Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz tha_answer #358 üzenetére

    Az ott szemben inkább a veszprémi dombság lesz, van minden ami kell. :D

    Dilikutya:
    Végigolvastam, persze, azért is reflektáltam, ert te magad degradálod az embereket régiók szerint, holott ez nem régió, hanem emberfüggő. Hol írtam, hogy mindenki importáljon? Sehol, csupán rámutattam, akármit csinálat az ember, ha van némi tehetsége, ötlete, akarata. Akártmit, akár ezt, akár bármi mást, csak akarni kell, és nem a tévé előtt dögleni, és gondolom te is belátod, hogy az emberek hozzáállása nem attól függ, hol laknak. Jó, nyilván egy afrikai pigmeus, meg egy nepáli szerzetes nincs könnyű helyzetben, nade ott is kell valakinek ilyesmit csinálni. Csak és kizrólag errre reflektáltam, meg arra, hogy lewhewtetlen a minimálbét fölött hazavinni, ha itt vagy ot tlakik az ember. Ja, és elmondok még valamit, ahhoz, hogy legyen elég pénzt, nagy találmány se kell, egy sima autószerelő vállalkozó meg keresi a napi 50 ezret, az nálam 22 munkanappal 1.1M, ugyesen beleférve az 1M-ba mostanság egy katás vállalkozással elviszel havi 50K-s befizetéssel, katás lehetsz szobafestőként is, ahol 3 nap alatt kiglettelsz- kifesztesz egy lakást 5 ilóból, amiből 4 iló a munkadíjad, asztalosként a munkadíjad az anyagköltséggel egyezik meg, két ember egy garázstetőt oszlopokal 3 nap munkával 700-ért csinál, ács egy komplett tetőt 5-6M-ért cserél, amibl 1.5M a munkadíj. Ők különösen tehetségesek, rendkívül ritka képességgel megáldottak? Dehogyis, csupán nem abban a 85%-ba tartoznak, akik fiatalon lusták vagy buták voltak tanulni, nem abba a 85%-ba tartoznak, akik felnőttként is lusták maradtak, és felismerték, hogy ha hajlandó többet tenni, abból sokkal több pénz lesz, és skkal több dolgot tudnak maguknak megvenni. Na és akkor most merre tovább, hiszen valóban van benne igazság, nem ehet mindenki vállalkozó, cégtulajdonos, valakinek alkalmazotnak is kell lenni. Na de ha valaki alkalmazott, az még nem jelenti azt, hogy lustának, ls semmihez sem értőnek kell lennie, érthet bármihez, aki után két kézzel kapkodnak a cégek, kereshet alkalmazottként is 1 millát nyugodtan. Oké, nem mindenki, de az emberek jó része már csak tapasztalati alapon képes arra, hogy a 8-10 éve végzet tmunkáját egész jól ellással, és jó szekember váljon belőle. Kik maradtak? Akik megbízhatatlanok, iszákosak, ne adj isten notórius munkakerülők, kleptománok, bűnöző, erőszakos hajlamúak. Ők szerinted mennyit keressenek? Ők lesznek azok, akik a statisztikákat mindig lefelé húzzák, mert max idénymunkára hajlandóak elmenni, ott s emaradnak soáig, és így élik le az életüket, nekik nincs olyan cél, ami megvalósításra vár, nekik az a cél, hogy túléljenek, nem számolva azzal, hogy telnek az évek a nagy semmiben is. Ők azok, akik szerint a kormány a hibás mindenért, nekik teljesen termszetes, hogy a körülményeikről nem maguk tehetnek, hanem a szemét vállalkozók, akik csak minimálbért adnak, meg félig jelentik be, holott azt a papírt nem volt muszáj neki aláírni, csak akor és ott nem volt hova menni ahelyett, a számlák meg ott voltak...
    Ahogy bárki más keres másodállást, kigrási lehetőséget, plusz bevételt a céljaihoz, úgy egy tanár is megteheti, hogy órákat ad gyerekeknek, vagy amennyiben erre nincs lehetőség, keres mást, mint amit tanult. A párom is történelemtanárnő, mikor összejöttünk 20 éve, épp végzett az iskolában a tnaévvel, megfogtam szépen a kezét, bevezettem abba a világba, ahol a havi tanári fizetését megkeresheti egyetlen óra alatt, szóóval nem maradt a pályán, én is faipari technikusnak tanultam, de egyetlenegy percet se dolgoztam a szakmában. Na és akkor mi van? Csak azt lehet csinálni, aminek tanultunk? Ha töbre vágysz, tegyél is érte.
    Az emberek 99%-a sírna már az első nap, ha azt cisnálnák, amit én, reggel 9-től dolgozunk mindketten, jellenzően este 10-11, sokszor éjfélig is, sokszor hét végén is, amikor megérkeznek az alkatrészek, a nagy részét nekem kell kiszállítani, mert a szélvédőt, 4-500 ezer forintos motorháztetőt, vagy sok kicsi darabos, tételes átvételhez kötött megrendeléseket nem tudja más futárszolgálat megoldani. Az, hogy beülök reggle az autóba, és 7 órai indulással, 1000 km túrával éjfélre érkezek haza, nekem teljesen mindennapos, én ez télvezem, szeretem, holott 17. éve folyik ebben a mederben a víz, és folyni is fog, én viszont nem olyan vagyok, ai hatlamas céget épít, és 100-200 alkalmazottat felvesz, az meg deklaráltan nem nekem való, ne kérdezd miért, én így érzm jól magam.
    Még a weboldalamat, az adwords kampányomat is magam csináltam, csak és kizárólag azért, mert érdekelt, és hittem abban, hogy meg tudom egyedül, segítség nélkül csinálni.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák