Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    Kíváncsi voltam, mikor kezdődik el a szokásos vita. A 10-ik hozzászólással kezdetét is vette. :(

  • kolosanyi

    veterán

    válasz #19617792 #64 üzenetére

    Igen, a stock ICS egy nagyon jól használható, letisztult, egységes rendszer, míg ezek a gányolt vackok csak a RAM fogyasztására jók, meg arra, hogy lassítsák a működést buta animációkkal. :P

  • kolosanyi

    veterán

    válasz mrhitoshi #106 üzenetére

    Ez így igaz, de sajnos az átlag életszínvonal azért jelentősen magasabb náluk. Egyébként meg ott is csak emberek élnek, az emberek meg emberek maradnak, az alaptermészet nem változik. Túl sok amerikaival nem volt alkalmam beszélgetni, de akivel igen, az alátámasztani látszik ezt a feltételezésemet, miszerint ott is van gyökkettő iq-jú birka fogyasztó, meg rendkívül széles látókörű, racionálisan viselkedő, értelmes ember is (ez utóbbi ráadásul egy rendkívül kellemes hölgy társaságnak bizonyult, akivel egy buli alkalmával találkoztam teljesen véletlenül, csocsózás közben :DD ).

  • kolosanyi

    veterán

    válasz mrhitoshi #114 üzenetére

    Ez természetesen így igaz, az a pár ember, akit megismertem a tengerentúlról, mind elmondta, hogy mennyire érintette meg őket ez az egész. Láthatóan náluk is csökkent a jólét, tényleg "nem olyan biztos az a biztos", ahogy fogalmaztál, és akkor ez az átlag középosztály fiatalabb korosztályának (20 és 30 között) a mindennapos tapasztalata. Többet sajnos nem tudok hozzáfűzni ehhez, mert nem ismerek más perspektívát, csak az övükét (én meg nem jártam még ott).
    Mindenesetre érdeklődéssel figyeltem a beszámolóikat, szeretek más kultúrákat, idegen embereket megismerni, és bár csekély, de vegyes tapasztalat volt, amit velük kapcsolatban szereztem. Ők is ugyanolyan emberek, mint mi, nem lehet sablonok közé szorítani a társadalmukat (illetve lehet, csak szerintem semmi értelme).

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Dave1984 #117 üzenetére

    Azért a Nexus S szeptemberben 70 ezerért függetlenül, két év gyári garival (+2 hónap) szerintem teljesen jó vétel volt. Persze igaz, hogy nem a klaszzikus értelemben vett Samsung mobilról van szó. :)

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Tigerclaw #121 üzenetére

    Khm... 1848-ban sikeresen elszakadunk a monarchiától?! OMM a kiegyezéstől volt...

    Továbbá nem a Habsburg Birodalom (helyesen Osztrák-Magyar Monarchia) kavart bele minket az első világháborúba, mi is a szerves része voltunk a birodalomnak. Dualizmus, rémlik? A közös uralkodó, közös külügy és hadügy kapcsolta össze a két államot (meg még egy rakat másik dolog, de ezek a legfontosabbak, amire általában mutogatni szoktak manapság, bár nem teljesen alaptalanul). Lehet itt jönni Kossuth Cassandra-levelével, de az adott politikiai és gazdasági helyzetben szükség volt a minél előbbi megegyezésre az osztrákokkal, de nem csak egyoldalúan, nekik is érdekükben állt az egész. A nagy nacionalizmusról, meg a függetlenségi törekvésről meg annyit, hogy Magyarország a dualizmus korában addig soha nem látott fejlődésnek indult, amit azóta se tudott sajnos produkálni a nemzetünk. Szükségünk volt az osztrákok felzárkóztatási törekvéseire ahhoz, hogy a refomrkor és a forradalom rendezetlen kérdései megoldódjanak.

    "Ha 1848-ban az oroszok nem avatkoznak be a másik oldalon és sikeresen elszakadunk a monarchiától, akkor nagy valószínűséggel nem történik meg az első és így a második világháború se, mivel sosem állnánk össze az osztrákokkal és kellő szövetséges hiányában és egyel több ellenséges országgal a szomszédban a németek és az osztrákok nem kezdenek háborúba."

    Ez történelmi szempontból megint csak helytelen, egyrészt a fentebb említett dolog miatt, másrészt azért, mert az oroszoknak kötelességük volt beavatkozni, nem azért tették, mert csak, meg különben is a magyarok kapják be. A napóleoni háborúk után 1815. szept. 26-án létrehoztak egy olyat, hogy Szent Szövetség (orosz, osztrák és porosz uralkodók), aminek a célja többek között az volt, hogy a forradalmi megmozdulásokat visszaszorítsák Európában annak érdekében, hogy a fennálló feudális monarchiák megmaradhassanak (ne söporje el a nemességet egy olyan véres eseménysorozat, mint a franciáknál, amit aztán Napóleon követett). Ennek vált áldozatává az egész.
    Az első világháború meg biztosan megtörtént volna, hiszen a német és az olasz egység létrejötte önmagában hordozta az egészet. Főleg az egységes Németország létrejötte volt a számottevő tényező, hiszen egy gazdaságilag (és mivel a porosz utas, azaz a "kis német egység" jött létre, ezért katonailag is) erős állam születése volt ez, ami a kezdeti európai, szárazföldi nagyhatalmi törekvések után gyarmatokat kívánt szerezni (ha nem is a klasszikus értelemben, de talán belesorolhatjuk az egészet az imperializmus korába: minnél nagyobb területeid vannak, annál erősebb a birodalmad, de ezt egy hozzáértő biztosan meg tudja mondani). Ha mi egy autonóm nemzet lettünk volna, akkor valószínűleg velünk kedzték volna a terjeszkedést, úgy lerohantak volna, mint a pinty, persze ez merő fikció, hiszen esély se volt a függetlenségre.

    Szóval nem, nem a mi függetlenségünk volt itt a kulcskérdés az első világháború kitörésében, a másodikban meg főleg nem. A második vh kitöréséért valóban az elsőt lezáró békerendszerek kidolgozóit lehetne felelőssé tenni. Trianonnál már egy kész, kidolgozott feltételrendszerrel szembesítettek minket, inkább volt diktátum, mint sem békeszerződés, de ami nagyobb probléma volt, az inkább az, hogy az egész békerendszerben nem, vagy csak a kellőnél jelentéktelenebb mértékben vették figyelembe a wilsoni elveket. Trianon csak hab volt a tortán...

    Európát meg nem igazán tudtuk megvédeni kelet felől sajnos, mint ahogy azt a török hódoltság korszaka ékesen bizonyítja. Egyedül gyengék voltunk a nagyhatalmi játszótéren betöltött védőbástya szerephez. A törököknek a célja egyértelműen az osztrákok gyengítése volt, hiszen francia szövetségesként szerepet játszottak az európai hegemóniáért folytatott küzdelemben, hozzájuk pedig rajtunk keresztül vezetett az út. Az már más kérdés, hogy a hatósugár elméletnek megfelelően sosem érték el Bécset, így igazából nem érték el törekvésüket.

    No offense egyébként. :)

    (#122) gabor85
    Mi ez a f@szság? Ezt komolyan gondolta ez az ember?

    [ Szerkesztve ]

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Tigerclaw #147 üzenetére

    Azt egy legolcsóbb droid is ugyanolyan jól megcsinálja, ráadásul nem is biztos, hogy drágábban. Persze nem áll szándékomban belebeszélni, mindenki azt vesz, amit akar. :)

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Everman #240 üzenetére

    Szerintem érdemesebb lenne hanyagolni ezt az iOS-Android vitát már. Mint írtad, más megvalósítás, más mögöttes filozófia, pontosan ettől lesz más a felhasználói bázis. Egy stock droid (főleg az ICS) képes arra, hogy out of the box a legtöbb igényt kielégítse. Ez, mint írtad, a háttérben való, sallangoktól mentes működés, és az alkalmazások futtatása. Attól nem az oprendszer lesz jobb, vagy rosszabb, hogy a gyártó szétgányolja az egészet, ez a gugli hülyesége, hogy ezt ilyen szinten hagyja. A Holo irányelvekkel már jó felé haladnak, de én nem javasolnám, hanem kötelezővé tenném. Igenis legyen már egy egységes képe a platformnak bakker. Ráadásul ezekkel a "mélyen integrált funkciókkal", amivel egyes gyártók képesek előhozakodni, csak biztonsági réseket nyitogatnak, pazarolják a RAM-ot, lassítják a működést buta animációkkal, parasztvakító hülyeségekkel és az amúgy jól működő rendszert szétbarmolják.
    Egyébként ahogy elnézem, tényleg jót tesz a Holo az egésznek. Például az új MW teljesen jól betartja az irányelveket. Így a Holo-nak megfelelően elkészített appokkal harmonizálni fog az egész (végre). Remélhetőleg oda is eljutunk majd nem sokára, hogy nem lesznek stabilitási, kompatibilitási gondok (bár hozzátenném, hogy nekem eddig sose volt ilyen problémám, szerencsémre olyan telefonokat választottam, ahol nem volt semmi ilyen).
    Az alkalmazáskínálat meg szintén fejlődik. Végre van droidra is értelmes zenei app. Megjelent Jordan Rudessnek, a Dream Theater billentyűsének a MorpWiz nevű, iOS-en díjnyertes appja. Meg is vettem, már csak a banda által érzett szimpatizálásom miatt is. :) Az iOS-es változat fejlettebb, de ez az első verzió és minden jól működik rajta. Baromi jól szól és jól használható alkalmazás, remélem Rudess összes eddigije megjelenik majd droidra is, illetve azt, hogy ezzel a többiek is beszállnak a buliba. :)

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Everman #250 üzenetére

    "Többször leírtam már, hogy kötelezővé tenném a készülékek stock rendszerrel való árusítását, a gyártó meg a saját Play-en lévő területére felrakhatná az egyedi szoftvereit és felületeit, amit vásárló dönthetne el, hogy telepít, vagy sem. Így ha a Google kiadja az újabb verziót, akkor azonnal lehetne frissíteni, max a gyártói sallangokra kellene várni annak, akinek az kell."
    :K

    "Azt ugye látod, hogy ez csak egy játékszer azokhoz képest, amiket mutattam..."
    Persze, elég megnézni ugyanennek a programnak az iOS-es verzióját. Elég az hozzá, hogy Rudess azon koncertezni szokott. :) De ettől eltekintve remek alkalmazás, eddig ez a legjobb droidra és ez már tényleg nem rossz. Elég sok dolgot tudsz rajta variálni, hangnemeket, oktávokat, effekteket, visszhangot, sok mindent.

    "Sajnos az Android alapvető zenei hardveres szabványokat sem támogat és nem tudok olyan droidos készülékről, aminek lenne normál hangkimenete, így ennek sajnos elég sok akadálya van pillanatnyilag."
    Mit értesz normális kimenet alatt?

    [ Szerkesztve ]

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Everman #260 üzenetére

    Tudtommal az OMAP 4-es cuccokban található TWL6040-es kodek tud digitális kimenetet. Az más kérdés, hogy ezt a szoftver támogatja-e, vagy hogy oldják meg az egészet. A midiről viszont fogalmam sincs, gyanítom, hogy nem támogatja.
    Egyébként én szoktam használni a Nexusom forrásként itthon is, ha épp nincs meg CD-n az anyag, amit lejátszanék. Tudom, nem előerősítetlen jel, de a Voodooval elég jól be lehet lőni a dolgokat, ráadásul nálam még mindig a hangrendszer a gyenge, nem nagyon jön ki a veszteség.

    (#262) sirály12
    Az iPhoneban (a 3G-ig) Wolfson WM8995 volt (meg az addigi iPodokban is ha jól tudom), utána már valami Cirrus, de úgy tudom, hogy az is meglepően jó. Szóval igenis jó forrás az iPhone.

    [ Szerkesztve ]

  • kolosanyi

    veterán

    válasz #56573440 #273 üzenetére

    Persze, nem lesz egy high end cucc, de azt ne várja el senki szerintem. Az átlagosnál kicsit igényesebb zenehallgatásra megfelel, ahogy bármelyik telefon, amelyikben értékelhető DAC + AMP van. Az viszont sajnálatos tény, hogy a legtöbben nem az van. :(
    A sokmilliós cucc meg azért elég erősen elrugaszkodik a realitások talajáról szerintem. :)

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Touch-ko #313 üzenetére

    "A temahoz visszaterve: sokaknak draga az iPhone, pedig nem az."
    Pedig sajnos az. De ok, közelítsük meg máshonnan... Nem az sok, az átlag magyar fizetés kevés hozzá. :( (Persze a konkurencia is ugyanolyan drága lesz lassan...)

    szerk.: Egyébként írtad, hogy laggolt a böngésző droidon. Próbáltad az Opera mobile-t? Az nagyon jól sikerült, szuperül optimalizálták, az összetettebb weblapokon se laggol be. Nem is értem, hogy a gyárit miért nem tudják így megcsinálni... Mondjuk az ICS böngészője sokat javult, az is frankón gyors. :)

    [ Szerkesztve ]

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Touch-ko #318 üzenetére

    Persze, jogos, én nem is mondtam, hogy nem így van. Sajnos itthon ez nem egyszerű dolog... :(
    És természetesen nem egy cég tehet erről, bár ez az egész egy nagyon túlárazott szegmens. Nem lenne szabad ennyit elkérni az ilyen kütyükért, szerintem 100k lenne a maximum összeg a csúcskategóriában.

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Einstvan #326 üzenetére

    Az új SGS 200k felett lesz, az új iPhone is minden bizonnyal. Ugyanígy nem férhet ahhoz se kétség, hogy az Apple telefonja jóval több eladást tudhat majd magáénak, mint a Samsungé. Azonos áron az emberek inkább azt veszik, amelyik divatosabb, többet hallani róla, nagyobb hiszti veszi körül, vagy egyszerűen csak jobban tetszik neki. (Sokan még akkor is így tesznek, ha drágább.)
    Az Android fölénye meg nem egyértelmű, ugyanígy az iOS-é se.

    (#336) Everman
    Jóó, ez tetszik. :DDD
    Egyébként életemben nem küldtem még droidról BT-n keresztül semmit. Ja de, egyszer kipróbáltam mindegyik telómon, hogy működik-e.

    (#338) sirály12
    A BT sz@rt se ér, ha nem pár KB-os képeket küldözgetsz. Akkor már inkább Wi-Fi direct. De a leghagyományosabb mód még mindig az USB OTG lenne. Már ha tényleg sok adatot kell egy nagy háttértárral rendelkező mobil eszközről átvinni egy másikra.

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Everman #358 üzenetére

    Amit aztán ellopnak az öltözőből tesióra alatt, mert Ödönke nem zárta be az öltözőt...

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Touch-ko #374 üzenetére

    Jó, de az i5800 nem egy izomtibor... Egy rendes hardverrel megáldott készüléken nem szaggat a net, hidd el. ARMv7, minimum 800 MHz és legalább egy felpiszkált Adreno 200 (jobb ha 205, vagy valami értelmesebb SGX) GPU, na meg minimum 512 MB RAM mellett nem lesz "használhatatlan" a droidos cucc se. Lassabb lesz, mint az iPhone 4 hasonló hardverrel, de csak minimálisan.

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Touch-ko #380 üzenetére

    Elvileg ugyanaz a proci, mint a 3G-ben, GPU nincs mellé, és ami inkább baj, hogy csak 256 MB a RAM. Droidon kell az 512. Persze custom ROM-mal az is teljesen jó lesz, a gagyi LG GT540-em is megtáltosodott egy jól optimalizált főzött szoftververzióval. Elég nagy baj az, hogy két éve ennyire sz@rtak optimalizálni a gyártók. Idén azért már jobb a helyzet, a belépő szint is elég gyors a mindennapokhoz már. Ehhez kellett ugye a hardveres ugrás is.
    Érdemes összehasonlítani egyébként, hogy hasonló hardveren egy vanilla droid (akár egy referenciamodell) mennyire jobban teljesít, mint a gyártói gányolt vackok. Nekem módomban áll ez Nexus tulajként, viszont ezek után tényleg megkérdőjelezem a szükségességét és a létjogosultságát ennek a nagy szabadságnak, ami a gyártóknak megjár.

    Viszont vicces, de a Sony bazi jól optimalizál. A tavalyi széria minden tagja röccenésmentesen működik, pedig "csak" második generációs Snapdragon van mindegyikben. :)

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Touch-ko #382 üzenetére

    Na ebben nem jeleskedik egyik-másik gyártó. Az Apple viszonylag könnyen tud egy fix hardverkörnyezetre optimalizálni, de basszus ezt rég kitalálták már. Tessék, tényleg ott a Sony, ugyanazt a vasat pakolták minden kütyübe, korrektül is működik minden. Ebből látszik, hogy maga az OS képes a mindennapos feladatok zökkenőmentes ellátására (most eltekintek az olyan alkalmazáscsoportoktól, amik nem is léteznek rá, mert szerintem az orvosi, zenei (bár ebből már van egy értelmes darab, hurrá :DDD ), műszaki stb alkalmazások nem feltétlenül tartoznak a mindennapos használat kategóriába). Sokszor a gyártó, akinek meg kéne csinálni a firmwaret, csak hanyagul, vagy sehogy se optimalizál, viszont az ilyeneket csapnám tarkón egy péklapáttal. A referenciamodelleken, meg az értelmesen megcsinált kütyüknél nincs ilyen gond.

    De még jobb példa a WP. Szintén tekintsünk el attól, hogy kinek jön be a Metro, vagy kinek nem. Az az OS jól meg lett csinálva, nincs semmi fennakadás. :)

    (#383) Xero
    Sose vontam kétségbe ezt. Mindig is utáltam a gyártói gányolást, pontosan ezért. Feleslegesen pazarolják az erőforrásokat a giccses, túlanimált sz@rokkal, amiket UI-nak mernek nevezni. Ezzel amúgy még nem lenne akkora gond, ha legalább normálisan csinálnák meg a csillivilli vackot, de ehelyett azt kellett megvárni, hogy a belépő szint jusson el a 2009-es csúcs hardver szintre (Nexus One ugye), ami aztán tényleg elcipeli problémamentesen a rendszert. Ja és ami még viccesebb, az a biztonsági rések, hátsó "kapuk" kérdésköre, amiket előszeretettel nyitogatnak ki a gyártók. Nevetséges...

    Az utolsó bekezdésre meg: :R Adná az ég, hogy ez bekövetkezzen!
    Amúgy ilyen téren egyetértek Evermannel. Annyi megkötés minimum kéne, hogy csupasz OS-t lehessen csak kiadni, a plusz szoftvereket, skineket, stb dolgokat meg utólag telepíteni. Mielőtt betalálna valaki a Sense cuccal... írják át úgy, hogy ne keljen olyan mélyen integrálni minden sz@rt...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák