Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • elfelejtette

    veterán

    válasz brd #86 üzenetére

    "nekem spec. hiányzik az a 2-4 mm, amivel egy mai telefon kijelzője keskenyebb, mint mondjuk egy 3 évvel ezelőttié"
    Pont az a baj, hogy a legnépszerűbb 2020-as modellek elérték, hogy velük hivatkozzanak arra, hogy egy mai telefon nem nagyobb, mint egy 3 évvel ezelőtti, csak hosszabb, meg kisebbek a kávák. Konkrétan egy Redmi Note 9 (és ezzel együtt a kijelzője) már 1mm-rel szélesebb is, mint a Redmi Note 4 (77mm vs. 76mm). Számomra az a probléma, hogy ha már nem lehet kapni (számomra) elfogadható áron kis méretű modellt, attól még meg lehessen tartani egy kézzel, és ez a méret határ nekem kb. 73mm-es szélességnél van. Ebbe még pont beleférne egy Oneplus Nord, vagy egy Samu A51. Meg egy rakás görbe kijelzős modell, amit megint csak nem vennék meg.
    Mondjuk nekem az ideális a Pixel 5 lenne, persze nem ennyiért, meg kicsit még nagyobb aksival.

    [ Szerkesztve ]

    "Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz brd #86 üzenetére

    2014-ben még elég jól ment a sonynak, a Z-től a Z3-ig abszolút siker volt. Javíts ki ha tévedek. Sőt, ha jól emlékszem a Z2 különösen ajánlott plecsnit kapott itt. Aztán valahol a Z5-XZ környékén csökkentek az eladások.

    Nem kell hogy átjárás legyen a két tábor között. Biztos feltűnt már, hogy az apple BÁRMIT csinál, arról minden egyes internetkapcsolattal rendelkező ember hallani fog. És sokan meg vannak győződve, hogy az apple a mai napig a trendek meghatározója. Innentől kezdve már sokkal könnyebb bárkinek a torkán lenyomni bármit, ha már az apple lenyomta a saját vásárlóién. Onnantól kezdve, hogy az apple megtette, már mindenki azt gondolja, hogy az összes gyártó ezt követni fogja, csak (rövid) idő kérdése. Így gyakorlatilag nincs választása az embereknek. "Hát, végülis ha már ez a normális, akkor ez van el kell fogadni." Ez ilyen önbeteljesítő folyamat, én úgy gondolom.
    Persze a többi gyártó igyekszik "megkönnyíteni" az átállást. Csak hogy egykét példát említsek: a xiaomi nem ad alapból töltőt az új csúcskészülékhez, de cserébe ingyen ad egyet, ha kérsz. Persze jövőre már majd csak simán nem adnak. A samsung elsőnek a csúcskészülékekből vette ki a jack dugót, ott is a note szériából, amit sokkal kevesebben vesznek, mint az S szériát. Így az S széria vásárlóinak fél évük volt, hogy megbarátkozzanak a gondolattal.
    Szóval végül is igazad van, nem csak az apple kell ahhoz, hogy másik is meglépjék ezeket a dolgokat. De az adja meg a kezdő lökést. És sajnos azok a gyártók járnak rosszul, akik nem ugranak rá ezekre a trendekre.

Új hozzászólás Aktív témák