Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Everman

    addikt

    válasz endruboy1 #84 üzenetére

    "Arról van szó, hogy az Apple egy nagy hatalmú cég aki a rendszerét teljes mértékben az uralma alatt óhajtja tartani, beleértve a rá készülő appokat is. "

    És ezt jól is teszi, vannak ugyan kivételek, mikor hülyeséget csinálnak emiatt, de többségében a felhasználó érdeke, hogy ne kerüljön szemét és rosszindulatú alkalmazás az App Store-ba, ha ennek ez a szigor az ára, akkor részemről rendben.

    "Ott arról van szó, hogy amikor irreálisan magas áron megveszed azájfónt"

    Amikor kedvenc Androidos készüléked ugyanannyiba kerül, akkor az ugye nem irreális?
    Ja bocsi, az csak 1-2 hónapig annyi, aztán a felére csökken, mert elértéktelenedik.
    Mennyibe is került a Galaxy S, Desire HD amikor megjelent? Mennyibe fog kerülni a Galaxy S II?

    "Mert most szólok nem olcsó fenntartani egy csapatot ami folyamatosan figyeli az Appstoreba felkerülő appokat."

    A dühös felhasználókat sem olcsó elcsendesíteni, mikor esetleg egy emelt díjas SMS küldözgető trójai szabadul el több százezres letöltés mellett a Marketben. Gyanítom te is másként gondolnád, egy ilyen apróság és a kézhez kapott mobilszámla után.

    "Most komolyan azt várod, hogy egy alig több mint 1 éve hypeolt rendszerre egyből tökéletes appok jelenjenek meg? "

    Ezt elmagyarázhatnád.
    A fejlesztő, aki fogja az iOS-es alkalmazását és elkezdi portolni Androidra, azért vesz ki funkciókat és ezért nem figyel a hibamentességre jobban, mert az nem annyira hype-olt?
    Ezt most viccnek szántad??? Én inkább arra tippelnék, hogy azért ilyenek az alkalmazások, mert a fejlesztő kevesebb munkát fordít egy olyan rendszeren futó alkalmazásra, ahol azt nem tudja globálisan elérhetővé tenni (eleve kisebb bevételre számíthat) és ahol a legmagasabb az illegális szoftverhasználat az összes mobil OS közül.

    "Ráadásul a droid jót fog tenni az iOS-nek is, valószínűleg az immár elég rég óta álló rendszert fejleszteni lesznek kénytelenek a verseny miatt."

    Nem az Apple kapaszkodik kétségbeesve, hanem a versenytársak (lásd a Samsung felhördülését az iPad 2 bemutató után). Az iOS meg nem igazán "álló" rendszer, ha az Android legalább ilyen "álló" lenne, akkor azt használnék napi szinten és nem iOS-t.

  • stevve

    nagyúr

    válasz #16820480 #99 üzenetére

    Az új API nagy segítség - ha most írsz alkalmazást vagy ahogy írod, valaki karban is tartja a sajátját, de egyébiránt azért a skálázást nem nagyon tudják maguktól az alkalmazások. Értelmes fejlesztő eltököl vele, aki meg olyan, amilyen, az nem.

    A saját példád alapján próbálj meg arra a felbontásra írni egy alkalmazást ezzel az API-val és nélküle és futtasd kisebb felbontáson vagy tableten. :)

  • bolondember

    MODERÁTOR

    a személyeskedést mindenki hagyja abba, ne offoljatok.

    Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

  • Everman

    addikt

    válasz telya #86 üzenetére

    "az "ev legelvakultabb apple fan" es egyben a "tudatlan android troll" dijat en a reszemrol elore is megitelem neked "

    Köszönöm. A te értelmi és hozzáértési szinteden ez a hozzászólás komoly erőfeszítést igényelhetett. Már az dicséretes, hogy a billentyűzeten eltaláltad a betűket, no de, hogy még valami értelmezhető is kijött belőle... Le a kalappal! :DD

    ---

    -103: Bocsi, részemről befejezve...

    [ Szerkesztve ]

  • andro_et

    tag

    válasz keIdor #46 üzenetére

    Hát nem csak tegra 2 lesz, példa a samsung galaxy tab újabb változata s még ezen kívűl lesz egy pár fajta de szerintem mindegyik komoly teljesítményre lesz képes.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz stevve #102 üzenetére

    annak, hogy én saját programot írjak vannak bizonyos technikai akadályai, de én azt venném alapnak, hogy ha valaki rászánja magát és ír valamit, akkor rendesen csinálja meg. illetve azt kéne, hogy amit nem tartanak karban, nem fejlesztenek, és esetleg nem jó minőségű, az lesüllyedjen a market aljára.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz stevve #107 üzenetére

    persze, de ez azért van, mert igazából bárki fejleszthet. én is letölthetném az sdk-t, és nekiállhatnék gányolni, de van annyi önkritikám, hogy nem teszem. egyébként azért ki lehet szűrni a szart. nem értem, hogy miért szenvednek annyira az emberek, hogy sok a gagyi. aki tud keresni, az így is megtalálja a jobbakat. plusz van egy rakás honlap, ahol vannak program ajánlók meg tesztek, utána lehet nézni. aki meg sült galambra vár, azt sajnálom.

  • imibogyo

    veterán

    Bár nem vagyok egy nagy geek, vagy divathajhász, de azért egy ilyen Galaxy-t elfogadnék.

    És amit eddig a 3.0-ból láttam, ha nem is meggyőzött, de azért mindenképpen biztató.

  • Hedgehanter

    őstag

    Miert kell varni a tabletek megjelenesere ezzel a OS-el nem lehet csak upgradelni egy regebbi modellt a uj OS-re?

  • r4z

    nagyúr

    Nekem nagyon tetszik ez a Honeycomb rendszer, volt szerencsém kipróbálni a Dezirémen. Meggyőző, mit ne mondjak, még ilyen összetákolt, toldott-foldott változatban is.
    Jó kis cucc lesz ez a Galaxy Tab 10.1. Ha nem szállnak el az árazással, lehet, hogy beruházok egyre. :)

    Hedgehanter: Az a gond, hogy más a rendszer felépítése, mint a 2.X verziókban, arról nem is beszélve, hogy a csillivilli felület erőforrásigényesebb.

    [ Szerkesztve ]

    I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

  • hohoo

    senior tag

    válasz Everman #29 üzenetére

    Nyilván azért mert mazochistáknak való, androidon meg egyszerűbb (ez is), hiszen majdnem sima linux.

    Na meg általánosan az ios felhasználóknak nem kell több, nincs igényük extrákra, hiszen nagyon is jellemző, hogy az ios okosabb mint az azt használó user ;)

    [ Szerkesztve ]

    T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

  • Everman

    addikt

    válasz hohoo #112 üzenetére

    Vagy csak jobbak az alapok, nincs szükség "főzőcskézésre", elég telepíteni a szükséges appokat, az igény szerinti store-ból.

  • endruboy1

    senior tag

    válasz Everman #101 üzenetére

    Oké, mivel látom teljesen elvakult márkahűségben szenvedsz (van ilyen betegség?) hadd válaszoljak tőmondatokban:
    1, Nem, nem teszi jól, a usereknek igenis TUDATOSNAK kell lenniük és amíg nem tanulják meg hogy azt hogyan kell, csak elodázni lehet a bajokat és ideiglenes megoldásokat találni, de egy idő után ezek vagy a fejlődés vagy a felhasználók igényeinek kielégítése elé fognak állni.

    2,Teljesen el vagy tévedve, nézz szét a piacon milyen droidos telefont vehetsz az ájfón árából.

    3,Nem látok dühös tömegeket az Android háza táján csak azt, hogy egyre nagyobb tért nyer a rendszer nyilván nem véletlenül.

    4, Azért veszik ki a funkciókat mert szinte teljesen előrről kell kezdeniük megírni az alkalmazásukat, így nyilván néhány fícsőrrel csak a stabil alapok után, később foglalkoznak. Légy szíves nézd meg az adott iOS-en futó alkalmazás release historyját az első évben ;). Ráadásul még csak most alakul ki az a környezet ami nagyban segítheti az Androidra portolást.

    5, Nincs ilyen hogy ki kapkod ki után. Ha nem lennének vetélytársak az Apple nem sietett volna ennyire piacra dobni az iPad utódját.

  • telya

    aktív tag

    válasz Everman #104 üzenetére

    "no de, hogy még valami értelmezhető is kijött belőle... Le a kalappal! "

    hat bizony, es ez a nagy dolog, hogy ertelmezhetot irtam, ez rad mar sajnos nem mondhato el, egyik probalkozasodra sem, pedig nem keves volt.

    [ Szerkesztve ]

  • Everman

    addikt

    válasz endruboy1 #114 üzenetére

    "Nem, nem teszi jól, a usereknek igenis TUDATOSNAK kell lenniük"

    A vásárlók 99,9%-a NEM INFORMATIKUS, tehát nem várható el tőle, hogy ilyesmihez értsen, ilyesmivel foglalkozzon. Ha a gyártó erre nem figyel, akkor lehet, hogy egy tucat geek kedvence lesz, de a tömegek idővel elpártolnak tőle. Nem véletlenül hoztam fel párhuzamként a Microsoftot és a Windows Mobile-t.

    "Teljesen el vagy tévedve, nézz szét a piacon milyen droidos telefont vehetsz az ájfón árából."

    Például egy Galaxy S II-t már nem, mert az drágább lesz, de a többi hasonló kategóriás készülék is azonos, vagy magasabb árról startolt. Az más kérdés, hogy az Android dömping miatt 1-2 havonta kijövő újabb készülékek miatti gyors ütemű elértéktelenedés miatt gyorsan veszítenek az értékükből. Ez a későbbi vásárlónak jó, a korábbinak rossz, mert sokat veszít rajta, ha el akarja adni, míg én 1 évvel a vásárlás után is majdhogynem haszonnal tudnám továbbadni az iPhone 4-em. Én speciel fillérre ugyanannyit fizettem megjelenésükkor az iPhone 4-ért és a Galaxy S-ért is.

    "Nem látok dühös tömegeket az Android háza táján csak azt, hogy egyre nagyobb tért nyer a rendszer nyilván nem véletlenül."

    Dühös tömegeket nem látsz, mert a csalódott, kiábrándult tulajdonosokat nem egy tech fórumon fogod meglelni (bár itt is van azért pár), elég sok embert ismerek, akik 1-2 hónap Android használat után gyorsan passzolták tovább a készüléküket.

    A nagyobb tömeg meg számomra vicc kategória, mert kb. fej-fej mellett van a két platform, ami azért mulatságos, mert egy gyártó 2-3 modellje versenyez 10-15 gyártó több tucatnyi modelljével. Ez persze idővel változni fog az Android javára, de ez semmit nem jelent a platform szempontjából, mert ez a térnyerés az olcsó belépő szintű smartphone-ok szintjén történik, ezek a vásárlók meg nem nagyon vásárolnak alkalmazásokat és nem nagyon használnak mobil netet, ergo nem is generálnak fejlődést. A felső kategóriás Android eladások meg meg sem közelítik azt amit az Apple csinál és ezért még jó ideig az iOS lesz a mobil fejlesztők elsődleges platformja és Androidra jó esetben az ide készült alkalmazásokat portolják.

    "Azért veszik ki a funkciókat mert szinte teljesen előrről kell kezdeniük megírni az alkalmazásukat, így nyilván néhány fícsőrrel csak a stabil alapok után, később foglalkoznak."

    Persze és ezt évek alatt sem sikerül pótolniuk. A vicc az, hogy az Androidot magát egy évvel korábban kezdték fejleszteni, mint az iPhone OS-t és a Market kemény két hónappal később nyitott, mint az App Store.

    "Nincs ilyen hogy ki kapkod ki után. Ha nem lennének vetélytársak az Apple nem sietett volna ennyire piacra dobni az iPad utódját."

    ???
    Az Apple nem sietett, megy a saját menetrendje után, adott modellt évente egyszer frissíti. Egy évvel az iPad megjelenése után jött a következő, pontosan lehet tudni, hogy jövő márciusban jön az iPad 3 is, mint ahogy azt is tudni, hogy az iPhone 5 április környékén lesz bejelentve és június környékén kerül a boltokba (az egyéb Apple termékeknek is megvan a frissítési ciklusuk, amitől ritkán térnek el). Ha meg kapkodást akarsz látni, akkor nézd meg mi történik a Samsung háza táján a Galaxy Tab 10.1-el, meg az árával :D

  • endruboy1

    senior tag

    válasz Everman #116 üzenetére

    Azt meg inkább előnynek nevezném, hogy a low cost telókon is u.az a platform fut. Mellesleg ellentmondásba is kerültél, mert egyszer arra utaltál, hogy a nem geekeknek jó az iOS, aztán meg felvetetted, hogy az Androidon kevesebb app fog elkelni... kérdem én a szőke plasztik cica mikor fog eljutni odáig hogy appot vegyen? Lehet hogy eljut odáig, de nem hamarabb mint egy laposabb pénztárcájú user. Az meg hogy széles körben megismerkednek az emberek az okos telefonokkal potenciálisan azt fogja okozni hogy kinövik az olcsó készüléket és jó eséllyel beruháznak egy jobba. Lehet, hogy iPhoneba, de lehet hogy maradnak a megszokott rendszernél. Teljesen mind1.

    (Megj.:Az iPhone árából jelenleg szinte bármilyen mobil eszközt megvehetsz, az meg hogy a most debütáló 2 magos eszközök esetleg drágábbak lesznek kétlem hogy ne lenne jogos. Igazából ez kellene természetes legyen, nem az hogy az iPhone mindennél mindig drágább, nem gondolod?:D)

    Látom bárhogy igyekszem nem sikerül a lényeget átadnom. Nincs olyan hogy ez jó platform ez meg rossz. Egyszerűen nem érted hogy neked nem kell egy márka mellett kiálnod. Ez nem foci. Az iOS-nek és az Androidnak is megvannak a maga előnyei, nincs olyan hogy én ennek szurkolok te meg annak. A Google és az Apple is egy profitorientált nagyvállalat. Semmi oka senkinek rá hogy érzelmeket tápláljon irántuk:D.

    De mivel gondolom ezzel nem elégítettem ki drukkeri buzgóságod elismerem még egyszer: az iOS jó.

  • hohoo

    senior tag

    válasz Everman #113 üzenetére

    Az alapok egyáltalán nem jók, nem véletlen hogy az android terjed jobban. Én is azért nem veszek epl telefont mert az ios korlátoltsága zavaró (na meg mert nem éri meg az árát).
    Főzőcskézés lényege 2 dolog lehet: újabb os telepítése (ugye iosnél ha megszűnik a hivatalos támogatás, cseszheted a frissítést), vagy egy előtelepített app csomag. Bizony sok rom csak abból áll hogy alaprendszer a széleskörben használt appokkal.
    És olyan dolgok engedélyezése ami alapból nincs. (ios-nél meg csak az van engedve neked amit munkákpityu a próféta, a nagy testvér megenged :D)

    [ Szerkesztve ]

    T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

  • hohoo

    senior tag

    válasz Everman #116 üzenetére

    "Ez persze idővel változni fog az Android javára, de ez semmit nem jelent a platform szempontjából, mert ez a térnyerés az olcsó belépő szintű smartphone-ok szintjén történik, ezek a vásárlók meg nem nagyon vásárolnak alkalmazásokat és nem nagyon használnak mobil netet, ergo nem is generálnak fejlődést."

    Annak hogy ki milyen készüléket vesz köze nincs ahhoz hogy milyen appokat vásárol, ezt kb most találtad ki.
    A mobilnethez sincs semmi köze. Lásd haver a legolcsóbb okostelefonnal de mobilnettel nyomul.
    Ráadásul a mobilnet előfizetést milyen fejlődést is eredményez az android vonalon? :D
    Aztán ha az egyik platformra több fizetős appot vesznek az mit is fejleszt? Hogy is van? Winen tuti sokkal nagyobb a warez mint mondjuk macen, még is mire készül el minden? Bizony winre mert elterjedtebb.

    "A vásárlók 99,9%-a NEM INFORMATIKUS, tehát nem várható el tőle, hogy ilyesmihez értsen, ilyesmivel foglalkozzon."
    Nem azt írta hogy informatikus, hanem az hogy tudatos, értsd ésszel vásárol. Persze az apple vásárlók nem ilyenek, ők érzelmekkel vásárolnak (főleg a divat miatt), de ez nem éppen pozitív, és elég egyszerű gondolkodásra vall.

    "Dühös tömegeket nem látsz, mert a csalódott, kiábrándult tulajdonosokat nem egy tech fórumon fogod meglelni (bár itt is van azért pár), elég sok embert ismerek, akik 1-2 hónap Android használat után gyorsan passzolták tovább a készüléküket."
    És még milyen sok van akik epl-vel teszik ugyanezt, csak ugye ezt az epl fanok nem reklámozzák, hiszen az olyan fórumokon amin ők vannak a közösség kiveti magából az "eretnekeket", nem is vesznek tudomást róluk.

    "az Android dömping miatt 1-2 havonta kijövő újabb készülékek miatti gyors ütemű elértéktelenedés miatt gyorsan veszítenek az értékükből."

    általában az ember azért vesz valamit hogy használja, nem azért hogy haszonnal eladja.
    Másrészt megint a legrosszabb ár/teljesítményt nyújtó legtúlárazottabb gyártót hozod fel a samsungot (igen minden kategóriában nagyon gázak az arányai) olyat tudatos vásárló nem vesz, de pl a htc készülékek nem igazán akarnak veszíteni az árukból, pl egy desire most sem olcsó...

    T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

  • johny dragon

    aktív tag

    Srácok, fejezzétek be, a saját érdeketekben, mert a végén még megjelenik itt egy mod, és jaj lesz nektek. Plusz ha befejezitek, javulni fog a hangulat.
    Egyébként csak nekem tűnt fel, hogy az Apple termékek feltűnése velehogy a konkurenciával egy időben történik? Tavaly nyáron indult az Android máig tartó szárnyalása ("pártszimpátiától" függetlenül kijelenthető tény)=>iPhone 4, Androidos tebletek=>iPad 2. És ezt az éves ciklus tartásával teszik.

    Xperia mini pro 4.0.4

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Hedgehanter #110 üzenetére

    Erre a verzióra nem lehet, ezt nem erre tervezték (bár hozzáértők ha jól tudom már feltették a Dell Streak-re, nem tudom mennyire működik, de technikai akadálya ezek szerint lehet nem lenne) de az ICS-re (ami rendelkezni fog a Honeycomb összes funkciójával és képességével, ha ezúttal hihetünk a Google hivatalos álláspontjának) való frissítésnek már nem lesz akadálya arra alkalmas eszközökön, legyen szó akár telefonról, akár tabletről, egy maggal vagy két maggal... illetve egy akadálya lesz, a gyártó, akinek a frissítést el kéne készíteni.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • GALARDO

    addikt

    Na gondoltam benézek ide mik vannak itt és mit látok? Hogy megint gyilkolásszátok egymást. :Y Én talán kettő vagy három ilyen vitába vettem részt de hamar meguntam ugyanis rájöttem hogy senkit nem lehet meggyőzni hogy az enyém jobb rendszer. Mi lenne ha egyszer nem arról szólna egy topic hogy két rendszert szidunk felváltva és próbáljuk rávenni a másikat hogy higgye el hogy a másik rendszer sokkal jobb annál ami az ő telóján fut. Na szóval csak annyit akartam mondani hogy ne veszekedjetek folyton ugyan azon a témán minden topicba aki meg ilyet lát hogy milyen szar ez a rendszer stb annak meg aszt tanácsolom hogy vegyen egy nagy levegőt és folytassa az olvasást én is ezt teszem és ne kezdjen csatározni. :K

    How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

  • Everman

    addikt

    válasz endruboy1 #117 üzenetére

    "kérdem én a szőke plasztik cica mikor fog eljutni odáig hogy appot vegyen?"

    Ha ismerősöm idős édesapja eligazodik a készüléken és tud letölteni magának alkalmazásokat, akkor a plasztik cicának sem okoz ez problémát.

    "Lehet hogy eljut odáig, de nem hamarabb mint egy laposabb pénztárcájú user."

    A lapos pénztárcájú user hamarabb eljut a BlackMarketig, meg az Apktor-ig és eszébe nem jut vásárolni, főként, ha legálisan akkor sem tudna, ha akarna.

    "Az meg hogy széles körben megismerkednek az emberek az okos telefonokkal potenciálisan azt fogja okozni hogy kinövik az olcsó készüléket és jó eséllyel beruháznak egy jobba."

    Attól, hogy valaki megismer egy rendszert, még nem fog jobb anyagi körülmények közé kerülni, jó esetben vesz egy jobb készüléket használtan, de valószínűbb, hogy azt az olcsó megoldást használja még 2-3 évig.

    "Az iPhone árából jelenleg szinte bármilyen mobil eszközt megvehetsz"

    Már, ha elfogadsz egy kis kompromisszumot az iPhone-hoz képest.
    Gyengébb kijelző, gyengébb alkalmazások, gyengébb kivitel, lassabb, lagolósabb működés stb.
    Ha ezekkel nem egyezel ki, akkor vehetsz gyors Androidos készüléket, ami annyiba kerül, mint az iPhone és megint nincs miről vitázni :D

    Egy ügyfelünk mondta, mikor rákérdeztem, hogy mi történt a Desire-ével (ő egy N8-at vett utána), akkor azt mondta, hogy neki mobiltelefon kell, amivel pár plusz dolgot meg tud oldani, nem tamagotchi, amivel folyton foglalkozni kell, hogy működjön. Ez nagyjából jellemzi a jelenlegi Android platformot. Ha hobbiként tekintesz a mobilodra és szeretsz fórumozni, kísérletezni, új romokat kipróbálgatni, barkácsolni a szoftverekkel, akkor az Android a te rendszered. De ha dolgozol és elsődleges a megbízható működés és nem érdekel a mobil lelkivilága, csak azt akarod, hogy minden elsőre működjön és azt csinálja, amit elvársz tőle, akkor messze kerüld el, mert csalódni fogsz.

    " Az iOS-nek és az Androidnak is megvannak a maga előnyei, nincs olyan hogy én ennek szurkolok te meg annak. "

    Minden rendszernek vannak előnyei és hátrányai, a vásárló dönti el, hogy nála a mérleg két oldalára mit pakol és merre fog végül billenni. Én többször megpróbálkoztam már az Androiddal, mert érdekel a dolog, de mindig csalódás volt a vége (igazából legtöbbször pont a rendszerrel van a legkevesebb gondom, inkább a gagyi alkalmazások miatt lépek vissza iOS-re, mert akkor inkább használom az eredetit, mint a lobotómiás portolt utánzatokat).

  • Everman

    addikt

    válasz hohoo #118 üzenetére

    "Az alapok egyáltalán nem jók, nem véletlen hogy az android terjed jobban. "

    A jobban terjedést nem kell annyira komolyan venni, nagyjából fej-fej mellett van a két platform, ami igen beszédes, ha a gyártók és modellek számát nézzük.

    "Én is azért nem veszek epl telefont mert az ios korlátoltsága zavaró"

    Engem meg az Android "nyíltsága" zavar, nem szeretnék vírus- és spyware irtót, meg tűzfalat a mobilomra, ezt a huncutságot meghagyom nektek.

    "(na meg mert nem éri meg az árát)."

    Kinek mi fontos, neked a testre szabhatóság és a widgetek (amiket én is elérek, ha akarok), nekem meg a nagyobb és jobb programválaszték.
    Van akinek megéri az árát, hogy olyan készüléket kap, ami gyors, megbízható és megfelelően támogatott és 2-3 évig új rendszer is biztosítva van hozzá, nem fél évvel a kiadás után, hanem azonnal és nem máshonnan portolt alkalmazásokat kap, hanem a készülékére fejlesztetteket.

    "Főzőcskézés lényege 2 dolog lehet: újabb os telepítése"

    Legtöbbször a meglévő verziót főzik, mert kell a gyorsabb működés, lagolás megszüntetése, kernel optimalizálás, CPU órajel növelés stb. A gond az, hogy mindezen bűvészkedés után sem lesz olyan kiegyensúlyozott működésű készüléked, mint egy iPhone a dobozából kivéve.

    "És olyan dolgok engedélyezése ami alapból nincs. (ios-nél meg csak az van engedve neked amit munkákpityu a próféta, a nagy testvér megenged )"

    Tudod, ahhoz, hogy főzőcskézz, rootolnod kell, iOS alatt meg jailbreakelsz és bármit meg tudsz oldani, amit akarsz. Szóval 0 előnye van ilyen téren az Androidnak.

  • Everman

    addikt

    válasz hohoo #119 üzenetére

    "Ráadásul a mobilnet előfizetést milyen fejlődést is eredményez az android vonalon?"

    Visszakérdeznék, az iPhone megjelenése és az, hogy csak mobilnettel lehetett vásárolni, mit is eredményezett a webes területen?

    "Aztán ha az egyik platformra több fizetős appot vesznek az mit is fejleszt? "

    Mondjuk komolyabb fejlesztéseket, mivel senki nem szeret ingyen dolgozni, így a fejlesztők is oda dolgoznak és oda fordítanak nagyobb figyelmet, ahonnan több pénzt várhatnak. Nem véletlen, hogy Androidra főként csak portolások zajlanak, nem sok olyan nagyobb alkalmazás van, ami oda készülne elsősorban, viszont rengeteget tudok, ami oda jó ideig nem fog elkészülni, vagy egyszeri próbálkozás után jegelték (pl. iGO).

    "Winen tuti sokkal nagyobb a warez mint mondjuk macen, még is mire készül el minden? Bizony winre mert elterjedtebb."

    Válaszoltál is magadnak, a Windows elterjedtebb, mint az OSX. Az Androidnál nincs ekkora különbség és a fizetőképes kereslet meg az iOS oldalán az elsöprő méretű az Androidhoz képest.

    "Nem azt írta hogy informatikus, hanem az hogy tudatos, értsd ésszel vásárol. "

    Olvass vissza, akkor megérted miről volt szó.

    "És még milyen sok van akik epl-vel teszik ugyanezt, csak ugye ezt az epl fanok nem reklámozzák"

    Biztosan van sok olyan is, akinek az iOS nem felelt meg, ez nem is vita tárgya, de ezekből van a kevesebb, egészen egyszerűen azért, mert maga a készülék inkább a tömegeknek készül, nem a geekeknek.

    "de pl a htc készülékek nem igazán akarnak veszíteni az árukból, pl egy desire most sem olcsó..."

    No igen, a Desire HD a 200 ezres indulási árából már 90 ezernél tart.

    ----

    hohoo, ha gondolod vitázhatunk még, de privátban, nem igen illik a topicba a dolog, még akkor sem, ha a topicindító cikkben volt némi összevetése a két platformnak.

  • Everman

    addikt

    válasz johny dragon #120 üzenetére

    "Egyébként csak nekem tűnt fel, hogy az Apple termékek feltűnése velehogy a konkurenciával egy időben történik?"

    Inkább fordítva. Az iPad megjelenése után jöttek elő a gyártók az Androidos tabletekkel, ami az én szememben eléggé szánalmas dolognak hat, mert egyrészt az Apple sikerét próbálták meglovagolni, másrészt ezt úgy akarták megtenni, hogy nem igazán fordítottak nagy erőket a fejlesztésre. Összedobtak egy vasat, ami ránézésre is "érdekes" volt legtöbbször, majd fogtak egy ingyenes OS-t, ami a készítője szerint sem volt ilyen célra alkalmas, és piacra dobtak egy terméket, ami alapból több sebből vérzett.

    Az Apple-nek nem a zsibvásári hangulatú Androidtól kell tartani, ott a gyártók által generált fragmentáció és a Google impotens Market politikája hosszabb távon, helyettük elintézi a piszkos munkát.
    A terület többi szereplője izgalmasabb, pl. HP WebOS-e érdekesebb jószág lesz.
    Az mindazon tulajdonságokkal rendelkezik, mint az iOS, ráadásul a HP most teljes fronton támad vele, mivel minden termékével kompatibilissé tette, a smartphone-tól a notebookig minden termékére fel akarja rakni és ha jó marketinget tesznek alá, akkor tarolhatnak vele.

    A Microsoft is okozhat meglepetést, egyrészt az ARM-osított Windowssal, másrészt lassan elkészülnek a normál Windowshoz is a tablet felhasználásra szánt layerrel. Onnantól meg csak alkalmazások kellenek, amik kihasználják ezeket a lehetőségeket, Windowsos fejlesztőkből meg nincs hiány. Smartphone területen meg a Nokia beszippantásával megvan a lehetőségük, hogy picit átrendezzék a piaci arányokat.

    Ha megnézzük adott platformok elterjedtségének változását, akkor az iOS lendülete visszaesett, de nem kezdett csökkenni, az Android térnyerése a többi platform (Symbian, RIM, WinMo stb.) kárára történt. Ha a WP7, WebOS és esetleg még pár újabb szereplő (pl. MeeGo) megerősödik, akkor ennek az Android fogja legjobban kárát látni, mert a vásárlói kevésbé "hűségesek" és elégedettek, mint azok akik iOS-t használnak.

    [ Szerkesztve ]

  • johny dragon

    aktív tag

    válasz Everman #126 üzenetére

    Az iPad 2-re gondoltam. Kb. a nagy tábladömping (3.0/RIM/WebOS) közepére esett be.

    Xperia mini pro 4.0.4

  • joey04

    titán

    #95, #96 kicsit ferdítés, de a #97ben kb leírták amit akartam.

    #120 viszont megint hülyeség, nézz utána a dátumoknak. de segítek: iphone.: 2007 jun, iphone 3G: 2008 jul, 3GS: 2009 jul, i4: 2010 jun. ipad: 2010 mar, ipad 2: 2011 mar.

    Az Apple a saját maga által kitalált ritmusban adja ki a kezdetektől, így pártszimpátiától függetlenül kijelenthető tény, hogy a többiek időzítenek direkt így. nem sok sikerrel, tegyük hozzá. érdemes megnézni, a többi új tablet topik mennyire pörög.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • johny dragon

    aktív tag

    válasz joey04 #128 üzenetére

    Tudom, írtam is, hogy az éves ciklus tartásával teszik ezt, de akkor is érdekes. Mintha direkt az Applehöz igazodnának. (Ok, a tabletek nem (MWC, CES), de a mobilok...)

    [ Szerkesztve ]

    Xperia mini pro 4.0.4

  • joey04

    titán

    válasz johny dragon #129 üzenetére

    Mintha direkt az Applehöz igazodnának.
    Szerintem nem mintha. Most ez a mánia. Lásd MWC: samu, nokia, SE hármas baromkodása. csak itt szopó van a többieknek.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz GALARDO #122 üzenetére

    Egyszerűen megoldható lenne, ha everymen és a pajtásai nem osztanák minden androidos topicban a hülyeségüket. Vagyis elég lenne ha 2 emberke visszamenne a saját fórumára, máris kevesebb lenne a feszkó.

  • Everman

    addikt

    válasz ForRedGlory #131 üzenetére

    Szeretnéd kisajátítani az Androiddal foglalkozó topicokat, hogy csak szép és jó legyen róla írva, még ha az nem is igaz, mint ahogy te műveled a folyamatos ferdítéseiddel??
    Nem akarsz céget váltani? A Telenornál jobb helyed lenne ezzel az Android fanatizmusoddal ;)

    Ne zavarjon, hogy már a topicnyitó cikkben is volt iPades összevetés és ha ma egy tabletekkel foglalkozó topic, vagy cikk nem foglalkozik ezzel, akkor az eléggé érdekes, tekintve az Apple 90%-os piaci részesedését ebben a szegmensben.

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz Everman #132 üzenetére

    Látom tényleg bajod van a szövegértelmezéssel... Azt írtam hogy a hülyeséget kellene hanyagolni, a többivel szerintem semmi gond... Viszont innentől téged is megkérlek, bár tuti nehéz lesz betartanod, de hanyagolj.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Everman #132 üzenetére

    az apple 90%-os részesedését meg az ipad2-t kitárgyalhatod nyugodtan a napi 17 apple hír bármelyikében. esetleg probléma lenne, ha ebben a topikban véletlenül a honeycomb-ról esne szó? :U
    nem mellesleg meg kb rohadtul nem láttál még élőben ilyen rendszerrel szerelt gépet, ahogy a többi itt fórumozó sem, de zaért lehet osztani az észt, hogy így szar meg úgy szar. komolyan, nincs jobb dolgod szombat délután, mint itt flémelni?

  • Gengi

    senior tag

    válasz #16820480 #134 üzenetére

    Az egy apple hír :). A konkurenciát kell keresni ,mert a konkurencia topicjaiban félrevezetik a vásárlókat . Neki ez lételeme ,hogy ne történjen meg és mindenkinek valamilyen módon meg kell térni.

    PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

  • Everman

    addikt

    válasz #16820480 #134 üzenetére

    Elolvastad a cikket, aminek a topikjába éppen írunk?

    "esetleg probléma lenne, ha ebben a topikban véletlenül a honeycomb-ról esne szó?"

    Mesélj, mit tudsz róla? Ja semmit. Akkor miért is probléma, hogy a háttér információkról és a platformról magáról vitázunk?

    " de zaért lehet osztani az észt, hogy így szar meg úgy szar"

    Idéznéd, hogy hol írtam ilyet?
    Más, sok területen eltér, van ahol gyengébb, van, ahol erősebb, de nem írtam, hogy szar lenne.

    (#135) Én elsősorban a cikkre reagáltam, ha visszaolvasol az elejére, a személyeskedés és offtopic csupán reakció volt pár fanatikus droidra.

    :DD

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Everman #136 üzenetére

    az ide írt hozzászólásaid nagy része off topik, ezt jelzi az is, hogy magad is off-ba tetted, tehát nem kapcsolódik a témához. arról már ne is beszéljünk, hogy már rád is szóltak emiatt...
    amúgy nem feltétlenül kell semmit írni, ha nem tudsz érdemben hozzászólni. az N+1-ik miért jobb az iOS minden másnál flémnek pedig továbbra sincs semmi létjogosultsága, akárhogy magyarázod.

  • ForRedGlory

    félisten

    Egy kicsit más aspektusból: Motorola XOOM. Azt hiszem eléggé meggyőző, a sebessége is. :K

  • mumk1

    addikt

    válasz #16820480 #134 üzenetére

    Hát ami azt illeti, én már kipróbáltam egy Desiren. :) Persze, nem erre készűlt és sok minden nem működik vele, de a felület nagyon tetszett. :)

    http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

  • Everman

    addikt

    válasz ForRedGlory #138 üzenetére

    Csak az fránya Flash ne lenne :D

    [link]

    Ez viszont még engem is meglepett: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Menthirist

    veterán

    válasz Everman #101 üzenetére

    "
    "Ott arról van szó, hogy amikor irreálisan magas áron megveszed azájfónt"
    Amikor kedvenc Androidos készüléked ugyanannyiba kerül, akkor az ugye nem irreális?
    "

    erre csak azt mondanám, hogy a vitamax árakat szoktam összevetni (mert a millió csomag és akció között oké hogy ki lehet fogni más árakat, de ez mindenhol konkrét érték), és egy 16 gigás IPhone4 184 900, egy 32 gigás 219 900 Ft, de még a "legolcsóbb" 8 gigás 3GS-is 153 990 Ft. Ehhez képest ugyanúgy vitamaxban a legdrágább Androidos gép (HTC Desire Z) is 129 900...
    A t-nél is a 32 gigás IP4 a vezető 210k-val, utána a 16 gigás jön 180k-val, majd a 3gs 148k-val, és utána jön a HTC Desire HD 138k-val...

    Szóval a legdrágább (de ettől még nem feltétlen a legfejlettebb vagy legújabb) Androidos készüléknél is kb 10%-kal drágább a régi 3gs, az IPhone 4-ek pedig már erősen másfélszeres közeli árban vannak az Androidhoz képest... Szóval megítélésem szerint az irreális ár továbbra is jogos...

    (arról nem is beszélve, hogy az itteni, egyetemi ip4 bemutatón mellé tettem az én, akkor még "csak" 2.1-es GT540-esemmel, és igen, szép volt az "ájfón", gyors volt, de a 4-5x-ös árat nem lehetett köztük látni! :) most meg már pláne (2.3-as androiddal)

    Egyébként meg ezt írtad még korábban:
    "virágzanak a romfőző megoldások és nem azért, mert a vásárlók olyan elégedettek lennének a gyári rendszer megoldásaival, sebességével és stabilitásával"

    Nos ki kell hogy ábrándítsalak, egy átlag Android user akkor használ főzött romot, ha csak simán még többet ki akar hozni a telefonjából. Nekem pl kezdetben 1.6 volt rajta (2.8 MFLOPS számítási teljesítményt mutatott a Linpack), azért tettem fel hamarabb főzött romként a 2.1-et, hogy még gyorsabb legyen (hozzáteszem teljesen jól elvoltam addig is, de ha lehet választani, hogy a telefonod jó sebességű legyen, vagy még gyorsabb, a gyorsabbat választja sok ember), és hogy legyen live wallpaper. aztán jött a főzött 2.2, hogy legyen natív sd kártyára telepítés, ne kelljen app2sd scriptet használni rá. most meg már 2.3 van rajta (így 8 és 9 MFLOPS közé esik a Linpack-om, és úgy általánosságban minden még tovább gyorsult, többet tud, usb és wifi tether, stb...). egy ideje húzva is van a procim (setCPU profilok, amikor a képernyő ki van kapcsolva, akkor jobban spórol az árammal, mint az alap, ugyanakkor ha akarom, egy gombnyomással +200 MHz-et tolok a telónak (600->800), és így kapok bőven plusz sebességet ingyen (nem melegszik észrevehetően jobban). Akksi állás alapján pedig további állásokat iktatok be, amikor nem kell az erő, de már ketyeg le az akksi, ne menjen csak 480-ig fel max, ugyanakkor ha töltőn van, ne menjen annyira le a minimális MHz.
    Szóval NAGYON sokan az ilyen extra lehetőségekért használnak főzött romot, legyen egy kicsit még jobb, ha már lehetőség van rá. de még egyszer mondom, nekem hónapokig volt totál alapon a telóm, semmi bajom nem volt úgy sem vele.

    Megint mások azért teszik fel őket, hogy pl aktiválják a valós multi touch-ot, mert több gyártó cég hogy ne szóljon a "kicsi" bele a magasabb árkategóriás nagytesók szegmensébe, letiltja a valós multitouch-ot, és csak 1 ujjasat enged (hisz ha funkcionálisan ugyanott van a két készülék, sokan meggondolnák, hogy ~700-as proci helyett egy 1 ghz-esért kifizetnek-e dupla árat a telóért.

    Szóval sokan azért teszik fel a főzött romokat, hogy simán csak tovább növeljék a készülék funkcionalitását, szeretnék ha egyre több és több dologra lenne jó (mint ahogy a programokkal is a funkcionalitást növelik minden platformon, legyen az egy tudományos számológép normál helyett, egy okosabb filekezelő, hangkeresés vagy sok más). Most először van az számomra, hogy egy elektronikai készülékem időről időre nem hogy lassulna, hanem gyorsul az előző állapotaimhoz képest, azonos hardverkiépítés mellett.

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • Everman

    addikt

    válasz Menthirist #141 üzenetére

    A prepaid és független árak itthon botrányosan el vannak szállva, akinek nem kell előfizetés hozzá, vagy független készülékre van szüksége annak még utazással együtt is jóval olcsóbb külföldről meghoznia, vagy meghozatnia. Az áraknál meg igencsak előjön az, amit írtam, hogy az Android készülékek pár hónap alatt elértéktelenednek

    Pl. a Desire HD függetlenül 550 fontos áron került ki a polcokra amikor megjelent, keményen 51 fonttal drágábban, mint az iPhone 4. Ma már 300 fonttért utánad dobják.
    A Galaxy S II is 680 fontos áron előrendelhető, az iPhone 5 viszont ismerve az Apple árpolitikáját 499 fonton fog debütálni.

    De ha hazai árakból indulunk ki, amikor megjelent itthon az iPhone 4, akkor 2 év hűséggel Ikon 200-al 140 ezret fizettem ki a 32 GB-os modellért, hasonló Médiamánia S-es csomagban, szintén 2 év hűséggel megkaptam volna a Galaxy S-t 129 ezerért. Nekem a 11 ezer Ft különbséget bőven megérte a 32 GB-os iPhone 4.

    "az itteni, egyetemi ip4 bemutatón mellé tettem az én, akkor még "csak" 2.1-es GT540-esemmel, és igen, szép volt az "ájfón", gyors volt, de a 4-5x-ös árat nem lehetett köztük látni! "

    Végül is a GT540-nek csak 4-ed akkora a felbontása egy lényegesen gyengébb minőségű rezisztív panellel, fele akkora a memóriája, az iPhone-hoz képest elhanyagolható méretű háttértára van, gyengébb a Wifije és hálózati sebessége, gyengébb az akkuja, a kamerája, a procija, nincs GPU-ja. Tényleg nem értem miért jóval olcsóbb :D
    Te nem szoktál írogatni a BMW, vagy Audi fórumokra, hogy milyen drágák azok a kocsik, pedig a te Suzuki Swifted is elvisz A-ból B-be? :D

    "Nos ki kell hogy ábrándítsalak, egy átlag Android user akkor használ főzött romot, ha csak simán még többet ki akar hozni a telefonjából."

    Ezt senki nem cáfolja, pl. szeretné megszüntetni a lagolást, a néha előforduló lefagyásokat stb. ezt vehetjük úgy, hogy többet szeretne kihozni a készülékéből :D
    Mielőtt erre reagálsz, olvass bele pár fórumba, hogy mit meg nem vergődnek a tulajok a főzött romokkal...

  • bigrock

    addikt

    válasz Everman #142 üzenetére

    "...Android készülékek pár hónap alatt elértéktelenednek" :O
    Mindjárt a kardomba dőlök. Tavaly vettem júniusban a Desire-t függetlenül, 2 év garanciával 115e Ft-ért, most 100-112e Ft-ért lehet hozzájutni. Persze lehet már kapni 90e-ért is, 6 hónap sufni garanciával. Nekem megért 10e Ft bukást az, hogy közel egy évig teljes megelégedéssel használjam, és most sem akarom eladni (egyelőre).

  • Everman

    addikt

    válasz bigrock #143 üzenetére

    A Desire tavaly 165-170 ezer Ft-ról startolt, ma már 80 körül megvehető, a HD 190-200 eFt-ról indult, ma már 90-ért megvehető (hivatalos HTC forgalmazói árak). Az iPhone 4 ma is annyiba kerül amennyiért bevezették (hivatalos árak).

    Ha el akarom adni majd nyár körül a közel 1 éves készülékemet, mert vennék egy 5-öst, akkor lehet, hogy 1 Ft veszteség nélkül meg tudom ezt tenni. Én erről beszélek.

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz Everman #144 üzenetére

    Amennyiben ugyanannyiert eladod a hasznalt i4ed mint amennyibe most hivatalosan kerulene, akkor a vevo hulye... nem mellesleg legjobb tudomasom szerint nem jott meg ki ettol ujabb apple telefon hogy ugy lenyomja az arat...

    Persze, miert is csodalkozom, az iPad tulajok is bolti arhoz kozel akarjak eladni a honapok ota hasznalt cuccukat. Aztan nem jon ossze... es nem ertik hogy azon az aron mar iPad2-t lehet venni...

    Viszont most szolok, hogy ne erjen meglepetes, de kitakarittatom innen a szennyet. Igen, megyek arulkodni, mert latszik, nem erted meg amit itt paran mar irtak hogy fejezd be az offot...

    [ Szerkesztve ]

  • Gengi

    senior tag

    válasz Everman #144 üzenetére

    Az elõrendelõ és startoló árak mindíg magasabbak.... DESIRE nél az ma tesztben is 130 van. A készülék több mint egy éves
    ! Iphone 4 függetlenül 170 k most is ugyan, de ennyiért a kutyának se kell , már itt a ha n is 115k ért megy ês még nincs egy éves sem. Illetve a következõ generáció sincs itt... Vannak ufyan olyanok akik próbalkoznak olyan viccekkel hogy iphone 3g 60 árúlják is 2-3 hónapja :). Ipadnál ugyan ez a pálya 140k volt újonnan most 90 , de inkább 80 ert nehezen sikerül eladni. Csupán 50-60k buktak rajta az emberek...

    PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

  • Everman

    addikt

    válasz ForRedGlory #145 üzenetére

    "Amennyiben ugyanannyiert eladod a hasznalt i4ed mint amennyibe most hivatalosan kerulene, akkor a vevo hulye... "

    Amennyibe nekem került, annyiért tudom 1 évesen eladni.

    "e kitakarittatom innen a szennyet. Igen, megyek arulkodni, mert latszik, nem erted meg amit itt paran mar irtak hogy fejezd be az offot..."

    Amiben ugye te is igen aktívan részt vettél, ugye ezt sem felejted el megemlíteni? :D

  • Oppenheimer

    veterán

    válasz Everman #142 üzenetére

    "Ezt senki nem cáfolja, pl. szeretné megszüntetni a lagolást, a néha előforduló lefagyásokat stb. ezt vehetjük úgy, hogy többet szeretne kihozni a készülékéből"

    Te milyen fagyasokrol beszelsz?

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

  • bigrock

    addikt

    válasz Oppenheimer #148 üzenetére

    Szerintem egyenként végigtesztelte a jelenleg kapható összes Android-os tabletet, valamint elolvasta az összes ilyennel rendelkező felhasználó összes fórumbejegyzését, ami a világhálón elérhető. Csakis így lehet ilyen tájékozott.

  • johny dragon

    aktív tag

    válasz Oppenheimer #148 üzenetére

    "Az informatika legfontosabb törvénye: ami lefagyhat, az valamikor le is fagy." (Johny Dragon)
    Igen, ebbe az Apple termékek is beletartoznak.

    [ Szerkesztve ]

    Xperia mini pro 4.0.4

Új hozzászólás Aktív témák