Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bbendre

    őstag

    válasz Gicz #729 üzenetére

    Nekem ez a "túl HDR-esített" nem jelent semmit.
    Samsung-on fotozótt kép nagyon jól néz ki a Samsung eszközökön. Egy Pixel-en keszült kép jól néz ki a Pixeleken... stb.
    Van itthon 2 Android telefon 2 Iphone, 3 tablet. Hiába a MILC meg a lightroom ha minden eszközön máshogy néz ki a kép. Az egyiken fakó lesz a másiknál nem látszanak a finom részletek, másikon meg a ...
    Nekem a kedvencem amikor a review-ban mutogatják a képeket a kalibrált monitoron és az emberek 100 különböző kijelzőről nézik és mondják, hogy igen, tényleg milyen színhelyes amikor valami Gamer low end monitoron nézi vagy egy Samsung A52-esen.

    Érdemes elolvasni Marc Levoy publikációit a témában. Ő volt aki a iPhone 4-re megcsinálta a Night Sight és Bokeh -t. (Aztán végül a Google Camerát azaz a GCam-t).
    Teljesen jól leírta, hogy a fényképezés egy dolog de az sem mindegy, hogy mi az amin nézed a képet.
    Jelenleg az Adobe-nél azon dolgoznak, hogy legyen valamiféle szabvány amivel különbő kijelzőkön kb ugyan azt lehessen látni.

    Tegnap este megnéztem valami természetfotós képeit a Pixel1-esen (az volt a kezemben) és persze semmi extra nem volt benne. Azon nézve már egy Iphone X is jobb képeket készít. Persze tudom, hogy azok a képek egy rendes kijelzőn nagyon is :Y

    [ Szerkesztve ]

    Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

Új hozzászólás Aktív témák