Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ulkesh

    őstag

    válasz hanee #184 üzenetére

    "A netet esetleg kihasználod rajta, ami nekik üzleti szempontból kb. mindegy, hogy te havi 2, vagy 3 GB-ot használsz fel. De én nem ismerek senkit aki ennyit telefonál, pedig pl. unokatesóm egész nap a telefonon lóg, de még ő sem beszél havi 600 percet.. "

    Több ismerősöm van aki bőven többet beszél, de nem kell messzire mennem, a cégünk üzletkötői lazán lenyomnak dupla ennyi percet is havonta.

    "Esetleg egy céges telefonon kihasználható, de egy cég nem vesz iPhone-t az alkalmazottainak."

    Elég nagy tévedésben vagy :D
    Spec az én 3GS-emet egy nagy cég flottájához való csatlakozás révén vásárolom meg, a srác aki intézi az átírást mesélte, hogy gyakorlatilag aki új készüléket választ, az az iPhone-t választotta, így nem kizárt, hogy még heteket várhatok a készülékre, mert még meg sem jelent, de a kiemelt ügyfelek miatt várólista van.

    "Egy átlag felhasználó (a magánszemély, aki megveszi ezt a telefont 90%-ban) egyszerűen soha nem beszél ennyit."

    Az átlag felhasználónak ott az Ikon200, ha csak naponta 4-5 percet beszélsz a családoddal, akkor már ki van használva.

    "Gyakorlatilag nézheted bárhonnan, te a telefon árát törleszted nekik vissza, csak máshogy nevezték el a dolgot, hogy megegyed."

    Gyakorlatilag, ha valaki úgy veszi meg egy adott csomagban, hogy azt nem tudja kihasználni, az hülye, már ne haragudj.
    Ha külön, készülék nélkül veszel egy tarifacsomagot és nem beszéled le a benne foglalt perceket, akkor Te minek az árát törleszted azzal a havidíjjal?

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • - = Zk = -

    félisten

    válasz hanee #184 üzenetére

    " Akinek nincs legalább 35 ezer Ft-ja egy telefonra (mert ugye IKON 400-al ennyi), az nem fogja tudni fizetni a havi 17 ezres telefonszámlát sem... SZVSZ "

    Én 30k-ért hoztam el az 5800XM-et, részletre. És a telószámlám havi szinten 17-20k. DE ebbe benne foglaltatik (az esetek többségében) a havi 3750 forintos TÖRLESZTÉS...
    Nem beszélek sokat, de pl erről fizetem a seed-szerveremet, ami 12 naponta 2k.
    Jah, és mellette haviszinten használok NET80-as csomagot. Ellenpéldának máris jó vagyok! ;)
    szerk :ECO csomagban vagyok, + Családbarát kedvezményben, családtag végett...

    (#192) hanee: Ezt érthetem magamra is, mert én pl egy 5800-át vettem ezzel a konstrukcióval? Csak más árakkal...

    [ Szerkesztve ]

    " Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

  • Malory

    tag

    válasz hanee #184 üzenetére

    Igaz.

    elnézést kérek, hosszú OFF-jön, de talán érdekes lehet:
    @Ulkesh (ez nem kioktatás, csak szerintem tényleg ugyanarról beszéltetek hanee-val kérdés, hogy megéri-e neked)

    Ez a díjcsomag valóban úgy van kialakítva, hogy hivatalosan nem részletfizetés de valójában az! Részletekben fizeted ki benne a profitot, csak nem annyira nyilvánvalóan, mint a hitelnél.
    Számoljunk utána, vajon mennyibe kerülhet egy perc telefonos szolgáltatás a T-mobile-nak? Nos, kb. ha nem tévedek nagyot, mindenféle járulékkal, dolgozók munkabérével, rezsiköltséggel egybevéve biztosan nem haladja meg az 1, de nagyon sokat mondok: 3 forintot. Ikon 200-ban a percdíj 35 Ft. Az előfizetési díjból lebeszélhető 200 percés küldhető 100 ingyen :) SMS szintén 35 forintos (önköltség nagy jóindulattal legyen 1 Ft) áron. A mobilnetet most nem számoljuk ide, mert ténlyeg fogalmam sincs az önköltégről, gyanítom, hogy kbyte-ként fillérekben sem biztos, hogy mérhető.

    Tehát ha nagyon ügyesen kihasználja az ember minden percét: akkor 200x35 forint/perc =7000 forint. Mindent elesemesezik 100x35 =3500 forint és még ingyen is netezik.(1GB-ig) én sokat használom a 3G-t, de még sosem létem túl az 1G-t havonta, pedig ennek duplája van.... mérleget vonva fizetsz 5000 HUF-ot papíron 10500 HUF-nyi szolgáltatásért. ekkor az egyszeri, de dörzsölt ember, összefeni két kezét és megveszi a telefont, mert ó-hát én ezt tuti elhasználom... és milyen jól jártam az olcsó telefonnal... két évre 80.000-ért. (A szolgáltatódnak ez belekerült 120.000HUF-ba mondjuk ennyiért veszi a készüléket, de sanszos, hogy inkább valahol 100.000-ért.)

    Ott tartunk, hogy letelik a 2 év és te fizettél a T-mobilnak 24*5000+70.000 HUF-ot 190.000 HUF-ot összesen úgy, hogy soha egy percelse sem fizettél többet.

    A szolgáltatás a T-mobilnak belekerült költség oldalon 200x3x24=14.000 HUF-ba a percdíjakért és sms-re belekerül neki 100x1x24=2400 HUF-ba ez eddig durván 16.400 plusz megvette a készüléket 120,000-ért nagyon rossz kondíciókkal, akkor most járunk 136.400. Keresett rajtad 60.000-et ezt még leadózza és marad 45.000. (tiszta profit) pár kérdés maradt.
    Hány előfizetés van iPhone-ra?
    Vajon a többi telefonnál és előfizetésnél másképp számolnak-e?
    Vajon mennyivel becsültem túl a szolgáltatás önköltségét?
    Vajon mennyivel lesz nekik évente olcsóbb a szolgáltatás önköltsége?
    Vajon meddig használod ezt a díjcsomagot?

    Nekem iPhone 3G-m van havi 10.000-et fizetek…..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák