Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz stemplar07 #357 üzenetére

    Ja kb átszámolva a 16 Gb-os verzió 233-235 ezer Ft lesz, (ha 315-ös eladási árfolyammal számolok és az ÁFA különbözetet is figyelembe veszem).

    Az ÁFA hatás miatt Mo-n 5,8%-kal magasabb a 6-os Iphone, mint Németo-ban, vagy Ausztriában az annyira azért nem durva, nem tudom miért mondjátok csak Mo-n nagyon extra drága ez a telefon?

    Persze szerintem azért aki a 16GB-os telefont akarja megvenni 2014-ben, az nagyon sokat fog szívni a kevés háttértár miatt, főleg aki használja a telefont, pl. videózás, fényképezés, GPS, zenehallgatás stb- ez a változat kilőve, vagy jön a másolgatás, törölgetés állandóan. (A 16 GB-ből mennyit is használható szabadon?)

    Szóval a 64 GB-os változat a használható szint, annak mennyi az ára 100 Euróval több?
    Ha igen, akkor adjunk még hozzá 32-33 ezer Ft-ot és akkor Mo-n k-b 265-270 ezer Ft körül lehet majd venni független, már használható kategóriába tartozó 64 GB-os Iphone 6-ot.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Parallaxis #411 üzenetére

    ErJa rokonomnak a Iphonjával az IOS frissítése után nem lehet telefonálni ez renben van szerinted?

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz zola96 #38 üzenetére

    A másik nem tudom ki terjesztette el azt, a hülyeséget hogy egy 3 éves használt tökéletes állapotban lévő Iphone 4S 100 ezer Ft-ért eladható, nézzétek már meg az árakat kicsit: [link]
    Itt egy 2 éves teló képek alapján kifogástalan állapotban lévő 4S, amit 60 ezerért árulnak és ebből még alkudni szoktak a vevők általában: [link] Számoljunk csak menyit is vesztett a csávó két év alatt?
    De valószínűleg ennyiért sem fog elmenni, mert már 50-55 körül is árulnak 4S-t ugyanitt, erre példa, hogy a 64GB-os 4S augusztus 23-a óta Budapesten hirdetnek, most már 65 ezerért és nem kapkodnak utána:[link]

    Parallaxis:
    Azért itt jellemzően gyorsabb a full HD-s nexus 5 az Iphone 6-nál, de az lenne a normális, ha FullHD-t Full HD-val hasonlítanának össze pl. Iphone 6 plussal. [link]

    A rokon 2 napig biztos nem tudott telefonálni a telefonnal, nem tudom azóta jó-e a telója majd megkérdezem. Itt a szuper javítás: [link] És a szuper IOS 8 [link], de lehet majd jön a 8.1 és megoldja.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Braddock #476 üzenetére

    És azért tegyük hozzá, hogy amit linkeltél, az a 8 GB-os változat, amit meg nem is tudok értelmezni, sajnos.
    Én egyébként már a 16GB-os változatokat sem tudom értelmezni, most ezt hogy lehet eladni pár év múlva.

    Meg van az a történtet, hogy Németországban 50 EUR havi előfizetésért elvihető az Iphone 6, gondolom az a 16 GB-os változat, amit én továbbra sem tudok értelmezni, úgyhogy szerintem inkább a 64GB-os változat árát kéne megadni.

    Németország esete: Jójó tehát kifizet havi kb 16 ezer Ft-ot, és 380 ezer Ft-ot kifizet 24 nap alatt a szolgáltatónak, kap egy (szerintem erős kompromisszumokkal használható)16 GB-os 220 ezres telefont, és ingyenes a net, és a beszélgetés, de nem szabad elfelejteni hogy ez Németországon belül, és kap a mobilszolgáltató egy korrekt ügyfelet. Azért egy német csávó 2 év alatt azért jár külföldre ott a hívásokért, internetért, a külföldre történő hívásokért, SMS-ért már fizetni kell, valószínűleg ahogy itthon is, én sokat szívtam ezzel amikor a magán telefonom előfizetéses volt, maradt még keret de külföldre, külföldön nem tudtam használni. (Szóval én is sokat szívtam ezzel, mert külföldön él a nővérem. Tényleg egy kérdés a T-mobilon a mobil hálózaton korlátozták a skypot, ezeket, mert nem nagyon működnek már régóta, (korábban tök jól működött)? Azt tudom pl. hogy pl. Hollandiában ezeket a programok nem használhatók a mobilinternet a hálózaton.)

    Itthon sajnos kicsi a piac, nem nagyon bővül, sok volt a lelépés, hamis személyis vásárlás stb. és nem olyan fizetőképes a kereslet, nem éri meg ilyet ajánlani. Van egy ismerősöm szolgáltatónál aki árazással foglalkozik, azt mondja itthon nagyon ráfizetés ez a buli sajnos.

    Egyébként szerintem a 64GB-os Iphone 4S 65 ezerért, ha okés eléggé megéri szerintem jó telefon az, főleg ha IOS 6-tal lenne, az nekem sokkal jobban tetszett, egyszerű, letisztult volt, ami nekem bejön.

    Tényleg az IOS-nél az ikonokat le lehet cserélni, valami egyszerűbb, letisztultabbra, mint ami az IOS 7-ten van?

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz bagkri01 #483 üzenetére

    Ja fejlődik a T-mobile is vidéken, pl. Nógrád megyében, hatvantól 30 km-re lévő Mátra aljai 1500 fős faluban (Szurdokpüspöki) , eddig sima GSM-n lehetett netezni!!! Pár hónapja jött az Edge, ami teljes felüdülés.
    Bár azért tegyük hozzá a korrektség valószínűleg, hogy a mostani tender alapján 800-as frekvenciák megnyitásával nekik gazdaságosabb lesz a falukban is széles sáv bővítés: [link]

    Ami a legnagyobb szívás, itthonról mobilról-mobilról telefonálnék Hollandiába, akkor 180 Ft a hívás percdíja továbbra is és 1 perces egységekben mérnek, és akkor is ennyi ha 16 ezres a havi díjam. De ha Hollandiában vagyok ugyanezzel a magyar sim kártáyval és bárhová Eu-ba telefonálok akkor csak 74,4 Ft a percdíj!!!
    Miért csak a roaminggal foglalkozik az EU, a saját hálózatból külföldre indított hívás
    díjával miért nem?

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Parallaxis #491 üzenetére

    Ha a rokon béna, arról nem az Apple tehet.
    Sajnos tényleg béna, a rokon, és elég sokat dolgozik, és nem ér rá különböző leírásokkal, visszaállításokkal sz.ar.kodni, de pont ezért vett Iphone-t, drágán, most meg nagyot szívott. Mondta is a következő teló biztos nem Iphone lesz!

    Ugye a kedves rokon nem ausztrál? Mert ha nem, akkor őt nem érinti.
    Olvasd el a cikket mégegyszer kérlek: [link]
    "Utóbbiak eredetileg csak az ausztrál felhasználókat sújtották, azóta azonban kiderült egy olyan probléma is a frissítéssel kapcsolatban, ami minden felhasználó esetében jelentkezhet. Ennek lényegét az képezi, hogy a rendszer a gyári beállításokra történő visszaállás részeként törli az iCloud dokumentumokat, annak ellenére, hogy a folyamat megkezdése előtt kifejezetten azt mondja, hogy semmilyen felhasználói adatot nem fog megsemmisíteni."

    Egy 2 éves Androidos készülék ennél sokkal többet veszít az árából, főleg, hogy a 4s egy 3 éves modell:
    Ez nem igaz, ugyanis az emberek többsége, ha nem függő, vár egy két, hónapot, amíg kijönnek a telefon esetleges hibái, és nézi az árakat pl. szab egy határ pl. ha az új S5 drága még, legfeljebb megveszi az S4-et ennyi. Annyit azért nem veszít a mindennapi használat során. Azok a telefon őrültek, akinek azonnal kell, mert villogni akarnak, megérdemlik! Ezek veszítenek sokat, de ez néhány ember! Te meg a legdrágább csúcskészülékben tudsz gondolkozni a csúcskészülékeken tényleg sokat lehet veszíteni. De az emberek többsége nem csúcskészüléket vásárol, hanem 30-70 ezer körül, mint az ismerőseim. Pl. kollégám lánya 26 ezerért vett Nokia 520-at MM akcióban, másik kollégám kétkártyás Samu Duos-t 40-50 között, és szeretik, amire kell nekik jók ezek a 4 colos telefonok! [link]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Parallaxis #491 üzenetére

    Egy 2 éves Androidos készülék ennél sokkal többet veszít az árából, főleg, hogy a 4s egy 3 éves modell.
    Az kiadás után vásárolt csúcskészüléknél azért természetesnek veszi az ember, hogy sokat veszít a teló 2-3 év alatt, de itt mások a szempontok pl. BMW, Audi esetén is sokat veszít az ember az árából, de nyilván itt is mások a szempontok, nem az értékvesztés. De az emberek többsége nem csúcskészüléket, csúcsautót vesz, Magyarországon. Mondjuk az igaz pl. Németországban nem feltűnő az Audi, BMW, szinte átlagosnak számít, de pl. Hollandiában ez nem jellemző, elég sokszor 6-8 éves autókat látni, pedig Hollandiában magasabb az egy főre jutó GDP, mint Németországban.

    Bocs kifutottam az időből, S Duos helyett, a utódot az S 2 Duost akartam írni, két procis és két kártyás és pl. az E-digitalban is 35 ezerért árulják. Olvasd el a véleményeket az emberek többsége elégedett a telóval:
    [link]

    De ha több memória kell és 4,3 -as kijelző akkor megkapod 10-essel többért a szintén kétkártyás Core 2 Duost.
    Sok embernek pl. a 2 kártya fontosabb mint a csúcskészülék, mert legtöbb embernek van egy céges, sokszor csak a cégen belüli ingyenes telefonálás miatt adott teló + a saját telefon. Két telefont tölteni, hordozgatni macera a legtöbb embernek.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Parallaxis #499 üzenetére

    "ha az új S5 drága még, legfeljebb megveszi az S4-et ennyi. Annyit azért nem veszít a mindennapi használat során."
    Az hogy ott van választék, évente jön ki a telefon, ezért nincsenek akkora különbségek a készülékek között, pl kijelzőméretben mint a 4 col vs 4,7 col között, de feleanyiért megveheti mint a legújabb csúcsmodellt, de nem veszít majd később annyit.
    De pl. ezt a Huawei P6 fémborítású HD kijelzős akkori csúcskészüléket 100-120-ért lehetett venni a bevezetéskor, most 70-80 körül lehet kapni függetlenül , ha most megveszed mennyit bukhatsz vele, pl. egy 270 ezres 64GB-os Iphone 6-hoz képest?
    [link]
    És mielőtt lefikáznád, ha a növekedés marad kb 1-1,5 után a Huawei a telefon eladásokban utólérheti az Iphone-t, és nem elsősorban gagyi, nagyon olcsó kategóriában mozog lásd az új p7.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz 407 #503 üzenetére

    Most et I5S, vagy I6s?
    És a 16 GB-os változat ennyi, vagy a 64 GB-os? Persze ha neked kell ez havi kb 15-16 ezer Ft-os csomag, ennyit letelefonálsz akkor megéri, de ha haza Mo-ra telefonálnál pl. akkor azért már pluszban fizetni kell, uyge jól értettem? (Ezzel az előfizetéssel 2 év alatt kifizetsz kb. 410 ezer Ft-ot így a szolgáltatónak persze megéri, bőven.)

    De ha ilyen csomagra van szükséged, akkor nyilván érdemes már Iphone 6-ot venni, ezzel nem vitázok, nyilván ha kisebb lenne a havidíj pl. a sima RED-nél, ami csak 30 EUR lehet, akkor kijönne az árbeli különbség a két telefon ára között.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz 407 #506 üzenetére

    A viber neked működik ezek szerint, az jó szerencsés vagy, vagy valószínűleg a magas előfizetés miatt nincs korlátozva. Nekem T-nél mobilneten a skype régebben működött, még akár EDGE-ről is, ha csak beszélgetésre használtam, nagyon sokat is használtam, ha úton voltam. Most már nem működik, szakadozik de ahogy mondta a sógor Hollandiában is korlátozva van, bár lehet a drágább csomagok esetén ott sem. Így marad az otthoni vezetékes internetről a Skype.

    Ha valamiért mégis sűrgősen hívnom kell a nővérem ha csak 10-15 mp-et is beszélek akkor is 179 Ft-ba fáj nekem, inkább az SMS marad (mondjuk ha véletlenül külföldön lennék, onnan hívnám akkor csak 74,4 Ft lenne ugyanez a EU roaming árak korlátozása miatt, de már ezt elpanaszoltam korábban.)

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz kchris78 #509 üzenetére

    Nekem a T-nél 200 MB-asom van, de lakossági. Régebben céges volt azon biztos ment volt, kb fél éve váltottam vissza lakosságira, tényleg az is lehet, hogy azóta össze-vissza szaggat, szétesik a Skype HSDPA-n is. Köszi, az ötletet.

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Touch-ko #541 üzenetére

    Rokonomnak, aki Angliabán vettse az Iphone 4S-t nem oldotta meg a hibáit a 8.0.2, de tobb hasonló embert ismer akinél hasonló a helyzet. Az a helyzet, hogy a telefonkönyvnél a neveket, telefonszámokat ne tudja megnyitni, és ha lenyomja a hívásgombot sokszor egyszerűen lefagy, hiába frissítette a javítást.
    Mit kellene tennie, valaki tud adni tanácsot?

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz HUTCHDB #575 üzenetére

    Csak azt nem veszitek figyelembe, hogy pl. ott a lehetőség, pl. a Samsungnál, hogy veszel egy új S4-et 100-110 ezer Ft-ért és az emberek többségének ez bőven jó. És az átlagemberek nem vesznek csúcskészülékeket, sőt nem fizetnek 100 ezer Ft felett a telefonokért, mert használati tárgynak tekintik, nem villogni szeretnek velük. (Ugyanez van a luxusautók esetén, az emberek többsége 3-5 milliónál nem fizet többet egy autóért újjonnan, de van aki 8-12 milliót is kifizet. Hiába pl. egy Audi értékállóbb mint a többi autó, akkor is kb. 3-4 év alatt biztos elbukja az ember egy átlagos új autó árát azaz 4-5 millió Ft-ot.

    Aki villogni akar, vagy kütyü bu.zi az veszi mindig a legújabb csúcskészüléket, azonnal a megjelenés után. A többiek nézegetik az árakat funkciókat melyik éri meg ár érték arányban legjobban, és megnézik mennyivel tud többet a csúcskészülék, és az 1 éves készülék, vagy a középkategóriás készülék is megfelel neki, letolja hogy ő most nem lesz menő.

    És nekem ne meséljétek, hogy annyira értékálló az Iphone meg minden, az hogy mennyiért hírdetik az nem mérvadó, az a lényeg mennyiért viszik el, pl. itt van egy 1 év 8 hónapos kifogástlan Iphone5, 99 ezerét hírdetik most, augusztus óta fenn van, tehét 1 év 6 hónaposként került fel a hírdetésre. [link]
    Másfél év alatt csávó egy új S4 árát bukta a telón, vagy más középjkategóriás telefon árát, de valószínűleg többet, mert 99-ért sem kapkodnak a telefonért:

    A használt telefon mennyiért megy el az lutri és szerencse kérdése, ahogy többen is leírták, hiába volt kifogástalan állapotban renkívül szemtelenül alkudtak a telóból. Tényleg mennyi is lehetett pontosan másfél éve egy ilyen Iphone 5 függetlenül 220 ezer?

    Ha egy teló értéke 220 ezer volt újonnan, 80-90-ért el tudja adni, akkor másfél év alatt 120-140 ezer Ft-ot bukott az Iphone-on a csávó ez szerintem nem kevés! Ez a teló tényleg annyira értékálló?

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Tibee86 #580 üzenetére

    Hagyjatok már a szolgáltatós dumával, hülyeség akkor a nagy kedvezményeket nem adnak magyarországon az Iphonokra, meg akkor is igaz, hogy a középkategóriás telefonért is arányosan kevesebbet kellett volna fizetnie.
    Sőt az még jobb üzlet a középkategóriás telefon, mert a te számításod szerint hozzávgáják ingyen mondjuk egy havi 10 ezes előfizetéssel és másfél év múlva eladja 40-50 ért, és könnyen el tudja adni, mert még garanciális a teló másfél évesen (ugye az átlagos garancia 2 év kivéve Iphonok).

    Akkor a te gondolkodásod szerint, a középkategóriás telók ha ingyen veszi pénz termelnek? (Ez a legjobb üzlet!)

    Hol vannak azok a nagy kedvezmények, még a havi 10.000 Ft-os előfizetés esetén is egy régi kifutó modell, és abból is a legalapabb, nagyon kompromisszumos, másolgatós törölgetős az 5S 16 GB-os 174 590 Ft:
    [link] (Ennek az 5S-nek a már jól használható 32 GB-os változata 2 év hűséggel 10 ezer Ft-os havidíjas előfizetéssel 210 ezer Ft még most is. Hoppá!!! [link]

    Egy középkateriás 5,2 colos LG2 meg 121 ezer Ft hűségidő nélkül, dominókártyval:
    [link]

    Meg a másik kérdés egy 2 év hűségidős telót, a hűségidő letelte előtt másfél évesen ki az a hülye, aki megvesz, pl. vidékről szerződés nélkül? Persze ráírják, a hírdetésre, hogy biztos nem titlatják le akkor már így is van mi?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák