Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz Hatvan9 #301 üzenetére

    Reggeli kávé és levelezés letudva most akkor jöhet egy kis "szakmázás"!

    Először is mielőtt személyeskedésbe kezdenénk szeretném tisztázni veled hogy nem rossz szándékkal igazítalak ki, hanem mert olyan mértékű nálad az agymosás hatása hogy az már segítséget igényel!

    "Világunk olyan szakaszát éli amiben a társadalom egy nagy darabját egy cyber térben élő közönség alkotja."

    Ezt akár még tényként is kezelhetjük, de talán pont emiatt kellene a gyártóknak így az Apple-nek is ehhez alkalmazkodnia!

    "Ha megnézdnéd az ő készülék használati statisztikájuk az elmúlt pár évben folyamatosan hatalmas mértékben nőtt, ezzel egyidejűleg az iPhone darabszámok is növekedtek, (Kína stb..)"

    A növekedés tény hisz főleg az ázsiai térségben a dinamikus fejlődésnek hála egyre többen vesznek "Okos" telefont. Viszont ha megnézed akkor a "fejlődő" piacokon a legnagyobb eladási számokat az aló illetve középkategóriás Androidos készülékek produkálják! Az Apple legnagyobb felvevőpiaca a saját rajongóik közül kerül ki akik ha megjelenik bármi új almás kütyü akkor rohannak megvenni. Szintén TÉNY és statisztikailag kimutatható hogy az "ÚJ" iOS felhasználók száma stagnál de inkább csökken még ha lassan is.

    "biztosra vehető ha nincs ez a funkció ezeknek a készülékeknek az akkumlátora villámgyorsan menne teljesen tönkre"
    Így is jóval több a gond velük mint az elfogadható lenne! Ennek két fő oka az alultervezés és az ebből következő avultatás! Az Apple-nek ebben már van tapasztalata hisz volt már ilyen húzásuk még 2003-ban ( azóta elfeledett iPad akku botrány ).
    ( Hozzáteszem hogy nem hinném hogy CSAK az akkuval van a baj! )

    "hiszen amikor megindul a romlás hő és nagyfogyasztás kettős hatására még gyorsabbra vált a romlási tempó"
    Na erre most fel fogod kapni a vizet mert az Androidra hozok példát! Párom Samu S7-E telefonja olyan brutális használatnak van kitéve hogy az valami frenetikus, többet simogatja a telefont mint engem. Akkor vettük meg neki amikor megjelent. 2016 március környékén. Méretre kb akkora mint az én i7 Plus-om kijelzőméretben azt felülmúlja, akkukapacítást csak irígykedve nézem és amikor én a második napon töltőért nyúlok ő még lazán kiröhög hogy megint lemerülök.

    Elárulok még egy csepp titkot! A fizika törvényei az Androidra is vonatkoznak csak ott megtanulták azt kezelni! ( Az Apple sem hülye csak ők NEM IS AKARJÁK KEZELNI illetve tudomásul venni ).

    "akkor pedig ott vagy egy fél társadalommal egy teljesen használhatatlan készülékkel"
    Huh ne ez megint ütős beszólásod volt!
    Az iOS 2016-os piaci részesedése ha jól emlékszem akkor 14-15% között volt eladások tekintetében ami azért nem a fél társadalom! Nem hiszem hogy a 2017-es évben nagy változás lett volna.
    A másik gondom ezzel az érveléssel hogy eleve baromságot mondasz! Nem használhatatlan csak nem az amiért fizettél! Egy 1 éves "PRÉMIUM" készüléknél milyen elhasználódásról beszélünk??? Az i7 szerinted elavult régi készülék? Itt most nem a 3-4 éves telefonokkal van gond hanem az 1-2 éves készülékekkel!
    Én és sokan mások is azért vettünk egy vagyonért Apple terméket mert időtálló és megbízható ( VOLT ). Most ezt az időtállóságot vette el az Apple. Ha ezt kivesszük a képletből akkor már egyből sötétebb az a ragyogás amivel az Apple vonzza a tömegeket!

    "A megoldás egyszerű: Lassulást követően akkumlátort kell cserélni, ha pedig zöld szemléletű vagy még inkább ügyelj az akkumlátorra."
    Te normális vagy??? Azért veszek egy telefont negyed millióért hogy utána 6-12 havonta újabb 30 ezerért cseréltessek akkut? Basszus a filléres kínai vackokban is többet bír az akku.
    Eszedbejutott már hogy nem csak "Trendi" csajok, pasikák használnak iPhone-t hanem pl olyanok is akik dolgoznak vele? Hogy figyeljek pl én jobban az akkura? Nem játszom a telefonon, nem filmet nézek a telefonon, zenét ritkán de hallgatok, és fotózni is csak annyit amennyit muszáj.

    Kérdeztem már egyszer de nem láttam a válaszodban. Te milyen telefonkészüléket használsz és honnan vannak ezek a tapasztalataid?

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

Új hozzászólás Aktív témák