Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz Dilikutya #334 üzenetére

    It vagyunk élő példának, most költöztünk el Szegedről a Balaton mellé, a balaton 4km, minden itt van a szánkban, bolt 120m, posta 110m, kajáldák, pizzériák, éttermek, büfék 10km-en belül 40-50db, az árak egy szegedi sima étteremhez kéepst nevetségesek, a kínálat eszméletlen, nagyvárosok 8-10-20-25km-re, bármerre indulok, költözhettünk volna akárhova, ide akartunk, csak plusz dolog, hogy a házárak a szegedinek fele, holott szegeden az égvilágon semmi sem indokolja azokat az árakat, hiááába laknak ott 170 ezren, nincs semmi.
    Va sok ismerős, akik már meglépték ezt évekel ezelőtt, van aki céges formában szmtech nagyker- számtech- rendszergazda szolgáltatást nyújt 80-100 önkormányzatnak, van akinek mosodája van, van aki festékeket importál és ad el nagy cégeknek, ők is mind sok éve elköltöztek egy közeli faluba, igaz ők vállalták a napi bejárást.

    Mi Szegeden a város szélén, falusia környezetben laktunk, a főút 400m, de kifordulni legalább 3 perc, els lámpa 3 perc, második még 3, bejutni a városba 15 perc, parkolóhelyet találni még 15 perc, és ugyan abszolút nem számít, de a budai vár után Szeged a második legdrágább parolási díjazással megáldott hely, kompletten elég volt belőle 20 év, köszönöm, itt jól érzem magam.
    A telek 109m hosszú, a végében a szántóföld repcemező és kukoricaföld, autópálya 4km, 4 autónk van, abba ülök, amelyikbe akarok, buszra nem kell és nem is szeretnék várni.
    Bolond lennék bármiféle nagyváros, pláne Pest közelébe költözni.

    Mi se a minimálbéres család vagyunk, tizenéve itthonról dolgozunk (amerikai autók alkatrészeit importáljuk, éves kb 100 milla forgalom megvan, és mivel ketten vagyunk az asszonnyal, enne jórésze nálunk csapódik le, szóval jóval több ez, mint havi 1+1 milla).

    A jászladányi, borsodi is költözhet ahova akar, ennek az egyik záloga ma Magyarországon, hogy ért valamihez, a másik, hogy hajnaldó dolgozni, és mindjárt lesz pénze. Ha neki, neked, vagy bárki másnak ott nem megfelelő, ahol most van, de nem tud, vagy nem akar ellene tenni, akkor nem tesz, pedig mindenki annyit lát az országból, amennyit saját mag akörül kialakított, szerető család, normális ház, rendes barátok, normális bevtei forrás, és ezek az emberek valamiért mindig másképp látják Magyarországot, mint azok, akik mindig is lusták voltak, tanulni és dolgozni se akarnak.
    Nyilván nincs a fauban zenetanár, de mekkora vic clenne már, hogy egy zenetanárt, nyelvtanárt nem lehet óraadásra heti 2-3x-i alkalomra leszervezni az osztályból 5-8 gyereknek, egy közepes habitusú ember megoldja napok alatt, vannak erre szolgáló adatbázisok, kapcsolatok, plusz a faluban ennek a 3x 1 órának helyet találni eddig se, meg most se lehet gond, se itt, se máshol. Szóval ha nem folyton a kifogást keressük, hanem a megoldást, az mindig jobb eredményt szül, ha egy dologban nem a problémát, hanem a megoldandó feladatot, látjuk, akkor az meg lesz oldva.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Rick4

    félisten

    válasz Dilikutya #353 üzenetére

    Miért nem importálhat? Mindenki csinálhatja a saját üzletét, és építheti 17 éve, csak nem kellene lustának, sírósnak, tanulatlannak lenni. Ja, hogy jobb sírni, meg a tévé előtt dögleni, meg sörre, cigire elverni a lóvét? Ja, értem.

    Kipofozásra váró környezet? Nem értem, mire gondolsz, de ezek után abból a nézőpontból nem is akarom látni, mi látszik neked a világból..

    tha_answer
    természetesen a déli, annak is a legvégső csücske, ha kiülök a partra lángost reggelizni, látom szabad szemmel a keszthelyi óriáskereket. Ha kimegyek a ház mögött a falu mögé, ezt látni.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Rick4

    félisten

    válasz tha_answer #358 üzenetére

    Az ott szemben inkább a veszprémi dombság lesz, van minden ami kell. :D

    Dilikutya:
    Végigolvastam, persze, azért is reflektáltam, ert te magad degradálod az embereket régiók szerint, holott ez nem régió, hanem emberfüggő. Hol írtam, hogy mindenki importáljon? Sehol, csupán rámutattam, akármit csinálat az ember, ha van némi tehetsége, ötlete, akarata. Akártmit, akár ezt, akár bármi mást, csak akarni kell, és nem a tévé előtt dögleni, és gondolom te is belátod, hogy az emberek hozzáállása nem attól függ, hol laknak. Jó, nyilván egy afrikai pigmeus, meg egy nepáli szerzetes nincs könnyű helyzetben, nade ott is kell valakinek ilyesmit csinálni. Csak és kizrólag errre reflektáltam, meg arra, hogy lewhewtetlen a minimálbét fölött hazavinni, ha itt vagy ot tlakik az ember. Ja, és elmondok még valamit, ahhoz, hogy legyen elég pénzt, nagy találmány se kell, egy sima autószerelő vállalkozó meg keresi a napi 50 ezret, az nálam 22 munkanappal 1.1M, ugyesen beleférve az 1M-ba mostanság egy katás vállalkozással elviszel havi 50K-s befizetéssel, katás lehetsz szobafestőként is, ahol 3 nap alatt kiglettelsz- kifesztesz egy lakást 5 ilóból, amiből 4 iló a munkadíjad, asztalosként a munkadíjad az anyagköltséggel egyezik meg, két ember egy garázstetőt oszlopokal 3 nap munkával 700-ért csinál, ács egy komplett tetőt 5-6M-ért cserél, amibl 1.5M a munkadíj. Ők különösen tehetségesek, rendkívül ritka képességgel megáldottak? Dehogyis, csupán nem abban a 85%-ba tartoznak, akik fiatalon lusták vagy buták voltak tanulni, nem abba a 85%-ba tartoznak, akik felnőttként is lusták maradtak, és felismerték, hogy ha hajlandó többet tenni, abból sokkal több pénz lesz, és skkal több dolgot tudnak maguknak megvenni. Na és akkor most merre tovább, hiszen valóban van benne igazság, nem ehet mindenki vállalkozó, cégtulajdonos, valakinek alkalmazotnak is kell lenni. Na de ha valaki alkalmazott, az még nem jelenti azt, hogy lustának, ls semmihez sem értőnek kell lennie, érthet bármihez, aki után két kézzel kapkodnak a cégek, kereshet alkalmazottként is 1 millát nyugodtan. Oké, nem mindenki, de az emberek jó része már csak tapasztalati alapon képes arra, hogy a 8-10 éve végzet tmunkáját egész jól ellással, és jó szekember váljon belőle. Kik maradtak? Akik megbízhatatlanok, iszákosak, ne adj isten notórius munkakerülők, kleptománok, bűnöző, erőszakos hajlamúak. Ők szerinted mennyit keressenek? Ők lesznek azok, akik a statisztikákat mindig lefelé húzzák, mert max idénymunkára hajlandóak elmenni, ott s emaradnak soáig, és így élik le az életüket, nekik nincs olyan cél, ami megvalósításra vár, nekik az a cél, hogy túléljenek, nem számolva azzal, hogy telnek az évek a nagy semmiben is. Ők azok, akik szerint a kormány a hibás mindenért, nekik teljesen termszetes, hogy a körülményeikről nem maguk tehetnek, hanem a szemét vállalkozók, akik csak minimálbért adnak, meg félig jelentik be, holott azt a papírt nem volt muszáj neki aláírni, csak akor és ott nem volt hova menni ahelyett, a számlák meg ott voltak...
    Ahogy bárki más keres másodállást, kigrási lehetőséget, plusz bevételt a céljaihoz, úgy egy tanár is megteheti, hogy órákat ad gyerekeknek, vagy amennyiben erre nincs lehetőség, keres mást, mint amit tanult. A párom is történelemtanárnő, mikor összejöttünk 20 éve, épp végzett az iskolában a tnaévvel, megfogtam szépen a kezét, bevezettem abba a világba, ahol a havi tanári fizetését megkeresheti egyetlen óra alatt, szóóval nem maradt a pályán, én is faipari technikusnak tanultam, de egyetlenegy percet se dolgoztam a szakmában. Na és akkor mi van? Csak azt lehet csinálni, aminek tanultunk? Ha töbre vágysz, tegyél is érte.
    Az emberek 99%-a sírna már az első nap, ha azt cisnálnák, amit én, reggel 9-től dolgozunk mindketten, jellenzően este 10-11, sokszor éjfélig is, sokszor hét végén is, amikor megérkeznek az alkatrészek, a nagy részét nekem kell kiszállítani, mert a szélvédőt, 4-500 ezer forintos motorháztetőt, vagy sok kicsi darabos, tételes átvételhez kötött megrendeléseket nem tudja más futárszolgálat megoldani. Az, hogy beülök reggle az autóba, és 7 órai indulással, 1000 km túrával éjfélre érkezek haza, nekem teljesen mindennapos, én ez télvezem, szeretem, holott 17. éve folyik ebben a mederben a víz, és folyni is fog, én viszont nem olyan vagyok, ai hatlamas céget épít, és 100-200 alkalmazottat felvesz, az meg deklaráltan nem nekem való, ne kérdezd miért, én így érzm jól magam.
    Még a weboldalamat, az adwords kampányomat is magam csináltam, csak és kizárólag azért, mert érdekelt, és hittem abban, hogy meg tudom egyedül, segítség nélkül csinálni.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Rick4

    félisten

    válasz tha_answer #363 üzenetére

    Erről beszéltem, aki egy kicsit is hajnaldó dolgozni, és érti a szakmáját, legyen az burkoló, festő, kőműves, ács, az 2021-ben halálra keresheti magát. Ha egy ilyen szakember 1M-nál kevesebbet visz haza, az már gyanús....
    És ide beletartozik egy szabolcsi, játszsági, borsodi szaki is, elég sok munkásokkal telepakolt autót látok az M3-ason oda- vissza, felmennek Pestre, 6-kor indlnak, 8-2-ig dolgoznak, 4-re otthon vannak, a napi 6 órára eltesz 12-15 ezrest még egy közepesen lassú seégdmunkás is. a 180 órával az 360, ezer euró. Nem sok, de nem is havi 8-900 euró a ház, és nem 6-8 euró a pulykacomb kiója. Sírni viszont már sok.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Rick4

    félisten

    válasz tha_answer #365 üzenetére

    Hát mondjuk kinek hogy, de ennyiért inkább veszek kisebbet, és akkor marad egy házra Tenerifán, meg még egyre Miamiban is. Merthogy az ottani árak, kb a pestiekkel egyeznek meg. De persze ezek is azért drágulhatnak eddig, mert sz@rul megy mindenkinek, rosszul élünk. :D
    T72 killer: Akkor nincs lufi, ha a londoni, a stuttgarti, vagy a párizsi könyvtárosnak kijön. Csak szólok, neki se jön ki. Pedig egy csomó helyen olvasni, hogy ők aztán jobban élnek, mint mi.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Rick4

    félisten

    válasz t72killer #372 üzenetére

    Nade ha mindehol ez megy, és 30-40 éve megy, akkor mitől lufi, miért nem trend?

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Rick4

    félisten

    válasz t72killer #376 üzenetére

    Egy normális világban? :D A demokrácia légvárában, az usában mi van? Az angoloknál mi van? A franciáknál, németeknél mi van? Elkezdesz valamit dolgozni, angolszász bankrendszer alatt szépen felépíted a credit historyt 1-2 év alatt, majd a bank kínál be hitellel, hogy vegyél valamit, vagy fogyassz, utazz, de a lényeg, hogy rabláncon legyél. Aztán mikor ezt vissza tudod fizetni, leetőséget kapsz, hogy saját lakást, házat vehess, odaadják 25 éves lejáratra, igaz, nem sok kamatra, de azért 25 év alatt belekényszerítenek abba, hogy dolgozz, és persze fizess. Ha nem fizetsz, úszik minden, tehát dolgoznod kell, bármit el kell vállalnod, mert ha csúszol a törlesztővel, bajba kerülsz. Aztán persze ha nyugdíjba mész, eladod a házat, mert fenntartani már nem tudod, és az árából utazgatsz, na ezért látni sok sok német- osztrák, angol nyugdíjast utazni, de ők el is verik a lóvét, amiért megdolgoztak.
    Ez lenne az igazi élet, az igazi szabadság? Jó, persze ott is van, aki sokat keres, és az átlagnál sokkal hamarabb megvesz, kifizet bármit, de most az átlagról van szó. Semmivel se könnyebb máshol a helyzet. Pláne csok, babaváró, és minden egyéb nélül nem az.
    Londonban egy kis lyuk szoba 1000 gbp alatt nincs, onnan 60-80 km-re egy kisvárosban a sima szoba 400, szinte mindenhol minimálbért adak még egy normálisabb képességeket igénylő melóért is, tehát nem portásról beszélünk, ez most picivel 10 gbp fölött van, havi nettó 1600-at hazaviszel, szűkösen 500-at elraksz, de ha orvos kell, pl fogorvos, olcsóbb hazajönni, mint kint csináltanti, amúgyis fél európa ide jár fogorvoshoz, a magyar szakemberek meg fél európáa járnak át dolgozni, akár házépítés, akár tetőcsere, akár más meló van.......

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Rick4

    félisten

    válasz Dilikutya #381 üzenetére

    Jó ez a fórumozás, mikor másnak írsz burkoltan rólam, miközben ugye írhattad volna nekem is, nade sebaj, ez is csak nézőpont kérdése, valószínű onnan, ahol te nézed, ez volt a jó megoldás, perzse ez így egész más megvilágításba helyezi a mondandódat is. :D
    Naszóval: Úgy van ahogy mondod, megmondták az okosok, nem csak itt, máshol is, sokszor is. De ha amúgy legalább egy percre megpróbálod objektíven szemlélni a világot, akkor valójában magad is egyet érthetnél ezzel, még ha ez (vagy csak a beismerés) most derogál is, hiszen az az apró tény azért számodra is csak nyilvánvaló kellene legyen, egy postásnak, és egy burkolónak is eltelik a hónap, az egyik 80-at visz haza, a másik 1 milliót. Ezzel se te, se más nem tudsz mit kezdeni, lehetne fordítva is, de a piac így árazta be. Na akkor most döntsd el te ezek alapján, melyik érzi jobban magát, melyik tud magának jobb körülményeket biztosítani, legyen az ruházat, orvosi ellátás, a családnak nyaralás, a gyereknek oktatás?
    A föld nevű bolygó nagy részén akkor is így működik, ha neked nem szimpatiks a dolog, olyan ez, mint a futball, az a csapat a végén kullog, amelyik kevés gólt lő, vagy olyan, mint a maraton 38. befutója se érdekel senkit, az első a lényeg, őt találják meg a szponzorok, a jobb csapatok, stb stb. És persze a az egész Földön így működik, akarhatunk mi középszerűek lenni, de kérdés, van-e érteme? Fiatalon mindenki eldöntheti, ő ki és mi akar lenni, és felnőttként az is lesz belőle. Azt azért nem ártana tudatosítani mindenkiben fiatalon, hogy először van a felnövünk, utána a tanulunk 15-15 év max, a felée élet odavan, itt eldől, kinek merre megy tovább az útja, lhet magyarázni, hogy valaki tanár, ő már az elején tudta, hogy amennyiben azu állami rendszerben keres munkát, mennyit fog keresni, de azt is, van igény magántanárokra, különórákra, ami mindig is jó pénz volt, ma se nagyon van 45 perc angol nyelv 3-4 ezres alatt, és aki akart, tanárként is hazaviszi az 5 kilót..
    És ha az ember eldöntötte, mi akar lenni és ki akar lenni, utána ha akar valamit tenni, egyrészt az első 30 évtől függően egy másoktól eltérő életutat járhat be, plusz van 30 éve, hogy megvalósítsa mindazt amit álmodott. Vna akik lmodoznak az életről, van akik az álmaikat élik meg.
    Tetszik vagy sem, ez mindenféle politikai környezetben, államberendezkedésben működik, teljesen legális, és ennyi.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Rick4

    félisten

    válasz Ezekiell #383 üzenetére

    Hol írtam, hogy mindenkinek ezt kell csinálni? Értelmezés nélküli olvasás, utána tévesen jól megmondás lvl1000. LOL. :D

    Amúgy itt is ez van, az emberek döntő töbsége még 8-10 összefüggő mondat értelmezésére sem képes, nem hogy esetleg egy gondolatot elindítana benne az ilyesmi, és átvizsgálná a saját döntéseit, ebből kifolyólag az eddigi életét, de megmondani azt tud. :D

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Rick4

    félisten

    válasz Dilikutya #384 üzenetére

    Jó példa mindez is a te gondolkodásmódodra, mivel mindketten tudjuk, hogy magyar, töri, biosz, kémia tárgyakból legalább ugyanekkora igény van a felkészítőre, korrepetálásra, csak ehhez körülötted látni kellene olyan diákokat, akik esetleg tizenévesen tudják már, minek tanulnak, erre szakosodva több igényük van infomációból, oktatási minőségből, mint amennyit az iskolában kapnak, meg persze olyan szülőket is kellene látnod, akik mindezt támogatják, és persze lehetővé is teszik a gyereknek, de ha már elképzelni se tudod és még le is írod, nyilvánvaló, hogy nem ilyen körben mozogsz....
    Direkt csak ezt az egy példát hoztam, képes vagy-e meglátni, mennyi minden más kimaradt, de nem, te a saját preferenciáid alapján eldöntötted, hogy amit írok az hibás.
    Értő olvasás nélküli megmondás lvl1000 szintén. LOL szintén.
    Ne is írj, nem jövök vissza többé, légy boldog abban a világban, ami téged körülvesz, maradhat ez a totyik is a te játszótered... :D

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Rick4

    félisten

    válasz k-adi #387 üzenetére

    Tudod itt van a saját példám. A szüleim nem tudtak semmi "komolyat" letenni az asztalra, csak a becsületük, igazmondásuk maradt, amit kaptam, valójáan még örökség sincs, ám mindezzel én jól megvagyok, minden mást hozzátettem én, nem csak nekem jutot, hanem őket is tudtam támogatni. Diplomám nincs, érettségi átlagom 2.5 lett, ellenben már 14 évesen címereztem anyámmal ketten 1.5 hektár kukoricát, abból a pénzből hifi cuccokat vásároltam, amiket utána eladtam, cseréltem, pénzt csináltam, minden nyaramon 2 nappal a suli vége után munkával kezdtem, és az iskolakezdés előtti napokig végigdolgoztam, sokszor a többi melós fizetsének másfél- kétszeresét kaptam, annyi túlórám volt, akkor az volt a menő, de mindig volt mindenre pénz, 18 évesen saját lakás, én adtam pénzt anyém talpmasszőr- tanfolyamára, 1 hétel a jogsi után saját autó, amibe akkor menőként napi 500Ft-ért tudtam tnakolni, és azóta se megy rosszabbul. De ezt nem másnak köszönhetem, és ha rosszul menne, azt se másnak köszönhetném. LEhet nehéz megérteni, de innen kissé másképp látszik minden sírós megmondóember...
    De persze megértem azt is, sírni, másokra fogni mindig sokkal egyszerűbb, hogy nekem, neked, neki miért nem megy jól.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák