Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz aprokaroka87 #18 üzenetére

    mit akarsz tudni azon, hogy mi az a gdpr? Az Európai Parlament és a Tanács 2016/679-es rendelete (hosszú cím kivágva)....

    az alapvető hozzáállás az, hogy nem figyelheted meg a munkaerőt azzal kapcsolatban, hogy hogyan dolgozik, és ez alól csak egy-két elenyésző kivétel van. például pénzintézetek ügyfélszolgálatán ki lehet úgy alakítani kamerás megfigyelést, hogy az jogszerű legyen. vagy ha a munka nagyon veszélyes, és akár az emberi élet védelme, a kárelhárítás indokolhatja, akkor lehet fullosan kamerázni, de erre ilyen szintű példákat hoztak, hogy vasöntöde. ha többszáz tonna izzó acéllal szórakozol, akkor oda szabad kamerát rakni, máshova aligha.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • theporcupine

    tag

    válasz aprokaroka87 #65 üzenetére

    Nekem azt mondta a főnököm, hogy "amíg nincs panasz és elkészül minden feladat, addig nem érdekli, mit csinálunk." - Így tudtam tanulni munkaidőben, hogy még több feladatot automatizáljak és még több időm legyen másra. :D A lopásra is ott láttam pár szép példát. Dolgozó postázóban feladta postára a lopott gépet, így az ellenőrzés nélkül mehet ki a kapun. De egy munkáltatónak előre kell mindenre gondolnia, ugye.

    Azért is bírságolnak, ha feltörik a cég informatikai rendszerét és onnan személyes adatokat szereznek meg. Érdekes módon, a az adattolvajokat nem akarják annyira elkapni és nem is tudják. Azért a céget jól meg lehet bírságolni. A hackerek mindig egy lépéssel előrébb vannak, szóval nincs 100% biztonság. Betörtek a NASA-hoz, vagy a CIA-hoz is, de egy kis cég hol van ezektől biztonságtechnikailag. De nem segíteni kell, hogy jobban csinálják, hanem bírságolni, hogy elmenjen a kedvük is a vállalkozástól. Helyes! Szép új világ! Látva mennyi bűnöző van a politikusok között, nem lehet csodálkozni, hogy ilyenek a törvények. Lásd drón törvényt! De pártoknak és még ki tudja kinek kiadják az adataimat a megkérdezésem nélkül. Ott a "közérdek" felülírja a személyiségi jogaimat még a csodálatos szigorú GDPR-ban is. Amikor az állam kereskedik az adataimmal, ott nincsenek ilyen szabályok, amit egy kis cégnek be kell tartani. Nekem kellene utánajárnom, hogy mikor, hol, mire, hányszor, kik és meddig használják és kitől kérhetem, hogy töröljék.

    https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

Új hozzászólás Aktív témák