sajátot, működhet rendesen. De az a linux érdeme, nem az Intelé.

    Ezeket az Intel adja ki évek óta (kb 15 éve), mint az AMD esetében az AMD, már amire kiad, de inkább nem ad ki.

    Na most ezt "az MS frissítések több alkalommal AMD-s gépeket érintenek. Nem véletlenül vont vissza röpke több update-t az MS." dolgot nem értem. Ha arra gondolsz, hogy AMD-s gépekről visszavont biztonsági frissítéseket az MS, az azért lehetett, mert őket az Intel biztonsági rései nem érintették, de a frissítés az elején nem válogatott, hogy melyik gépre menjen fel, és melyikre ne. Ha meg nem erre gondoltál, akkor fejtsd ki légyszi.

    Meg arra, hogy amikor rátolták a Ryzen spectre bug frissítését, akkor egy halom ryzenes gép nem indult el. Mert ugye az érintette a Ryzeneket is operációs rendszer oldalon. Ennek utána tudsz nézni Te is. 3 hónapig próbálkoztak, aztán inkább nem adtak ki Ryzenre semmit.

    Szóval nem tudom, mi ez a nagy AMD ellenesség, de sztem erősen eltúlzod az ótvarozását. Régi E szériás AMD APU-kkal voltak sebesség gondjaim, de a maiak semmivel sem rosszabbak, mint az Intelesek, sőt, sok esetben jobbak is.

    Semmi AMD ellenesség ezek a tények. Annyival azért csak, hogy a Linuxok nem szeretik még mindig. A sebesség nem minden, ráadásul, ha a sebességnél tartunk Mobil fronton az AMD igencsak nem tolta le még az Intel-t. Ahogy olvasgattam, még a 4700u -sem éri utol a 1087g-t, vagy a 10810u-t. Egyetlen dologban igen, a VGA. Arra meg nekem nincs szükségem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • #04824576

    törölt tag

    válasz hallador #160 üzenetére

    "Próbáltál már Ryzenes notebookon Linuxot futtatni?"
    Nem. Régi E szériás APU-val szerelt laptopn futtattam, meg Ryzen-es asztali gépen. Azokon ment rendesen. Ezek alapján csak feltételezem, hogy Ryzen-es laptopon sem kellene, hogy gondja legyen.

    "Ezeket az Intel adja ki évek óta (kb 15 éve), mint az AMD esetében az AMD..."
    És az Intel linuxra tud normális drivert kiadni, de windowsra meg egyet sem? Érdekes.

    "Meg arra, hogy amikor rátolták a Ryzen spectre bug frissítését, akkor egy halom ryzenes gép nem indult el...."
    És az az AMD hibája, vagy a microsofté?

    "Mobil fronton az AMD igencsak nem tolta le még az Intel-t. Ahogy olvasgattam, még a 4700u -sem éri utol a 1087g-t, vagy a 10810u-t."
    Az eddigiek valóban gyengébbek voltak az Inteles változatnál. Azt viszont vitatom, hogy a 4000-es széria ne érné be a konkurenciát. De ez majd akkor derül ki, ha kész termék is lesz belőlük.

  • hallador

    addikt

    válasz #04824576 #161 üzenetére

    És az Intel linuxra tud normális drivert kiadni, de windowsra meg egyet sem? Érdekes.

    Mondjuk az is tény, hogy a legtöbb Linuxos nem akar krájzisz 2000-et futtatni, nagyrészt jó is a driver arra amire kell. Meg stabil is. Nekem kb 15 éve vannak notebookjaim. Eddig kb soha nem volt Intellel bajom. AMD-ssel meg sem próbálkoztam jobb félni. Az AMD VGA-khoz legalább már van értelmesedd driver, nem is a Ryzennel szokott baj lenni, hanem a szutyok körítéssel amit hozzátesznek. Ezen meg nem az AMD fog segíteni...

    És az az AMD hibája, vagy a microsofté?

    Ez a usert mint engem érdekelni fogja? Engem sem érdekelne. Nem kockáztatok, nem veszek AMD-s notebookot.

    Az eddigiek valóban gyengébbek voltak az Inteles változatnál. Azt viszont vitatom, hogy a 4000-es széria ne érné be a konkurenciát. De ez majd akkor derül ki, ha kész termék is lesz belőlük.

    Van már. Egyelőre csak szintetikus teszteken nem tolta le. Persze a szintetikus teszteket semmire nem tartom, mert csak adott helyzeteket vizsgálnak. De eddig a 4000-es sem tűnik jobbnak. A kompatibilitás nem javul, akkor nem sokat ér majd számomra.
    Persze ez semmit nem jelent, még más boldog lesz vele.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • #04824576

    törölt tag

    válasz hallador #162 üzenetére

    "AMD-ssel meg sem próbálkoztam jobb félni."
    Akkor nem tudom, honnan a konklúziók...

    "Ez a usert mint engem érdekelni fogja? Engem sem érdekelne. Nem kockáztatok, nem veszek AMD-s notebookot."
    Lehet, nem az "És az az AMD hibája, vagy a microsofté?" választ kellett volna írnom. Ugyanis nem tudom, tudod-e, de azt az 1-2 sebezhetőséget, ami az AMD-s gépeket is érintette, az AMD a következő generációnál mind hardveresen kiküszöbölte. Szóval a szoftveres foltozásra csak a régebbi prociknál lenne szükség. Akinek olyan procija van, az szidja a microsoftot, ha az sz...ik az AMD-re. Aki meg most készül gépet venni, az ne a régi generációt válassza, és nincs vele gondja. Ehhez képest Intel vonalon a mai napig derülnek ki újabb sebezhetőségek. Szerinted mennyi lehet még benne, ami nincs befoltozva? Ha a biztonságra játszol, ezerszer inkább vennék AMD-t, mint Intelt.

    "Van már."
    Ezt majd akkor mondd, ha meg is lehet venni, és valós körülmények között mért teszteket lehet olvasni, nem mintapéldányokon mért laborteszteket.

  • hallador

    addikt

    válasz #04824576 #163 üzenetére

    Akkor nem tudom, honnan a konklúziók...

    Most komolyan? Te úgy veszel mindent, hogy megveszed, aztán ha nem jó akkor meg majd veszel olyat ami jó? Tudom ma otthon nem szokás, de erre felé mielőtt vesznek valamit utánanéznek én is. Tele fórum ezzel. Na nem a Prohardveren, de a HP, Dell, Lenovo, ITPro tele van vele. Miért én legyek aki beszívja?

    "Van már."
    Ezt majd akkor mondd, ha meg is lehet venni, és valós körülmények között mért teszteket lehet olvasni, nem mintapéldányokon mért laborteszteket.

    Szuper leírtad amit én is, de miért is példálozol azzal ami nem a te ötleted? Nem mintapéldány, de ezt megint te írtad, nem én.

    Ha a biztonságra játszol, ezerszer inkább vennék AMD-t, mint Intelt.

    Ha nem működik, akkor meg nézem majd, hogy mennyire jó az amd, csak nem tudom használni arra amire szeretném, de ezerszer jobb ám.

    UI.: Látod? Ha értelmes hangnemben írsz, értelmes hangnemben kapod a választ is.

    Úgy tűnik a saját szabályaid csak másra vonatkoznak. Szerintem itt a vége. Ha a saját szabályaid nem vonatkoznak rád, akkor szerintem itt hagyjuk abba. Szia.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • #04824576

    törölt tag

    válasz hallador #164 üzenetére

    "Úgy tűnik a saját szabályaid csak másra vonatkoznak."
    Miért, én mi sértőt mondtam? Nekem a másik cikknél a hangnemed nem tetszett, nem az, amit írtál. Ha nem bírod az ellentétes véleményt, az már nem az én hibám.

    De am mindegy. Úgysem jutunk sehova, úh. ha be akarod fejezni, fejezzük be.

  • hallador

    addikt

    válasz #04824576 #165 üzenetére

    Ha nem bírod az ellentétes véleményt, az már nem az én hibám.

    Őőőőőőőő Miből jött le? Eddig mire mondtál értelmes kritikát? Eddig Te voltál bármiért hibás? Csak kérdezem, mert eddig csak azt hallottam tőled ki és miért nem hibás, és miért szar amire Te azt mondod. Akkor most ki nem bírja a kritikát?

    Itt arról van szó, hogy az olyan embereket nehezen viselem, akik semmilyen megoldást nem adnak, de cserébe megmagyarázzák. Ezt hívják felesleges időhúzásnak. Mellébeszélésnek. Részemről nincs több mondanivalóm neked. Semmi köze a véleményhez. Én nem akarlak meggyőzni semmiről, miközben Te meg igen.

    Ha neked ez egy küldetésed, akkor hajrá, csak erre én nem szeretnék időt pazarolni. :)

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • #04824576

    törölt tag

    válasz hallador #166 üzenetére

    Már bocs, de pont ugyanúgy írtam a véleményem, ahogy te a tiéd. Erre jöttél azzal, hogy...

    "UI.: Látod? Ha értelmes hangnemben írsz, értelmes hangnemben kapod a választ is.

    Úgy tűnik a saját szabályaid csak másra vonatkoznak. Szerintem itt a vége. Ha a saját szabályaid nem vonatkoznak rád, akkor szerintem itt hagyjuk abba. Szia."


    Hangnemről volt szó, te meg most belekevered azt, hogy kinek van igaza, ki a hibás, meg ki, kit akar bármiről is meggyőzni.

    Kevered a szezont a fazonnal, de persze én vagyok a hülye, aki csak időt húz, meg halandzsázik. Egészségedre.

    Na jólvan. Biztos jön még valami frappáns válasz, éld ki rajta magad nyugodtan, mert választ már nem kapsz rá.

  • hallador

    addikt

    válasz #04824576 #167 üzenetére

    Bizony, megint semmi értelme amit írtál.... :K

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • kymera

    senior tag

    " ... a Renoir már nem a régebbi, fix DPM lépcsőket használja, hanem egy finomszemcsés DPM mechanizmust, így a korábbi pár helyett már több száz köztes állapot van. ... "

    Ezt eddig miért nem vetették be (mármint bármelyik gyártó) .CPU fronton nem vagyok májer de ez egy elég triviális dolognak tűnik .

    1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Új hozzászólás Aktív témák