Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz #04824576 #159 üzenetére

    Próbáltál már Ryzenes notebookon Linuxot futtatni?

    Egyrészt arról volt szó, hogy az Intel szoftver oldalról sz...r. Nyilván, ha linuxon nem Intel által írt drivert használnak, hanem sajátot, működhet rendesen. De az a linux érdeme, nem az Intelé.

    Ezeket az Intel adja ki évek óta (kb 15 éve), mint az AMD esetében az AMD, már amire kiad, de inkább nem ad ki.

    Na most ezt "az MS frissítések több alkalommal AMD-s gépeket érintenek. Nem véletlenül vont vissza röpke több update-t az MS." dolgot nem értem. Ha arra gondolsz, hogy AMD-s gépekről visszavont biztonsági frissítéseket az MS, az azért lehetett, mert őket az Intel biztonsági rései nem érintették, de a frissítés az elején nem válogatott, hogy melyik gépre menjen fel, és melyikre ne. Ha meg nem erre gondoltál, akkor fejtsd ki légyszi.

    Meg arra, hogy amikor rátolták a Ryzen spectre bug frissítését, akkor egy halom ryzenes gép nem indult el. Mert ugye az érintette a Ryzeneket is operációs rendszer oldalon. Ennek utána tudsz nézni Te is. 3 hónapig próbálkoztak, aztán inkább nem adtak ki Ryzenre semmit.

    Szóval nem tudom, mi ez a nagy AMD ellenesség, de sztem erősen eltúlzod az ótvarozását. Régi E szériás AMD APU-kkal voltak sebesség gondjaim, de a maiak semmivel sem rosszabbak, mint az Intelesek, sőt, sok esetben jobbak is.

    Semmi AMD ellenesség ezek a tények. Annyival azért csak, hogy a Linuxok nem szeretik még mindig. A sebesség nem minden, ráadásul, ha a sebességnél tartunk Mobil fronton az AMD igencsak nem tolta le még az Intel-t. Ahogy olvasgattam, még a 4700u -sem éri utol a 1087g-t, vagy a 10810u-t. Egyetlen dologban igen, a VGA. Arra meg nekem nincs szükségem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák