Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ledfold

    tag

    válasz HarleyCustom #117 üzenetére

    +1
    Amit már tönkretettünk azt nem lehet visszacsinálni. Nem azt érdemlik az állatok és a természet amit teszünk velük. A dolgunk intelligenciánk folytán a megvédésük lenne, nem a kihasználásuk és kipusztításuk.
    Mondjuk az emberek 5%-a kegyetlen és gonosz (mondjuk nem a semmitől vált azzá, az más kérdés). 5% szeretne valamit jobbá tenni és tesz érte. 90% pedig - elfátyolozva magát a valóság meglátásától, nem meri szembesíteni magát vele - hallgatólagosan, (nem biztos hogy tudatosan) hozzájárul a szenvedéshez és a pusztításhoz. Az elv a másik is így csinálja... akkor nekem miért kellene másképp...
    Amíg az ember jelen van addig nem látok én sem lehetőséget a világ számára a pusztuláson kívül. Most nem egy folyamat elején járunk hanem a vége felé. Megoldás erre nincs. Mentség sem.
    Egy idézet egy cikkből:
    „Finom becslések szerint évente 150 milliárd állatot ölünk meg, de egyesek ezt akár 300 milliárdra is becsülik.”
    És egy másik:
    35 év alatt kihalt az állatok egynegyede

    Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

Új hozzászólás Aktív témák