Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Razarus

    tag

    válasz meroly #98 üzenetére

    Tehát, a dual sim képességnek teljesen mindegy az, hogy eltérő, vagy azonos szolgáltatóé a két sim kártya, illetve előfizetés?
    Ha már kitértél erre is: a "dual standby" üzemmód nekem bőven jó, sőt, ez az optimálisabb működési mód.
    -----------------

    Magánvélemény a B25-ről:
    Az iránytű tartaléknak jó (a többség térkép+iránytűvel és NEM gps-el navigál túrázás közben) és a csuklószíj is nagyon dicsérendő tartozék. A 2 GB-s mSD kártya tényleg kevésse érdekes, mert én például bele sem tenném a készülékbe, mert számomra teljesen szükségtelen a megléte. A telefon ellenálló képességeire van szükségem, nem tárhelyre.
    A "nem éppen acélos betekintési szög"... jelenidő szerint ~30E Ft-os, dual sim-es, telefonálásra és esetenként sms küldésre készült "strapatelefonról" és nem divatmobilról beszélünk. Pld. Samsung Galaxy-kat sem láttam még vízbe dobálással tesztelni.
    A B25-nek nagy pirospont jár a beépített FM antenna okán, mert így végre hanyagolni lehet a fülest, ami elveszik, útban van, sérülékeny, csak a bosszúság van vele. Meló vagy (hajó)túra közben hireket, útinfót és időjárást meghallgatni (max 3...5 perc) bőven jó a beeépített hangszóró, akármilyen minőségű is. Vezetéshez bluetooth füles kell, azt jónapot.
    Kamera minőség: földmérők, terepen dolgozó mérnökök, művezetők sokszor szimultán telefonálnak és fényképézőgéppel dokumentálnak. Nem passzióból, hanem azért, mert muszáj és ezzel valószínűleg a B25 telefon tervezői/megrendelői is tisztában vannak.
    DTK platform/megjelenés: olyan, amilyen, viszont én személy szerint magasról teszek a teljesen értelmetlen animációkra, effektekre és stilusokra. Felőlem monokrom is lehetne a kijelző, de a telefon tegye a dolgát hóban, szélben, esőben és esetenként sárba beleejtést is birjon ki. Amúgy -a videó alapján- a B25 valósidőben követi a billentyűleütéseket és itt ez a lényeg.
    Internet képességek: miért KELL egy strapatelefonnak fejlett(ebb) internetképességekkel rendelkeznie? Csak drágább lenne, teljesen feleslegesen: "fészbúk" megvár otthon, e-mail szintén, ellenben munkát, kivitelezést egyeztetni, vagy ne adj' isten segítséget, mentőt hívni nem kell semmiféle internet. Ahová ez a telefon készült, ott még "beszélgetési" térérőért is néha egy közeli dombra kell felmászni.

    Ami engem (mint a "strapatelefonok" célközönségének tagját) igazán érdekelne, az az érzékenység.
    Magyarul: tessék elmenni egy olyan, mindentől jó távoli dombra, ahol már a dombtetőn is csak 1..2-es térerő van (mindegy, melyik szolgáltató, de persze mindegyik telefonban azonos szolgáltatóhoz csatlakozó sim legyen) és az összes hozzáférhető "strapafonnal" lehet elindulni lefelé a völgybe és figyelni azt, hogy melyik telefon mikor veszti el a kapcsolatot a hálózattal és a térerőért/kapcsolatért küzdés közben melyik telefon akkuja merül gyorsabban vagy kevésbe gyorsabban.
    Ha idáig kibírtad a szómenésem, akkor kösz, hogy végigolvastad.

    Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

Új hozzászólás Aktív témák