Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Juhaszatti

    addikt

    válasz no more #153 üzenetére

    Nekem S7 Edgem van, de "töltögetem". Teszek rá 4500ft-ot, abból van 4GB netem ami kb két hónapig elég, meg annyi pénz még marad mellette hogy ugyanennyi időre a telefonálásra se legyen gondom.
    Ritkán telefonálok, így nekem ez ideális.

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz no more #153 üzenetére

    Embere válogatja az okokat, az én esetemben pl.:

    Én tavaly nyáron lemondtam az előfizetésemet ... nem mintha nem tudnám fizetni, de nem használtam ki.. hanghívás kimenő nagyon ritkán van részemről.. inkább a netet használom vele, arra meg olcsóbban kijött ha kártyás feltöltős és valami netcsomag van mellé véve (1GB nekem bőven elég, youtube-ot menet közben ritkán nézek, spotifyből préniumom van így az offline is megy, a térkép/navigáció meg nem eszik sokat).. Mondjuk jó pár hónapja nem jártam metrón.. Kerülöm a tömegközlekedést ha lehet, inkább kerékpár/autó/séta lehetőségekből választok.
    úgy átlagosan 1500-2000Ftból kijön nekem egy hónap. Ha nekem nincs pénz a kártyán az csak azért van mert 1. elfelejtettem feltölteni, 2. nem figyeltem és elfelejtettem feltölteni..

    Lennék én előfizetős (előtte 4 évig voltam) de kiszámoltam, nekem a használati szokásaim alapján nagyon nem éri meg. Ráadásul a készülékek se olcsóbbak szolgáltatónál, így végképp nem foglalkozom vele (nem is említve, hogy mostanában a kártyás csomagok is olcsóbb percdíjjal mennek mint az előfizetéses csomagok percdíjai ... :U ).

    Ha lesznek majd jó csomagok.. egyszer, akkor majd újra átgondolom, nekem (pillanatnyilag) nem éri meg.

    Mondjuk én nem szívesen vennék 2-300ezerért telefont.. az első samsung ugyan ami tetszik az S8 (a kisebbik).. nehéz is megállni, hogy ne vegyek ennyiért valamit... szőrnyű az ára..

    A lélektani határom 100k alatt van a készülékért. A nokia 6 kimondottan csábító.. csak... lehetne kicsit kisebb (fizikailag) és jobb a kamera (éjszaka) .. a nappali képekkel nincs különösebb bajom.

    de visszatérve,
    tudok én is persze olyat akik "túlvállalják" a dolgot és megveszik a legdrágábbat majd "villognak" vele, de azzal is gondja van, hogy feltöltse, vagy egyáltalán valamiből egyen másnap...

    talán hasonló eset de olyan rokonom is van, akik havi 20-30 ezret költenek az internetre.. mert a mobiltelefonos netet osztják meg otthon, és ha elfogy, akkor mindig feltöltik ... számát se tudom hányszor magyaráztuk már nekik, hogy ez így nem jó, gyakorlatilag "pénzkidobás", de nem hiszi el, hogy a kábeles net ára "fix" és a forgalom nem számlált.. azt mondja valami trükkje van és biztos drágább lesz ... Az ok, ott meg hogy a "családfő" dönt helyzet van, aki nem hisz a felesége "liberális" pesti rokonainak, mert azok csak átakarják vágni... a szemében mi vagyunk a gonoszok .. és csak átakarjuk vágni...

    talán még se teljesen hasonló a helyzet az utóbbi esetben, és nagyon elkanyarodtam az eredeti felvetéstől, de minden azon múlik, hogy mérlegeljük az anyagi lehetőségeket, illetve az igényeket.
    Én pl. bár ferrárira nem telne, de városban furikázáshoz nem is vennék (bár mostanában inkább az új Mustang a "kedvenc")... bár azon már gondolkodnék, hogy egy-egy hétvégére kibérelni és elmenni valahova vele majd vissza (vagy valami egyéb régi klasszikus sportkocsit)..

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák