Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    Nagyon ritkan van olyan, hogy egy bmw-tol porcosodok, de ez az auto kivetelt kepez. Az elejen a disznoorr "vese" amugy kepeken kicsit erosebb, mint eloben, szoval meg az se fajna annyira, viszont gyakorlatilag minden mas szogbol valami gyonyoru az egesz ugy, ahogy van, kb barmilyen szinben (feherben, kekben es feketeben lattam, talan utobbi szin allt neki a legroszabbul, de meg ugy is szep volt).
    Arrol nem is beszelve, hogy az ara is nagyon versenykepes. Normalisan extrazva olcsobb, mint egy model3 long range, es azert ez egy teljesen mas szint.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz -=MrLF=- #85 üzenetére

    Meglepne, ha par even belul nem lenne ezekre valami hazi "megoldas". Ha lejart a kocsi garanciaja, mehet a menet. Aztan kezdodhet a csata az OTA update-ek vs hackelok kozott. :DDD

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Noukoum #93 üzenetére

    Azert, mert megfeleloen sok tapasztalata van mindenkinek azzal, mivel jar az, ha elkezdenek mikrotranzakciokban gondolkodni. Amig csak ulesfutes meg egyeb baromsagokrol van szo, addig vegulis nem gaz.
    Csak... (Es ezt el lehet menteni kesobbre, mert 100%ig biztos vagyok benne, hogy igy lesz)

    Amikor bejon az, hogy biztonsagi szempontbol fontos rendszerekert is fizetni kell, akkor lesz baj.
    Amiket ez alatt ertek (peldak, nem teljes lista):
    - Lampak funkcionalitasa: Alapbol valami fos, ami eppen megfelel a biztonsagi eloirasoknak, de emelt fenyero, maszkolas, kanyarba bevilagitas, stb mar mehet havi penzert.
    - Tolatokamera/360 fokos kamera
    - Parkolo automatikak
    - Legkondi hatso befuvok, esetleg elol is lesz egy sima meg egy ultrafasza mukodesi mod
    - Feklampak: Siman vilagit vs fekezesnek megfelelo erovel vilagit
    - Kormanyzas: Max kerekfordulat vagy akarmi modon lehet korlatozni a dolgot, mercinel talan mar van is ilyen a hatso kerek kormanyzasara
    - Egyeb funkciok, pl hogy indexelesnel kirakja a holtterfigyelo kamera kepet a muszerfalra
    - Dashcam funkcionalitas
    - Sizetett ota update-ek
    Stb stb stb

    Szoval (megfelelo mertekben megemelt) alaparon kapsz majd egy alap autot, amivel vegulis kozlekedni lehet, aztan minden masert mehet a havi elofizu. Hasznaltauto piac fasza lesz...

    ui.: Illetve a masik, hogy ugy szokott kezdodni, hogy 1-1 dologert fizetsz, aztan egyre tobbert, aztan szepen megszuntetik a kulon funkciokat es lesz csomag (eleinte olcson, eteto idoszak), aztan johetnek a kulonbozo elofizetoi szintek, lehetoleg olyan faszul csinalva, hogy muszaj legyel a legdragabbat venni, mert letfontossagu dolgok vannak benne a sok felesleges szar mellett.
    Ha valakinek ismeros a fenti folyamat, az kizarolag azert lehet, mert nem csukott szemmel jar.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    En ertek mindent, de gyerekek... Ne tegyunk mar ugy, mint ha ez vegso soron nem lenne a vevonek dragabb... Egyszeru: Ha nem keresne vele tobbet a gyarto, akkor nem olne bele a fejlesztesbe milliokat. A gyarto csak ugy tud tobbet keresni, ha az ugyfelnek dragabb.
    Konkluzio: Az ugyfelnek dragabb lesz. Barmi mas csak mellebeszeles, es ezt Ti is tudjatok. :)

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Shadowbull #101 üzenetére

    Egyelore. Legalabbis nekem a velemenyem az, hogy ez csak egyelore van igy. Azert ez a velemenyem, mert ez az iparagakon ativelo tendencia.
    Persze amig az van, hogy a mikrotranzakcio egy kiegeszito lehetoseg, es akar kesobb is vehetsz akar teljes aron is vegleges aktivalast, addig abszolut pozitiv es zsenialis cucc, ezzel nincs is baj, sot, gyakorlatilag csak elonye van.

    A problemam az, hogy ahol megjelenik a mikrotranzakcio, ott mindig megfigyelhetoek ugyanazok a folyamatok, es ezek mindig negativak. Ezert vagyok ennyire pesszimista a dologgal kapcsolatban.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz vicze #110 üzenetére

    ""Vagy ott vannak a teljesítményszintek"
    Hm, ezt melyik gyártó is csinálta tippelhetek B-vel kezdőik és M a vége? :U"

    Ezt mondjuk konkretan kb mindegyik, mar bo egy evtizede. (Boven elotte is voltak ra peldak, de a teljes egeszeben, utolso muanyag bizbaszig megegyezo motorok kulon teljesitmenyszintekkel az utobbi bo evtizedben lettek annyira elterjedtek, hogy gyakorlatilag iparagi standardkent tekinthetunk ra.)

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz nihill #116 üzenetére

    Oszinte leszek: Figyelembe veve, hogy egy olyan trivialis dolgon, mint egy OTA update funkcionalitas, mennyi ideje szopnak a "nagy, hagyomanyos" autogyartok, es meg mindig vannak megoldasra varo problemak (hogy nagyon finoman fogalmazzak), nem lepne meg, ha 10 eve menne a fejlesztes a mikrotranzakciorol, csak mostanra sikerult nekik eljutni idaig. :DDD

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Noukoum #122 üzenetére

    Olvasd el ujra amiket irtam, es ertelmezd. Fordits kulonos, nagyon aprolekos figyelmet az igeidokre, meg olyan szavakra, mint "szerintem" (jelen idoben), "lesz" (jovo ido!), illetve ha ez sikerult, akkor ismeteld meg a procedurat ugy, hogy most az indoklasra figyelsz.
    Amig ez nincs abszolvalva, addig nincs sok ertelme folytatni a beszelgetest.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Noukoum #124 üzenetére

    Latom, ez nem az erosseged. Megprobalom leirni egyszerubben, pontokba szedve, hatha:
    Elso pont, alapveto logikai levezetes, miert lesz szerintem, jovo idoben dragabb a mikrotranzakcios extra, mint a sima:
    - A gyartok minel tobb penzt akarnak keresni
    - Egy ilyen rendszer (mikrotranzakciok) kifejlesztese sok ido es penz
    - Sok idot es penzt csak akkor szoktak kolteni a cegek, ha meg tobbet fognak vele keresni
    - Tobb penzt csak ugy lehet keresni ugyanazzal, ha tobb penzt kapsz erte (whoa, sokkolo info mi?)
    - A fentiekbol az kovetkezik, hogy vegul a vasarlonak dragabb lesz ugyanaz, mint eddig.

    Masodik pont:
    - Eleinte a mikrotranzakcio mindig olcsobb (un beetetes idoszak)
    - Kesobb picit felviszik az arat
    - Meg kesobb elkezdenek varialni csomagokkal
    - Ezutan jonnek a csomag kategoriak, amik ugy vannak kitalalva, hogy mindenkeppen a legdragabb csomagot erje meg megvenni csak

    Peldak, ha esetleg amit leirtam szamodra uj lenne es nem talalkoztal meg vele (nem minden peldara igaz mindegyik pont, mert nemelyik vagy nem tart meg ott, vagy eleve durvabban kezdte, vagy egyelore csak a kiserletezo stadiumban van, vagy valami miatt nem logikus, vagy -es ez a rohadt ritka- nem is tervez eljutni a vegeig valami oknal fogva):
    - Mobilos jatekipar (mar van elofizeteses is, sot, mar csomagos layeres is)
    - PC-s jatekipar (kulonos tekintettel egyes mmo-kra igaz a dolog)
    - Konzolos jatekipar (PS+, gamepass)
    - YouTube, 9gag, PH!, Tesla (ez utobbi mar most eleg gusztustalanul tolja, es hol van meg a vege... A fenti joslasnak nem tesz jot, hogy a tobbi gyarto is oket majmolja sajnos.)
    - Kulonbozo zene streaming szolgaltatasok (eros korlatozasok, ha ingyen hasznalod, csak az eszkozt vetted meg ala, van egy olcso elofizu, meg egy draga, jobb hangminoseggel)
    - Online streaming szolgaltatok (sok van, ahol savos elofizu van minosegre, csatornak eleresere, stb - mint a TV-nel)
    - Amazon, ebay (mint aruhazak)
    - Amazon, Microsoft (mint cloud providerek)
    - Apple, Microsoft (mint szoftver providerek)
    - Kulonbozo cad szoftverek (revit pl kiemelkedoen gusztustalan ilyen szempontbol)
    - Legitarsasagok (wizz air, ryanair, british airways biztos, de valahogy nem lepne meg, ha a tobbire is igaz lenne, csak azoknal nem tudom biztosan, hogy van ilyen)
    - Autoberles konstrukciok (nyugaton jellemzo foleg, nagyon megy az alapar+savos szolgaltataskinalat modell)
    - Mozik, strandok, ilyesmi szorakozohelyek
    Meg meg az a hatszazezer pelda, amirol nem tudok, vagy igy 3p alatt nem jutott eszembe. Szinte mindegyikre igaz az, hogy erosen noszogtva van a kedves felhasznalo az elofizetes fele, akar olyan aron is, hogy az addig adott szolgaltatas butitva lett (vagy siman csak idegesitobb hasznalni, pl yt reklamokat erdemes megnezni hogyan/milyen iranyba valtoztak).

    Oszinten meglep, hogy ezt le kellett irnom. Felteteleztem, hogy ha mar itt vagy a PH!-n, akkor az elmult ket evtized legprominensebb trendjeivel, meg ezeknek a lefolyasaval azert alap szinten tisztaban vagy.

    Szoval, meg egyszer, szummazva a dolgokat:
    Nem kinyilatkoztattam, nem vagyok orakulum, nem ismerem a jovot, igy biztos sem lehetsek semmiben, ami lesz, sot, meg abban sem, ami van, csak abban, ami volt. (Igeidokre koncentraljunk!)
    Viszont!
    Ha letezik egy ket evtizede megfigyelheto minta valamire, amit altalaban kovetni szokas a cegeknek, akkor ha egy ceg (illetve egy egesz iparag) elindul ugyanazon az uton, mint az osszes tobbi, es raadasul ugyanugy kezdi, es ugyanazokat nyilatkozza, meg ugyanazokkal a bullshit magyarazatokkal altat, es ugyanolyan stilusban vitatkoznak a fanjaik mindenkivel, aki nem a seggeben hordja a fejet, akkor vagyok annyira bator, hogy meg merjem tippelni, hogy valoszinuleg ugyanazt az utat fogjak bejarni, ugyanoda szeretnenek elerni, es ugyanaz a cel.

    Csak mivel most kezdik, ezert -mivel nem idiotak- szepen lassan csinaljak a dolgot, hogy ne akadjon ki a nep. Tudod, beka, forro viz esete.

    Szerinted igy mar elegge alatamasztottam azt, amit fentebb irtam? Sikerult atadni, hogy velemenyrol es becslersol beszelgetunk, ami a jovoben fog bekovetkezni valoszinuleg (tehat nem biztos)?

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hcl #125 üzenetére

    "Nekunk nagyon fontos a biztonsag, erre mindig kiemelt figyelmet forditunk!"

    (A CEO-nak pl testore is van, na.) ;]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hcl #129 üzenetére

    Ugy-ugy. :D

    Autodesk revit (epitoipari tervezoprogi) is hsaonloan mukodik, csak ott meg havi/eves dij IS van, es nem szamitogepenkent, hanem seat-enkent. Es meg ezen felul vannak az egyeb mikrotranzakcios f@szsagok. Asszony tanulta azt a fost, a gondolatatol felment az agyvizem, mocskosul gusztustalan egy ceg. Fogalmazzunk ugy, hogy tudjak, hogy nincs sok valasztasa a kedves ugyfelnek, es az se jobb, ugyhogy... Ez van.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hcl #133 üzenetére

    Pont azért hoztam példának a revitet, mert nincs neki publikusan elérhető ilyen cucca. Van elvileg education edition, gyakorlatilag meg kizárólag akkor, ha igazolni tudod, hogy valamelyik olyan egyetemen vagy aktív hallgató, aki a partnerük.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Noukoum #137 üzenetére

    Engedjük el, ennek tényleg nincs értelme, olyan szinten kéne belemenni, hogy arra egy fórum már kevés.
    De ha gondolod, itt egy kis segítség: Konkrétan a saját példád hazudtol meg mindent, amit állítasz, és nagyon szépen alátámasztja azt, amit fentebb írtam. Csak kicsit alaposabban bele kell gondolni.

    És itt nem kell semmi hülye anon szintű kőbuta összeesküvéselméletre gondolni, konkrétan nagyon jól dokumentált dolog, hogy miért jó a cégeknek a mikrotranzakciós üzleti modell, hogy működik, stb. Igaz, főleg angolul vannak források, magyar egyetemek még nem jutottak el addig, hogy ezt is tanítsák sajnos, pedig lassan nagyon ideje lenne, mert mára nyugatabbra konkrétan alapvetés, hogy ezt tudja az ember, olyan szinten, hogy már nem is csak a managgának meg a pénzügyesnek kell tudnia, elvárják, hogy kimondanak két szót és mindenki a teremben tudja, miről van szó és miért, a kérdés kb csak az ütemezés.
    Olvass utána, ha érdekel, mert ha olyan a szakmád, nagyon hasznos tud lenni akár már ma is, de ha ma nem is, előbb utóbb úgyis előjön a dolog a magyar cégeknél is, előny lesz, ha valaki keni-vágja a témát. Még maguk az egyenletek/képletek se bonyolultak általában, 99%-ban valami alap statisztika, meg mára elfogadott állandók (pl tipikus engagement százalék adott régióban/világszinten) alapján sima projekció/sorozat. A vége mindig az, hogy a user roszabbul jár, a cég már rövid/középtávon is jobban, mindezt úgy, hogy a user még örül is neki. Nem csoda, hogy imádják a cégek a modellt, és mindegyik rohan, hogy be tudja dugni a mancsát a mézesbödönbe.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Noukoum #141 üzenetére

    De. Csak nem érted. A saját példádban is konkrétan többet fizetsz, és még örülsz is neki. Nekem nem is kellett több példát hozni, mert leírtad Te a létező legjobbat. Annyira jót, hogy keresni is nehéz lenne jobbat. Annyira jót, hogy lehet el is lopom a jövőben demonstrációs céllal.

    Ismét: Ha megy az angol, olvass utána kicsit. Igaz, azok mind hosszú "mellébeszélések" lesznek, mert a komplex dolgok már csak ilyenek.

    Ui.: Ezért szar a fórum amúgy, mert nehéz műfaj. 99%-ban biztos vagyok benne, hogy egy sör mellett hadonászva 20-30p alatt el tudnám magyarázni (ha adott egy toll+papír) úgy, hogy teljesen tiszta legyen a dolog, mert nem tűnsz butának, csak egyszerűen ezek az infók eddig elkerültek. Írásban egy több oldal hosszú cikket kéne írnom, hogy ugyanazt a hatást elérjem, azt meg ne haragudj, de nem fogom megtenni, annyira azért nem érdekel, se időm, se kedvem hozzá. Viszont élőben, papír, toll, hadonászás, 20-30p, amit végig lehet röhögni, jó hangulatban, és done.
    Komolyan mondom, hogy olvass utána ilyesmi keresőszavakkal, hogy microtransaction business strategy vagy practice, math of microtransactions, stb, és érteni fogod, biztos vagyok benne. Igaz, ez sajnos részedről is olyan, hogy nem csak átadni nehezebb az ilyen jellegű infót írásban, hanem fogadni is, szóval több idő és erőfeszítés lesz, de ez sajnos ilyen.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz k-adi #145 üzenetére

    Ha alapvetoen a kello intelligencia megvan, el lehet azt egyszeruen magyarazni. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák